wtorek, 21 maja 2019.
Strona główna > Wiadomości > Budują komunalne

Budują komunalne

Budują komunalne
Data publikacji: 2018-10-28 07:02
Ostatnia aktualizacja: 2019-04-13 00:59
Wywietleń: 1180 357903

- Rozpoczyna się budowa kolejnych 24 mieszkań na osiedlu Nad Płonią w Dąbiu - poinformował Tomasz Klek, rzecznik prasowy miasta ds. mieszkalnictwa. We wszystkich ma obowiązywać czynsz komunalny i są "przeznaczone dla rzetelnych najemców", którzy chcą poprawić swoje warunki mieszkaniowe. Obecnie trwa nabór wniosków dla osób zainteresowanych zamianą mieszkania.

TBS Prawobrzeże, który realizuje inwestycję właśnie zakończył czwarty etap i już rozpoczyna kolejny.

- Tym razem kolejne dwa budynki na osiedlu Nad Płonią (V etap) wybuduje spółka HD Construction - informuje T. Klek.

W budynkach znajdą się 24 mieszkania jedno, dwu i trzypokojowe od 32 m kw do 65 m kw.

- Wszystkie mieszkania będą wykończone pod klucz tzn., że najemca nie będzie musiał wykonywać żadnych prac remontowych, pozostanie tylko umeblowanie lokalu - mówi rzecznik.

Mieszkania posiadać będą m. in.: kuchenki elektryczne, zlewozmywaki, wanny, umywalki, armaturę sanitarną, a w pokojach - wykładziny we współczesnym standardzie, w łazienkach - terakotę oraz płytki ceramiczne, stolarkę okienną i drzwiową. Do niektórych lokali położonych w parterze będą przynależeć ogródki przydomowe, zaś wszystkie mieszkania położone na piętrach będą miały balkony.

Teren wokół ma zostać zagospodarowany - powstanie na nim zieleń, parkingi, ławeczki itp.

- Zakończenie inwestycji planowane jest na koniec 2019 roku. Koszt tego etapu to ok. 7 mln zł. W sumie po jego zakończeniu w osiedlu Na Płonią będzie 108 mieszkań o czynszu komunalnym. Trwa nabór wniosków.

- Lokatorzy mieszkań komunalnych (z zasobu ZBiLK-u i TBS-ów), którzy płacą czynsz w terminie, dbają o swoje mieszkanie i cieszą się dobrą opinią sąsiadów, mogą zamienić się na nowy lokal o podwyższonym standardzie - wyjaśnia Tomasz Klek. - Najemcy zainteresowani zamianą mogą składać wnioski na mieszkania, które powstały w IV etapie. Na chętnych czekają 24 lokale.

Zasiedlanie prowadzi Zarząd Budynków i Lokali Komunalnych (nabór i weryfikacja wniosków oraz wydawanie skierowań do zawarcia umowy najmu). Więcej szczegółów, wnioski do pobrania, zasady na stronie http://zbilk.szczecin.pl/?type=article&action=view&id=1319 oraz osobiście w siedzibie ZBiLK przy ul. Mariackiej 25.

Osiedle nad Płonią realizowane jest przez Towarzystwo Budownictwa Społecznego „Prawobrzeże" we współpracy z Gminą Miasto Szczecin od 2014 roku. Zabudowa powstaje przy ul. Koszarowej w Dąbiu.

- Wszystkie mieszkania w ramach tej inwestycji są do dyspozycji gminy i mają czynsz komunalny. Osiedle zaplanowano do realizacji w sześciu etapach. W sumie powstanie 120 mieszkań w 10 budynkach wielorodzinnych. Inwestycja jest dofinansowana z Banku Gospodarstwa Krajowego - podsumowuje rzecznik.

(isz)

Fot. TBS Prawobrzeże

Komentarze

bobo
ścieżka to "dieło " marszałka w szortach!
2018-10-28 12:23:06
partactwo
A niedokończona ścieżka rowerowa Dąbie - Lubczyna rozsypuje się. Władze zorganizowały kolejowy wyjazd na otwarcie pięknego szlaku rowerowego Trzcińsko Zdrój - Siekierki a pod nosem tolerują zarośniętą, niszczejącą ścieżkę której budowę przerwano kilka miesięcy temu. Taka typowa szczecińska inwestycja.
2018-10-28 08:11:12

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wielkie gotowanie nad Odrą
Teatralny przemarsz
Dzień Europy – balony poleciały w niebo
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Markowi Osajdzie

Sonda

Czy będziesz głosować w wyborach do europarlamentu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie