wtorek, 12 listopada 2019.
Strona główna > Wiadomości > Certyfikacja misji Afganistan na 5!

Certyfikacja misji Afganistan na 5! [GALERIA]

Certyfikacja misji Afganistan na 5!
Data publikacji: 2019-10-12 15:43
Ostatnia aktualizacja: 2019-10-12 16:02
Wywietleń: 717 420792

Przez cztery dni żołnierze 12 Brygady Zmechanizowanej oraz oddelegowani z innych jednostek wojskowych byli poddani bardzo szczegółowej certyfikacji, której efektem końcowym jest ocena bardzo dobra.

Przez wiele miesięcy żołnierze uczestniczyli w bardzo wytężonym szkoleniu, a w tym tygodniu (8-11 października br.) stanęli do sprawdzianu końcowego, przeprowadzonego przez Zespół Certyfikujący z Dowództwa Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych.

Głównym celem certyfikacji było potwierdzenie przygotowania do udziału w XI zmianie Polskiego Kontyngentu Wojskowego Resolute Support Mission Afganistan. Dodatkowo oceniano zdolność do prowadzenia działań zgodnie z mandatem misji.

- Z tych powodów w pierwszej kolejności sprawdzano dokumenty oraz znajomość procedur, następnie oceniano prowadzenie działań, które odzwierciedlają możliwe sytuacje i potencjalne zagrożenia w rejonie misji - wyjaśnia kpt. Błażej Łukaszewski, oficer prasowy 12BZ.

Podczas zbiórki z żołnierzami wyznaczonymi do XI zmiany PKW Afganistan zastępca dowódcy kontyngentu podpułkownik Krzysztof Karczewski zaznaczył: - Zespół Certyfikujący przeprowadził bardzo szczegółowy sprawdzian. Wykazano pewne obszary, gdzie jeszcze musimy przeprowadzić drobne zmiany, szkolenia i uzupełnienia, ale najważniejsze jest to, że razem otrzymaliśmy ocenę ogólną bardzo dobrą z naszego przygotowania do tej misji. W imieniu dowódcy kontyngentu dziękuję Wam bardzo za profesjonalizm i zaangażowanie.

(g)

Fot. kpt. Błażej Łukaszewski/szer. Piotr Pytel

Certyfikacja misji Afganistan na 5! Certyfikacja misji Afganistan na 5! Certyfikacja misji Afganistan na 5! Certyfikacja misji Afganistan na 5! Certyfikacja misji Afganistan na 5! Certyfikacja misji Afganistan na 5! Certyfikacja misji Afganistan na 5! Certyfikacja misji Afganistan na 5! Certyfikacja misji Afganistan na 5! Certyfikacja misji Afganistan na 5! Certyfikacja misji Afganistan na 5! Certyfikacja misji Afganistan na 5! Certyfikacja misji Afganistan na 5!

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
5
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Z wielką flagą przez Szczecin

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy ścieżki wydeptane przez pieszych na trawnikach, poboczach i skwerach powinny być uwzględniane przez projektantów miejskich przestrzeni?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie