piątek, 18 października 2019.
Strona główna > Wiadomości > „Chcemy wprowadzić polexit do debaty”

„Chcemy wprowadzić polexit do debaty”

„Chcemy wprowadzić polexit do debaty”
Data publikacji: 2019-04-04 07:56
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:36
Wywietleń: 2053 383899

Musimy zastanowić się nad tym, czy obecność w Unii Europejskiej wciąż nam się opłaca - przekonywali kandydaci do europarlamentu w naszym regionie z listy Konfederacji. Przedstawili się dziennikarzom na konferencji na Wałach Chrobrego w Szczecinie. 

- Konfederację tworzą trzy partie: Ruch Narodowy, partia Korwin, Federacja dla Rzeczpospolitej Marka Jakubiaka. Do tego środowiska społeczne, nieformalne, m.in. Grzegorza Brauna, ludzi z kręgu pro life Kai Godek, środowisko Skutecznych Piotra Liroya Marca. Prawie sześć ogólnopolskich środowisk - mówił Krzysztof Bosak, wiceprezes Ruchu Narodowego.

Jedynką na liście w okręgu zachodniopomorskie - lubuskie jest Krzysztuf Tuduj, drugi wiceprezes RN, adwokat z Wrocławia.

- Będziemy najbardziej uniosceptycznym komitetem wyborczym tegorocznej kampanii do eurowyborów - powiedział. - Podkreślam: uniosceptycznym, nie eurosceptycznym. Jesteśmy w Europie, byliśmy i będziemy. Natomiast to, w jakim kierunku zmierza Unia Europejska nas, mówiąc najdelikatniej, nie zadowala. Chcemy twardo bronić polskich interesów tam, gdzie ważą się polskie sprawy, a więc w Brukseli. Jako Ruch Narodowy chcemy wprowadzić do debaty hasło "polexit". Przemyślmy tą opcję. Zastanówmy się, nam się opłaca. Czy Polacy chcą być w UE wtedy, gdyby więcej jej dawali, niż otrzymywali od niej?

Przypomniał także doktrynę narodowców z początku drugiej wojny światowej, którzy mówili, że zachodnia polska granica powinna być oparta właśnie o linię Odry.

- To był przejaw odwagi - ocenił. - My też musimy mieć dziś odwagę, żeby przewidywać, czy wyjście z Unii Europejskiej nie będzie dla nas lepsze.

Kolejną kandydatką jest Joanna Szałata. Zapowiedziała walkę o katolicką rodzinę.

- Moim najważniejszym celem w Unii jest upominanie się o prawa jeszcze nie narodzonych, żyjących pod sercem matek - dodała.

Pozostali kandydaci to Iwona Wawruszczak, Paweł Mazur, Adrian Stateczny. ©℗

(as)

Fot. Ryszard Pakieser

Na zdjęciu od lewej: Krzysztof Bosak, Iwona Wawruszczak oraz Krzysztof Tuduj są "uniosceptyczni"

Komentarze

Polandburdeland
Ale każdy z nich zapie...la passatem tdi po autostradzie co?
2019-04-05 05:00:01
lewactwo=neofaszyzm
marksizm kulturowy ma wszystkie cechy neofaszystowskie...
2019-04-05 01:00:01
Vigo
Konfederacja=neofaszyści
2019-04-04 21:43:57
Fido
Grupa pożytecznych idiotów na putinowskiej smyczy
2019-04-04 21:15:59
kibic
jedyni normalni w tym politycznym towarzystwie.
2019-04-04 20:43:22
@no , no ,, ostro p .Bosak
Ale mnie ubawiłeś :)) zapomniałeś jeszcze dodać utrudniony wyjazd na zmywak, ha, ha, ha i co ty teraz zrobisz biedaku?
2019-04-04 19:16:30
Jarun
A ja myślę, że ta cała Konfederacja to jest finansowana przez Marsjan, Apaczów, Pigmejów i Eskimosów no i tradycyjnie przez: Ruskich, Żydów i Niemców.
2019-04-04 18:56:34
anatol
Dlaczego tak dużo jest obrażania Konfederacji a tak mało merytorycznych argumentów? Wyzwać innych każdy potrafi ale już coś mądrego napisać to niekoniecznie.Uczcie się od Bosaka bo do pięt mu nie dorastacie :)
2019-04-04 18:06:04
NOWE
Do: brawo!,Neo w RFN,cdn, SUPER POLSKA i EUROPA a WY i np.Komunistyczna Korea albo Kuba .Gratulacje !!!
2019-04-04 17:34:00
brawo!
Precz z UE!
2019-04-04 16:21:26
Neonazistów to macie w RFN
do 2016 roku budżet federalny RFN subwencjonował partie i organizacje jawnie neonazistowskie. W RFN dalej obowiązuje nazistowskie prawo wiec swoje nazistowskie obsesje wyładowujcie w Niemczech. Co do wychodzenia z UE - jeśli z byciem w UE będą wiązać się większe straty niż korzyści to trzeba realnie się zastanowić nad wyjściem z UE - na razie opłaca się nam być w UE wiec nie ma tego problemu - za to nie wiadomo jak długo jeszcze UE będzie istnieć... Tym którym nie podoba się interes Polski i Polaków przypominam że konstytucja Polski gwarantuje mu prawo wyjazdu z kraju, przypominam też że można zrzec się polskiego obywatelstwa. Nie pasuje wam Polska to nikt was na siłę w Polsce nie trzyma - czasy komuny się skończyły - brać paszporty w rękę, emigrować, cieszyć się wolnością, rezygnować z obywatelstwa... nikt was w Polsce na siłę nie zatrzymuje, wprost przeciwnie zachęcam do wyjazdu i rezygnacji z obywatelstwa.
2019-04-04 16:19:53
cdn
Eurokolchoz jest w fazie gnijnej.Na czele tego tworu alkoholik juncer,volksdeuch Tusek,lewak timmremans mianowani przez cesarzowa Merkel.Tworcy tego projektu przewracaja sie w grobie.
2019-04-04 16:06:16
dom
Panie Bosak , dlaczego Pana Partia egzystuje? Interesy Pana Partii to policzek dla Polski i Europy
2019-04-04 15:57:53
Polexit
Polexit to ja wprowadzam do czego innego
2019-04-04 15:50:01
Taka jest prawda prawacy
Kto chce wyjścia z UE działa na szkodę Polski i korzyść Rosji
2019-04-04 15:28:23
Polityczny plankton rwie się do Brukseli,, aby rozsadzić UE od wewnątrz, śmieszne.
Proponuje nacjoexit z Polski.
2019-04-04 15:18:47
Niezadawala
Krzysztof Tuluj_wiceprezes RN :"w jakim kierunku zmierza Unia Europejska nas niezadawala" a dotacje z Uni ? a jaki kierunek zadawala??? A mnie niezadawala taka idiotyczna wypowiedz z ust Pana wiceprezesa RN
2019-04-04 15:03:44
Darek
To neonazistowskie ugrupowanie tzw. konfederacja nie ma racji bytu w naszym kraju
2019-04-04 14:21:00
no , no ,, ostro p .Bosak
Polska poza UE , wszędzie bariery celne , zamknięte granice ---wizy , bo dla Polaczków nie ma wstępu , setki tysięcy bezrobotnych , bieda , fabryki stoją bo nie ma co produkować , surowce drogie , produkty obłożone wysokim cłem bo wtedy wszyscy pójdą na zniszczenie Polski , brak ropy , brak gazu , no i nikt nie stawi się za nami po wejściu Rosjan aż po Odrę , nikt nie kiwnie palcem skoro teraz mamy wątpliwości. Wal się facet w łeb. Ale skoro tak to mieszkam na lewym brzegu Odry więc pozostanę w UE , niemieckiego nie muszę znać.
2019-04-04 14:19:01
Lehoo
Mam dla tych świrów dwie wiadomości: złą i dobrą. Zła jest taka, że z paranoi wyleczyć się nie da. Dobra natomiast na tym zaś polega, że odpowiednio dobrane lekarstwa łagodzą objawy w sposób znaczący.
2019-04-04 14:17:10
Taka jest prawda , lewacy.
Polska dostaje ponad 3 razy więcej kasy z UE niż wpłaca. Zgoda. Tu lewacy mają rację. A druga część prawdy jest taka , że duże firmy zachodnie działające w Polsce płacą podatki w swoich krajach . To są miliardy euro strat Polski. A po drugie tu jest wielki rynek zbytu ( 38 mln Polaków) dla Zachodu. Doprowadzili do bankructwa tysiące polskich firm i trzaskają wielką kasę. Zachód więcej kasy zarabia w Polsce niż dopłaca do puli UE. Tracimy. Ale kochamy UE , bo możemy pracować i podróżować po całej Europie. Na dzisiaj polexit nie przejdzie.
2019-04-04 13:44:09
Krotko i konkretnie...!
A ile Polska Wplaca a ile otrzymuje spowrotem czyli +/- = ...!/?
2019-04-04 12:05:15
Reforma UE a nie polexit.
Konfederacja ma ponad 3 procent poparcia w kilku sondażach. Ale nie przekroczy 5 procent jeżeli skupi się na polexicie. Polacy nie są jeszcze gotowi na polexit. Unia zacznie się sypać za kilka lat i dopiero wtedy będzie można mówić o polexicie. Trzeba poczekać aż posypie się Francja pod rządami tego upudrowanego lewackiego lalusia Macrona , ruszy się w Niemczech , Włoszech i Hiszpanii. Wtedy trzeba będzie zacząć reformę UE . Reformę , a nie polexit. Jeżeli Konfederacja zajmie się problemem żydowskim to jej poparcie osiągnie 10 procent.
2019-04-04 11:58:25
Piotr
Super, moje poparcie już macie. PS. Co ciekawe, zwolennicy tej Konfederacji (narazie w mniejszości)wypowiadają się w sposób normalny, tak jak ci politycy w treści artykułu, bez obrażania wszystkich na około. Natomiast ich przeciwnicy (= zagorzali euroentuzjaści) w każdym z komentarzy muszą obrażać i wyzywać ludzi mających inne poglądy. Niebawem i pod moim adresem również posypią się inwektywy.
2019-04-04 11:42:24
Darek
Uniosceptyczny pociąg do unijnej kasy europosła
2019-04-04 11:15:45
obserwator
Asia, wspaniałe słowa o obronie życia i rodzin!!!
2019-04-04 10:51:32
Alex
Jedyny ich program to wyjście z Unii i całkowita nazyfikacja Polski.
2019-04-04 10:51:08
Hmm...
I jak by nie patrzyl i nie liczyl... to UNIA EUROPEJSKA - jest zarzadzana rowniez i az z AFRYKI !! Tak samo jak: co maja Afrykanskie Kraje... do udzialu w Festiwalu Eurowizjii ??
2019-04-04 10:46:49
Zen
Polska dostaje od UE prawie 4 razy więcej pieniędzy niż sama do niej wnosi. Czy oszołomy z RN o tym nie wiedzą?
2019-04-04 10:18:02
Mirek
Następni idioci, woda na młyn Putina. Matolstwo i katolickie oszołomstwo.
2019-04-04 10:10:52
Aneta
Już jestem całkowicie pewna, że ta cała konfederacja to koń trojański działający na zlecenie putinowskiej Rosji.
2019-04-04 10:07:38
Weger
Polska bez Unii Europejskiej przepadnie. Będzie bieda większą niż za PRLu
2019-04-04 10:04:51
@Konfederacja nadzieji. (a może, nadziei?)
Czasem, lepiej jest milczeć i wyglądać na idiotę, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
2019-04-04 09:51:12
Komentarze
Widać, że nawet tutaj UE ma opłacane kundle do szczekania...
2019-04-04 09:46:16
Chop
Czego te neonazisty tu chco?
2019-04-04 09:16:25
Galaktyka
Prognozuję jeden procent poparcia.
2019-04-04 09:10:56
@Rada
Urodziny Adolfa to specjalność TV Wafel SS, czyż nie tak!?
2019-04-04 08:50:57
Konfederacja nadzieji.
Konfederacja popełnia błąd na starcie. Problemem nie jest dla Polski Unia Europejska , ale tylko dwa kraje : Niemcy i Francja. To te dwa lewackie kraje o wszystkim decydują . W Polsce mają swoich opłacanych sługusów z Koalicji Europejskiej czyli PO i SLD. I jeszcze to paskudne donosicielstwo na Polskę. Niemcy to cichy sojusznik Putina ( Nord Stream ). UE to taki dziwny twór w którym politycy przegrani w swoich krajach ( Timmermans , Verhofstadt ) rządzą w Europie. I jeszcze klękanie przed Żydami PIS-u i PO. Dosyć tego. Konfederacja to szansa dla Polski. Nie spieprzcie tego.
2019-04-04 08:25:31
Ech
Hasełka. Nie zagłosuję na nich przez to. Problemem nie jest sama unia, a wyjście z niej jest tak nagrane, żeby każdy kraj wychodzący skopać i sponiewierać. Unię należy przywrócić na właściwe tory. Odsunąć od władzy psychopatycznych niemieckich liberałów i ich francuskie pieski salonowe. Pora na zdrowy rozsądek i szacunek
2019-04-04 08:19:08
Barnim X (wulgarny)
To może niech pan adwokat z wrocławia idzie być jedynką do siebie? Kolejna partia ludzi nawiedzonych. Jak nie jarzmo LGBT lewaków to tutaj kościoła prawaków. Jakby nie głosował koleś w sukience na wierzchu, jedynie co to jej kolor z różowej na czarną się zmienia.
2019-04-04 08:17:26
Plankton
Grupa pajacujących neonazistów, nic więcej.
2019-04-04 08:11:44
Marek
Niech te małe rozumne istoty się zastanowia co mówią. A najpierw zobaczą jak na tym wyjdzie Anglia. Jesteśmy za biednym krajem i nigdy nie mielibyśmy tych autostrad i rozwijającej się gospodarki oraz dopłat dla rolników i innych korzyści. Czy oni w ogóle myślą nad przyszłością swoich dzieci i innych obywateli. To tylko wyrażanie swoich bezmyślnych przekonań i przekonywanie innych nie myślących do swoich racji. Tak też po części sądzą ci z PiS. Gratuluję głupoty.
2019-04-04 08:11:12
Rada
Idźcie lepiej upiec tort dla waszego Hitlera, niedługo urodziny