poniedziałek, 17 grudnia 2018.
Strona główna > Wiadomości > Co dalej z „Kosmosem”?

Co dalej z „Kosmosem”?

Co dalej z „Kosmosem”?
Data publikacji: 2018-09-18 13:24
Ostatnia aktualizacja: 2018-09-21 15:55
Wywietleń: 3960 351867

Kiedyś największe kino w Szczecinie, dzisiaj zamknięty zabytek. Co dalej z charakterystycznym i rozpoznawalnym obiektem z czasów PRL-u, który był odwiedzany przez wszystkich mieszkańców Szczecina?

Kino „Kosmos” zamknięto w 2003 roku, gdyż zdecydowano, że przestarzały budynek nie będzie mógł konkurować z nowoczesnymi multipleksami. Od tego czasu stoi pusty. Pięć lat temu zapewniano nas, że w 2015 roku kino „Kosmos” będzie dostępne dla mieszkańców. Obiecano, że budynek będzie dalej miejscem działalności kulturalnej. Niestety, tych planów nie udało się zrealizować, a obiekt stoi pusty bez jakiejkolwiek nadziei na ponowne otwarcie.

Nie można ustalić żadnych szczegółów dotyczących planów oraz jakiejkolwiek daty związanej z otwarciem „Kosmosu”, ponieważ – jak tłumaczą właściciele – nie ma „potencjalnych operatorów” obiektu. Na chwilę obecną we wnętrzu budynku dawnego kina trwają prace remontowe.

Więcej o kinie „Kosmos”, m.in. wspomnienie tego miejsca i wyjaśnienie skąd wzięła się jego nazwa w „Kurierze Szczecińskim”, e-wydaniu i wydaniu cyfrowym z 18 września 2018 r.

(KoK)

Fot. Dariusz Gorajski

Komentarze

Jarun
15 lat zastanawiają się urzędasy z Urzędu Miejskiego co zrobić z Kinem Kosmos i do tych pustych łbów żadna sensowna myśl nie zajrzy.
2018-09-19 10:41:08
Kosmonauta
Wysadzi w powietrze bo zapare lat bedzie ruina to samo sie dzieje z PRZYCHODNIA przy PL GRUNWALDZKIM
2018-09-18 21:44:20
co dalej?
co dalej z byłą przychodnią na Słowackiego, co dalej z byłym hotelem Piast, co dalej ze starą drukarnią, co dalej z kamienicami przychodni przy Jana Pawła II, co dalej?... panie prezydencie obudź się pan!
2018-09-18 21:06:44
gość
Po co o tym pisać.Była o tym cisza i było dobrze a teraz przy zbliżających się wyborach PISiaki będą chciały zdekomunizować bydynek i pójdzie do rozbiórki.
2018-09-18 18:00:31
ojciec inwestor
Wiadomości z d..y , nie wiemy nic co budynkiem Kosmosu
2018-09-18 17:21:30
@leming
przyzwyczajaj się, tacy lekarze jak dziennikarze... dobrze już było... cała nadzieja w maszynach które już teraz deklasują w diagnozach lekarzy ludzi.
2018-09-18 17:08:26
cinema
Centrum miasta, toalety, dwa bufety, piękna mozaika i balkon. Komu to przeszkadzało?
2018-09-18 16:56:31
Kosmos
To bylo kino z mojej mlodosci,wieka szkoda ze "nowe wladze" tak zniszczyly to "dobro" z tamtych lat a pseudo architekci Szczecina pozwolili tak oszpecic okolice kina KOSMOS
2018-09-18 15:35:49
Coloseum
miało większą ilość miejsc niż Kosmos.
2018-09-18 13:45:11
leming
"Na chwilę obecną" - i ty możesz zostać neoanalfabetą.
2018-09-18 13:31:39