sobota, 20 kwietnia 2019.
Strona główna > Wiadomości > Chcą aktu zawierzenia Szczecina Matce Bożej

Chcą aktu zawierzenia Szczecina Matce Bożej

Chcą aktu zawierzenia Szczecina Matce Bożej
Data publikacji: 2018-12-13 14:18
Ostatnia aktualizacja: 2019-04-13 01:03
Wywietleń: 3520 366622

Do Biura Rady Miasta Szczecina właśnie wpłynął wniosek o „dokonanie aktu zawierzenia Matce Bożej naszego miasta Szczecina". W geście poparcia podpisały go 63 osoby.

Sygnatariusze w uzasadnieniu wniosku napisali (pisownia oryginalna):

„Mamy cudowną Matkę Bożą - Zwycięską Królową Polski, niedawno koronowaną w bazylice pw. św. Jana Chrzciciela, którą przez swoją delegantkę (panią minister) uczcił okolicznościowym listem sam prezydent Polski pan Andrzej Duda (…) Dlaczego nie oddać Jej przemożnemu orędownictwu władzy samorządowej w nowym kształcie w naszym mieście? Chociażby na wzór ślubów Jana Kazimierza!

Jesteśmy katolikami i oczekujemy, że nasi reprezentanci we władzach lokalnych - nasi radni, wybrani w demokratycznych wyborach, również oddadzą hołd naszej Niebieskiej Królowej i zawierzą Jej świętemu przewodnictwu swoje rządy, aby wyjednała nam przychylność Boga Najwyższego, Jego nieustanne błogosławieństwo i opiekę (…)".

A także: „Szczególnie w 100 rocznicę odzyskania Niepodległości, aby tak jak wtedy, tak teraz i zawsze pokonywała i zwyciężała naszych wrogów widzialnych i niewidzialnych. Wiemy dobrze, że sami nie damy rady (…)".

We wstępie do wniosku, sygnatariusze nawiązują do demonstracji prezydenta i radnych Piotrkowa Trybunalskiego, którzy - mimo konstytucyjnego rozdziału Państwa i Kościoła - w tym miesiącu przegłosowali stanowisko - choć nie w formie uchwały - „zawierzenia miasta i mieszkańców, władz samorządowych, wszelkich instytucji, finansów oraz inwestycji miejskich Niepokalanemu Sercu Maryi Królowej Polski" (spośród 17 radnych na „tak" zagłosowało 7 z rządzącej w tym mieście koalicji PiS oraz komitetu Razem dla Piotrkowa; w głosowaniu 2 radnych było przeciw, 2 wstrzymało się od głosi, a 6 nie wzięło w nim udziału). Aktu dokonał prezydent Piotrkowa Trybunalskiego - Krzysztof Chojniak.

Natomiast wniosek grupy katolików ze Szczecina został przekazany radnym. W ich gestii jest ewentualne dalsze jego procedowanie. Formalnie, wniosek nie spełnia kryterium inicjatywy uchwałodawczej. Statut miasta precyzuje bowiem, że wymagane jest poparcie - wyrażone podpisem - minimum 400 szczecinian.

- Osobiście uważam, że gmina jest powierzona właściwym organom zgodnie z ustawą o samorządzie gminnym - sprawę komentuje Michał Wilkocki, przewodniczący Rady Miasta Szczecina. ©℗

(an)

Fot. Mirosław WINCONEK

Komentarze

AndX
Niech 63 powierzy miasto i za to powierzenie niech sami zaplaca, niech nie daja dodatkowej kasy klerowi i rodzinom ksiezy
2018-12-18 02:13:19
Popierajacy
Dobrze mowi!!!!
2018-12-17 11:41:24
Obs.ryver
Świetny pomysł:"...kawałek miasta powierzyć Matce Boskiej na próbę. Zacznijmy od Stołczyna. Jeśli tam będzie widać dobroczynne działanie Matki Boskiej, powierzy się jej następne miejsca..." Można-by jeszcze dołączyć upadłe stocznie,tunel drogowo-kolejowy do Świętej,wieżę Bismarcka-Quistropa itp... A niech się wykaże!!!
2018-12-15 09:28:23
Twoje sumienie
Jeszcze, Joens, nie odkryłeś, co to jest rozum. Rozum bowiem szuka prawdy i się jej trzyma, Ty do niej jeszcze nie dotarłeś. Zrzuć najpierw z siebie maski i demoniczną psychoanalizę, to może przejrzysz na oczy. Jeszcze masz szansę. Ale bez uciekania od prawdy o samym sobie, bez chęci wybaczenia innym krzywd z serca i bez szczerej, pełnej żałowania swoich grzechów spowiedzi w konfesjonale nic z tego nie będzie. Pytanie tylko, czy masz choć 1/1000 tej odwagi, której używasz na Jego obrażanie, by stanąć w pełni prawdy o sobie przed Panem Jezusem. Bo tacy, jak Ty, w gębie udają mocnych, a boją się własnego cienia - uciekając przed wyrzutami własnego sumienia.
2018-12-15 03:12:46
@Czas
Idź i powiedz.
2018-12-15 01:46:36
Czas
Kościół niszczy Polskę od 1000 lat. Czas powiedzieć dość tym pasożytom i na stałe usunąć wszystkich księży z Polski
2018-12-14 21:03:06
@ Niezniszczalny Kościół
100/100. Nie przejmuj się. Według mnie wpisy są chorymi wytworami góra dwóch, trzech czerwonych.
2018-12-14 19:44:40
cap kościelny
"...o cześć wam panowie,księża i prałaci za kraj nasz wrogowi sprzedany...!" (tytuł: Marsz powstańców z roku 1831"
2018-12-14 19:03:09
Niezniszczalny Kościół i lewackie bydło.
Dzięki chrześcijańskim korzeniom Polska jest dziś na mapie świata. Kościół to niezniszczalny fundament istnienia państwa polskiego od ponad 1000 lat. Tak czytam te chamskie ,lewackie wpisy poniżej i zastanawiam się dlaczego właśnie w Szczecinie mieszka tak dużo tego prosowieckiego , komunistycznego gówna. Za kolejnych 1000 lat Kościół katolicki będzie nadal służył Polsce , a was - antypolskich lewackich kundelków - już nie będzie. Inni , mocniejsi od was , też próbowali i polegli.
2018-12-14 16:20:01
Warto spróbować
Nie wiem, czym się tak emocjonujecie. Mi się spodobał pomysł jednego z komentatorów, żeby najpierw jakiś kawałek miasta powierzyć Matce Boskiej na próbę. Zacznijmy od Stołczyna. Jeśli tam będzie widać dobroczynne działanie Matki Boskiej, powierzy się jej następne miejsca. Warto spróbować.
2018-12-14 14:38:52
Lehoo
Petycję przyjąć, z braku kompetencji do wykonania podjąć decyzję odmowną, o decyzji powiadomić przedstawiciela petentów.
2018-12-14 13:37:52
:)
Dobrze mowi
2018-12-14 13:14:16
Katolik
Ja,gorący katolik protestuję przeciw tej inicjatywie!!!Żydówka NIE może być patronką Katolickiego miasta.
2018-12-14 12:41:58
Dosc Katolibanu
widac, widac idea siega bruku i poka od spodu - kumpel JPII mloestuje chlopcow przez lata, irlandzkie zakonnice sprzedaja dzieci, Siostra berndetta zneca sie nad dziecmi,inna znowe ma syna a zakon robi wszystko by to ukryc biskupi nalogowi alkoholicy powoduja wypadki a w wolnym czasie molestujac klerykow, czarnosukienkowi mezczyzni prowadza rozwiazle podwojne zycie, dzieci ksiezy liczy sie w dzisiatki,skrzywdzonych pewnie w tysiace, ktolicyzm ludowy oparty na zdrowaskach, rozanczykach, na stawianiu figur i modleniu sie pod nimi i na owieczkach co to ida za "pasterzem'.No jest byc z czego dumnym i bronic jest czego.Obluda i sekciarstwo fakt jest czego bronic bo kasa plynie rzeka szeroka
2018-12-14 11:46:07
@ Joens
Spokojne wpisy katolika i histeryczne antykatolika (a może było ich ze dwóch) całkowicie przeczą twojej teorii.
2018-12-14 11:28:41
tobago
Bardzo słuszna koncepcja. Panika i histeria w jaką w wpadają niewierzący dowodzi, że zły zbiera szerokie żniwo. Przykre, że tak wielu ludzi dało się omamić, że antykatolickim i antypolskim ideą, w myśl tzw. nowoczesności i wolności. Do czego to prowadzi widać gołym okiem, bezideowość i konsumpcjonizm.
2018-12-14 11:22:02
Dosc Katotalibanu
Katotaliban czystej wody 63 osoby - agenci obcego Panstwa ich miejsce albo na Macznej albo w wiezieniu za szpiegostwo.Coz to za sredniowiecze, koltunstwo, zaklamanie i obluda i obelga i plucie w twarz dla ludzi gdy wychodza na swiatlo dzienne grzeszki i zboczenia panow chodzacych w czarnych sukienkach gdzie celibat i czystosc maja za nic, zyja w podwojnym zyciu a ich bogiem mamona i dostatek.Czas powiedziec tym panom czarnosukienkowym i ich poplecznikom stop!!!!!!!!!!!!! Dosc czarnej mafii!!!!Ludzie przestancie dwac sie robic w...
2018-12-14 10:23:48
Troeser
Istnienie jakiejkolwiek religii wewnatrz kazdego narodu, jako odwiecznego interesu drani ,żerujących na lenistwie umysłowym większości populacji ludzkiej powinno być zakazane przez społecznosc międzynarodową. W Polsce wyraznie widać, ze religia jest znacznikiem głupoty, zacietrzewienia, nienawisci dla umysłów płytkich. Religia i kosciół w Polsce jest tym mocniejsza, im słabsze są struktury władzy. Władza zas jest pochodną stanu swiadomosci społeczeństwa. Jako z gruntu ZŁA- religia powinna byc zwalczana i zakazana jako choroba narodu.
2018-12-14 08:32:01
Paczpan
Jak trzeba mieć pogięty umysł żeby robić takie głupoty - jakieś zawierzenia a te 63 osoby powinny być przymusowo hospitalizowane w szpitalu psychiatrycznym tam niech się zawierzą lekarzowi a jak już nie pomoże to tej swojej matce boskiej, wstyd!!!!
2018-12-14 08:06:46
Miś II
63 osoby wierzące w mitologię KK pragnie aby pozostali w nią wierzyli ? Paranoja ?
2018-12-14 08:04:40
Tak skowyczały, wyły szatany wypędzane z ciała opętanego.
.
2018-12-14 07:19:56
jonatan
Wierzyć się nie chce, ze w XXI wieku żyją ludzie z mentalnością średniowiecznej inkwizycji, i to w Szczecinie. Co za obciach:( 69 osób w 400tys mieście to NIC nie znacząca liczba, a tą petycję należy wyrzucić do kosza.
2018-12-14 00:36:18
Wawrzek
A ja jestem ZA, chętnie zobaczyłbym Prezydenta Krzystka leżącego cały dzień (albo chociaż do obiadu) w Katedrze KRZYŻEM jak Jam Kazimierz( który zauważyć należy zwiał z Polski). A to za to,że nie stara się lub za mało o budowę mieszkań i odbudowę tego potrzebnego (przemysłu) co jego opcja zniszczyła. A jak tu widać to wrzeszczą wierzący w co innego i inaczej.
2018-12-13 22:57:47
Joens
Wszystkie charaktery histeryczne są katolikami. Chrześcijanstwo. i wywodzacy sie z niego katolicyzm w rozumieniu psychoanalizy to zbiorowa histeria powstała z natrectw,cudów, miłosierdzia,adoracjii, powołania, wstawiennictwa, mistycyzmu, pokuty modlitw, gestów,procesjii celebry rytuału, liturgii i innych. Psychoanaliza dysponuje bolesna swiadomoscia uwzgledniajaca wagę krzywdy, jaka religia ze względu na wczesne powstawanie i szczególna mechanikę swej indoktrynacji wyrzadza psychicznemu aparatowi - w jak małym stopniu skuteczny bywa zwykle apel do rozumu i empirycznej sprawdzalnosci; takze najzreczniejsza racjonalna argumentacja jest w stanie wywołac najczęściej jedynie opór a ze wzgledu na surowośc superego pozostanie bez zewnetrznie zauwazalnych skutków
2018-12-13 21:31:12
Komunisto nie gorączkuj się
I tak z Kościołem nie wygrasz. A jak przyjdzie koniec, jeszcze możesz postąpić jak Jaruzelski.
2018-12-13 21:09:56
Viola
Przebywanie w watykańskiej pierze mózgi do zera.
2018-12-13 20:04:40
Szok!
Zamknąć tych ciuli w kosciele i wyrzucić klucz!
2018-12-13 19:52:07
Po
nowym roku, podciągną wam prąd(cenę) pod szyjkę i skończy się palenie głupa w komentarzach.
2018-12-13 19:07:07
biskup
wnioskodawców już dawno bóg opuścił
2018-12-13 19:03:44
to dowód, jak można sprowadzić religię do śmieszności!
a Andrew Dzięgolony milczy!
2018-12-13 19:01:40
cap kościelny
Będzie honorową obywatelką miasta?Żydówka wespół z Hitlerem i innymi honorowymi mieszkańcami? A może..." Doprawdy godne to i sprawiedliwe..." zaśpiewają człónkinie podwórkowych kółek różańcowych...pod magistratem....
2018-12-13 18:57:40
pomniki
więcej pomników lesia miernego !!!!!!!!!!!!! więcej dotacji z budżetu miasta dla klechów!!!!!!!!!!!! więcej etatów w budżetówce dla klechów (szkoły , policja , wojsko to za mało)!!!!!!!!!!!!!
2018-12-13 18:49:12
dexter
PRZEMIANOWAĆ WSZYSTKIE ULICE , PLACE ITP. NA LECHA KACZYŃSKIEGO !!!!!!!!!!!!! WTEDY NIKT NIE ZABŁĄDZI!!!!!!!!!!!!!!!!!
2018-12-13 18:43:24
beeee
A ile to będzie kosztowało? domyślam się, kto zapłaci. Niemniej kto wystawi fakturę i odprowadzi VAT od tej usługi? Nic dziwnego, ze kościoły pustoszeją. Ile można znosić oszołomstwo (nie mylić z wiarą)
2018-12-13 17:57:15
ZBYSZEK
Gdzie ja mieszkam czeba będzie się emigrować może znacie jakieś normalne miasto bez oszołomów
2018-12-13 17:39:53
ha ha ha
Czemu ma służyć ta szopka? Wierzący niech sobie odprawiają swoje modły w kościele.
2018-12-13 17:30:42
idioci
idioci do tego teroryzujący resztę
2018-12-13 16:42:35
Kompromitacja
Idziemy w ślady Goleniowa i jego biurwamistrza
2018-12-13 16:32:38
Zedzik
A mnie ciekawi kto opłaca tych 63 katoterrorystów. Przecież ktoś tych oszołomów musiał skrzyknąć
2018-12-13 16:10:55
Gonić katooszołomów
Niech się przeprowadzą do Piotrkowa.
2018-12-13 15:52:39
xl
....brawo Michał Wilkocki, przewodniczący Rady Miasta Szczecina...chociaż jeden rozumny i przytomny Radny...
2018-12-13 15:45:21
Śp.Stalin
Psychiatra potrzebny od zaraz - gonić talibów!
2018-12-13 15:41:59
Będzie pikieta?
Basta! na pewno coś wymyśli. To bardzo racjonalni i rozsądni obywatele, których popiera większość szczecinian. Na ich pikietach są dzikie tłumy.
2018-12-13 15:28:14
Może na początek jakiś kawałek chociaż
Np. Wyspę Dębinę albo ziemię między Jeziorem Dąbie i lotniskiem. Niedowiarki zobaczą jakie łaski spłyną na zawierzoną ziemię, jak tam bydlęta przemówią luckim głosem i kapusta na drzewach wyrośnie i wtedy każdy będzie się pchał, o zawierzenie błagał...
2018-12-13 15:23:01
Wat?
Matko bosko szczecińsko, co tu się odprawia? I co to za akt? kto go podpisał? ;o
2018-12-13 15:19:09
ll
Jak ktos mówi sam do siebie to jest schizofrenia ,jak robi to więcej osób to jest religia.
2018-12-13 15:14:06
pytam
Maryja w tej chwili leży w ziemi i czeka na powtórne przyjcie Jezusa Chrystusa podczas którego będzie zmartwychwstanie sprawiedliwych! Czy chcecie zawierzyć miasto Szczecin kupie kości bo taki jest teraz stan Maryi! Rozum wam już do reszty odebrało?
2018-12-13 15:09:23
WTF
No chyba komuś się sufit na łeb spier.....
2018-12-13 15:06:38
63 świrów
Proponuję tych 63 zacnych obywateli zawierzyć opiece przenajświętszego Szpitala Szczecin Zdroje znajdującego się na ulicy Mącznej , konkretnie opiece przecudownego VI Oddziału Psychiatrycznego Rehabilitacyjnego
2018-12-13 14:52:09
No cóż
Nie nadaje się, żeby komentować
2018-12-13 14:51:32
Banda oszołomów
może od razu zawierzymy Szczecin Królewnie Śnieżce i Smokowi Wawelskiemu
2018-12-13 14:41:05
Krótko
To znowu ci od rowerów i fajerwerków?
2018-12-13 14:39:22
Obiektywny
Popieram tę słuszną inicjatywę.
2018-12-13 14:31:29
ChaveZ
Dramaaaaaattttt... Nie wszyscy mieszkańcy to katolicy, nie wszyscy mieszkańcy to popierają i nie wszyscy mieszkańcy chcą żeby ich miasto brało udział w takiej szopce. Nie można zagarniać przestrzeni publicznej, która jest DLA WSZYSTKICH, wszystkich oznacza także innowierców, niewierzących i takich co po prostu nie mają zdania.
2018-12-13 14:26:26
Przeciwnik
Tak Nas chroniła ,że 123 lata nie było nas na mapie Europy!
2018-12-13 14:20:52
Józef
Matko Boska :O