wtorek, 12 listopada 2019.
Strona główna > Wiadomości > CBA zatrzymało szefa MCC SA

CBA zatrzymało szefa MCC SA

CBA zatrzymało szefa MCC SA
Data publikacji: 2019-08-01 16:48
Ostatnia aktualizacja: 2019-08-07 13:27
Wywietleń: 1479 406186

Jak podaje Wydział Komunikacji Społecznej CBA zarzuty korupcyjne usłyszą zatrzymane dzisiaj dwie osoby, wśród których jest były wiceminister środowiska i przedsiębiorca z Włocławka. Jak dowiedział się „Kurier”, wśród tej dwójki zatrzymanych jest właściciel firmy, która realizuje ważne inwestycje w Świnoujściu. 

- Funkcjonariusze łódzkiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali byłego wiceministra środowiska oraz włocławskiego przedsiębiorcę z branży budowlanej. Śledztwo dotyczy powoływania się na wpływy w 2015 r. w Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej i podjęcia się załatwienia sprawy w zamian za korzyść majątkową w związku z realizacją projektu „Kompleksowa Ochrona Wód Podziemnych Aglomeracji Kieleckiej” - podaje CBA.

Dodajmy, że wspomniany przedsiębiorca to prezes spółki MCC SA, która realizuje w Świnoujściu ważne inwestycje: dwie promenady, historyczną i zdrowia, której termin oddania cały czas jest przesuwany, oraz ulicę Wojska Polskiego. Sprawa nie dotyczy żadnej z inwestycji realizowanych na wyspach, ale informacja budzi zainteresowanie w kurorcie. Chodzi o szefa firmy realizującej najbardziej kosztowne przedsięwzięcia na wyspie Uznam i stawia pod znakiem zapytania dalszy przebieg prac, które i tak mają opóźnienia.

Czego dotyczy sprawa? Jak ustalono w trakcie prowadzonych czynności, w ramach realizacji projektu spółka Wodociągi Kieleckie podpisała umowy na budowę systemu kanalizacji sanitarnej i wodociągowej w Kielcach oraz dwóch świętokrzyskich gminach. Inwestycja była współfinansowana przez Unię Europejską. Natomiast instytucją wdrażającą projekt był Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Z uwagi na znaczne opóźnienia w realizacji umowy na wykonawcę nałożono kary umowne.

Wszystko wskazuje na to, że zatrzymany przedsiębiorca obiecał wiceministrowi zatrudnienie w spółkach z zapewnieniem kilkunastotysięcznego miesięcznego wynagrodzenia w zamian za ,,pomoc”, która miałaby doprowadzić do odstąpienia Wodociągów Kieleckich od naliczenia kar umownych i przyjęcia bez zastrzeżeń wykonanych robót budowlanych. Jak ustalili śledczy CBA, wiceminister przyjął obietnicę korzyści, a po dymisji z pełnionej funkcji podjął pracę w spółkach przedsiębiorcy. Obaj zatrzymani mężczyźni zostaną przewiezieni do Prokuratury Krajowej w Lublinie, gdzie usłyszą zarzuty.

BaT

Fot. CBA

Komentarze

wyspiarz
Niektórym ciągle mało
2019-08-02 10:55:48

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
5
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Z wielką flagą przez Szczecin

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy ścieżki wydeptane przez pieszych na trawnikach, poboczach i skwerach powinny być uwzględniane przez projektantów miejskich przestrzeni?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie