niedziela, 18 sierpnia 2019.
Strona główna > Wiadomości > Chcą wyprowadzić biednych z miasta

Chcą wyprowadzić biednych z miasta

Chcą wyprowadzić biednych z miasta
Data publikacji: 2017-06-13 11:16
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:38
Wywietleń: 5794 268882

W styczniu br. pisaliśmy, że gryfińska gmina zamierza wybudować mieszkania socjalne w odległości 7 km od miasta, w miejscu byłego sanatorium w Nowym Czarnowie. Odbieraliśmy sporo sygnałów od naszych Czytelników, że pomysł zagospodarowania zaniedbanego przez lata obszaru jest dobry, ale nie w proponowany przez włodarzy sposób.  

Zwolenników budowy takiego osiedla było niewielu. Specjaliści przestrzegają przed tworzeniem enklaw biedy; na podstawie istniejących podobnych osiedli – temat nie jest nowy – twierdzą, że skupienie w jednym miejscu osób z różnymi problemami, w aspekcie społecznym może przynieść wiele złego. Znane są przypadki likwidowania takich osiedli.

Władze gminy nie rezygnują jednak ze swojego pomysłu. 25 maja na stronie UMiG w Gryfinie (w BIP) opublikowane zostało Zaproszenie do złożenia oferty pn. „Opracowanie dokumentacji projektowej na budowę lokali mieszkalnych na terenie byłego sanatorium w Nowym Czarnowie”.

Szczegółowy zakres projektu, wskazany w koncepcji, obejmuje obszar o powierzchni około 7-8 ha. Docelowo na może tam zamieszkać ponad pół tysiąca osób.

Tekst i fot. Maria Piznal

Na zdjęciu: W miejscu byłego sanatorium w Nowym Czarnowie ma powstać osiedle z lokalami socjalnymi dla najbiedniejszych mieszkańców gminy. Pomysł „gettoizacji przestrzeni” zbiera sporo krytyki.

Cały artykuł w „Kurierze Szczecińskim”, e-wydaniu i wydaniu cyfrowym z 13 czerwca 2017 r.

Komentarze

dobre geta dla biedakow
bardzo dobrze bo powstana mafie z krwi i kosci i gagi ze policja bedzie drzala ze strachu i tym ktorzy ich tam wyslali beda scinac glowy i te bydlo kasty wymorduja bedzie jak w stanach policja nie wiezdza do tych miast bo sie boi a naprawde potrzebne sa gagi bo czesc tej enklawy obywateli kasty tzeba wyrznoc i ich rodziny bo od zlego drzewa jest zly owoc i tzeba go usunac
2017-10-07 19:37:40
Gość
Mieszkam przy ul. Wielkopolskiej w oficynie i to co codziennie widzę za oknem przechodzi pojęcie. Od 6:00 siedzą mieszkańcy na murku i raczą się tanimi trunkami. Policja nawet nie raczy tam zajrzeć chociaż komisariat jest na rogu Mazurskiej i Jana Pawła. Wysiedlić tych ludzi bez żadnego ale. Ja muszę pracować na trzech etatach żeby utrzymać rodzinę na przyzwoitym poziomie. Oni tylko piją i nic więcej
2017-06-14 11:27:13
Ryry
Bardzo dobry pomysł. Zapewnić podstawowe warunku a wrażliwym serduszkom wskazać gdzie to jest,niech jeżdżą pomagać.
2017-06-13 20:15:16
Trzeba organizować
miejsca pracy, jak stocznia, wtedy biednych nie będzie.
2017-06-13 18:42:08
popieram
Szczecin też należałoby oczyścić z tych pijaków i złodziei
2017-06-13 16:38:27
Słusznie
Nieroby nie powinny mieszkać z normalnymi ludźmi
2017-06-13 14:23:30
Patologia
A ten co mniej zarabia i jest ubogi to już nazywają patologia.. Masakra jakaś.. Więcej głosuje ludzi właśnie z ubogich rodzin.. A wy w podziece nazywacie ich.. Patologia..
2017-06-13 13:39:31
Ela
Jestem za ALE POD JEDNYM WARUNKIEM...ŻE jako pomysłodawcy wybudujecie swoje parcele za miedzą po sąsiedzku .I obejżycie wizerunek.A może odrazu zróbcie getto dla tych ludzi.A kto was wybierał,kto szedł głosować.Czy nie Ci biedni ludzie ,a wy im dziś piekło budujecie.A może by tak otworzyć jakiś zakład pracy i godnie zapłacić.POSTAWIĆ TROCHE LUDZI NA NOGI.Nasi dziadkowie walczyli,za kraj ,rodzice odbudowywali,robili miejsca pracy ,NASZE DZIECI NA BRUK,DOBRE ,DOBRE.
2017-06-13 12:34:06
Pomoc
Różne są drogi rozwiązywania problemów ubóstwa społeczeństwa. Gromadzenie takich osób w jednym miejscu może stworzyć inne problemy, ale czy rozlokowanie ich punktowo poprawi ich stan? Każdy przypadek trzeba rozwiązywać indywidualnie i nie można porównywać patologii, które jest nie do uratowania z osobami, które przez brak zaradności znalazły się w trudnym położeniu.
2017-06-13 11:33:28

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zawieszanie i zdejmowanie baneru z siedziby PiS

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy trasy alternatywne pozwalają szybciej dojechać nad morze?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie