poniedziałek, 18 czerwca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Citroen uderzył w matkę i dziecko

Citroen uderzył w matkę i dziecko

Citroen uderzył w matkę i dziecko
Data publikacji: 2017-03-20 13:02
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 21:59
Wywietleń: 459 225422

Policja bada okoliczności wypadku, do którego doszło przy ul. Wojska Polskiego w Świnoujściu. W kobietę prowadzącą wózek z dzieckiem uderzył samochód dostawczy. Dziecko i matka znaleźli się w szpitalu. Ich stan jest na szczęście stabilny.

Do zdarzenia doszło o godz. 14 w niedzielę (19 marca) przy ul. Wojska Polskiego przy osiedlu Platan. To chodnik, przy którym jest parking i funkcjonuje strefa ruchu dostępna zarówno dla pieszych jak i samochodów. Mieszkańcy zwracają uwagę, że bywa tutaj niebezpiecznie. Tym razem skończyło się fatalnie dla dwulatka i jego mamy. W przechodniów uderzył cofający pojazd dostawczy.

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący pojazdem marki citroenem, podczas wykonywania manewru cofania, potrącił kobietę prowadzącą dziecięcy wózek. Dziecko odniosło obrażenia i zostało przetransportowane helikopterem do szpitala w Szczecinie. Matka chłopca trafiła do szpitala w Świnoujściu. Stan obydwojga jest stabilny - podaje Beata Olszewska ze świnoujskiej policji.

Dwudziestolatek prowadzący citroena był trzeźwy. Na miejscu pojawił się ojciec dziecka, który był bardzo zdenerwowany całym zajściem i doszło do przepychanki. Policja nie posiada jednak informacji jakoby kierowca citroena miał zostać pobity. Funkcjonariusze prowadzą czynności zmierzające do wyjaśnienia okoliczności zdarzenia.

BaT

Fot. Wojciech Basałygo

Komentarze

Świnoujścianka
Straszna sytuacja. Życzę dużo zdrowia dziecku i szybkiego powrotu do zdrowia. Współczuję bardzo Rodzicom.
2017-03-20 22:02:26
Marian
Wina kierowcy oczywista chocby ze wzgledu na znak "strefa ruchu" Aczkolwiek punkt widzenia ma racje. Kierowca cofajac nie moze widziec wszystkiego a piesi powinni w tym wypadku zachowac "zasade ograniczonego zaufania" bo co innego jest potracenie pieszego co stoi a co innego jest wtargniecie pod poruszajacy sie pojazd!!!!! Oby dziecku i matce nic powaznego nie bylo i aby szybko wyzdrowieli!!!!!
2017-03-20 20:36:37
Krzychu Skowron
Oczywiście, że wina kierowcy ale Pani Mama z wózkiem powinna być czujna jak śledź w pomidorach. Do brzegu: wszyscy znają pojęcie SEPARACJI ruchu drogowego? Wszędzie na świecie oddziela się samochody od rowerów, rowery od pieszych itd. a u NAS? Nie może być tak, że dopuszcza się przecinanie się ruchu pieszych i pojazdów, bo żadne ustawy ani służby nie zapewnią tam bezpieczeństwa.
2017-03-20 19:41:03
Do punkt widzenia
Zgodnie z przepisami to do kierowcy należy upewniebie się że nie ma nikogo z tyłu jeżeli nie widzi ma OBOWIĄZEK poprosic kogoś o pomoc Bezwzględnie wina kierowcy
2017-03-20 18:29:21
punkt widzenia
Wiem ,że to kierowca powinien uważać, ale często piesi wchodzą beztrosko pod tył cofającego się auta z włączonymi już przecież światłami cofania. Większość ludzi ma prawo jazdy i wie co to oznacza i wie jak bardzo ograniczona jest wówczas widoczność, ale wchodzą. Punkt widzenia zależy od ... itd.
2017-03-20 13:59:54

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Finalistki Gryfii na plenerze literackim
Plener literacki wystartował
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Ryszard Pietrzak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy