wtorek, 12 listopada 2019.
Strona główna > Wiadomości > Budowali S6, zniszczyli drogi lokalne

Budowali S6, zniszczyli drogi lokalne

Budowali S6, zniszczyli drogi lokalne
Data publikacji: 2019-09-10 21:36
Ostatnia aktualizacja: 2019-09-30 19:50
Wywietleń: 4895 414088

Władze powiatu kołobrzeskiego spotkały się z wykonawcą odcinka drogi S6, pomiędzy węzłami Kiełpino i Kołobrzeg Zachód. Przedsiębiorstwo Polaqua przed rozpoczęciem inwestycji uzgodniło ze starostwem, że naprawi podległe mu drogi wykorzystywane w trakcie realizacji zadania przez ciężki sprzęt.

Zdaniem starosty Tomasza Tamborskiego dotychczasowe uzgodnienia nie wyczerpują wszystkich napraw, które są konieczne do przeprowadzenia po budowie „szóstki”.

– Zdarzało się bowiem tak, że ciężki sprzęt poruszał się drogami, które nie były wskazane we wcześniejszym porozumieniu – mówi starosta Tomasz Tamborski. – Teraz ustalenia są takie, że do końca września firma naprawi pobocze drogi Jarkowo – Kinowo, chodnik w Jarkowie oraz w ramach działań rekompensacyjnych dokona naprawy gminnych dróg gruntowych, wskazanych przez wójta gminy Rymań Mirosława Terleckiego.

Starosta dodaje, że Polaqua postara się także zabezpieczyć materiały budowlane na kolejny etap budowy drogi w Jarkowie. ©℗

(pw)

Fot. starostwo

Na zdjęciu: Spotkanie w sprawie naprawy dróg powiatowych zniszczonych przez ciężki sprzęt wykorzystywany przy budowie trasy S6

Komentarze

mik
@Kim, tyś chyba z Korei Północnej przyjechał.
2019-09-30 19:50:38
Mieszkanka
Proszę o Grądzie nie zapomnieć bo tam to już szkoda słów.
2019-09-16 15:53:59
Mieszkanka Gminy Siemyśl
Mieszkańcy wiosek w gminie Siemyśl jak zwykle zostali z "ręką w przysłowiowym nocniku". Droga z Niemierza do Byszewa to jedna wielka tragedia! POLAQUA zrujnowała doszczętnie tą drogę, a Rejon Dróg Powiatowych twierdzi że nie mogą nic z tym zrobić bo oni nie zezwolili im tam jeździć. Nikt nie ponosi żadnej odpowiedzialności za zniszczenia!
2019-09-13 19:58:54
Andrzej
Miejmy nadzieję że Firma Polagua zachowa się godnie i wyremontuje te biedne drogi w tych bardzo biednych regionach.Z góry szacunek dla firmy Wszystkiego dobrego z Bogiem.
2019-09-12 12:22:14
Darek
Zepsuć łatwo, naprawić trudniej, właśnie po to ten artykuł. pojedź, zobacz.
2019-09-12 08:23:22
Piotr
A kto wyremontuje odcinek Kielpino Brojce??
2019-09-11 15:26:09
Joze
Te uzgodnienia winne być zapisane
2019-09-11 02:39:07
Sparow
Dwa polaczki
2019-09-11 02:03:52
Kim
S6 jest ważniejsza niz jakieś zadupie ...czyste wyłudzenie od wykonawcy na rzecz gminy !!!
2019-09-10 22:35:09
kiego grzyba...
...ten artykuł