piątek, 16 listopada 2018.
Strona główna > Wiadomości > Czarny billboard przeciwko pedofilii

Czarny billboard przeciwko pedofilii

Czarny billboard przeciwko pedofilii
Data publikacji: 2018-11-07 09:36
Ostatnia aktualizacja: 2018-11-08 19:36
Wywietleń: 3562 359724

Na czarnym tle napis białą czcionką: „Pedofil w więzieniu nie przeżyje jednego dnia, w Kościele Katolickim żyje do późnej starości. Reaguj, gdy Twojemu dziecku dzieje się krzywda".

To już nie jest internetowy mem lecz treść billboardu, która właśnie została wyeksponowana przy ul. 26 Kwietnia w Szczecinie. Jest pierwszą z serii wielkoformatowych reklam, sygnowanych przez Ogólnopolski Ruch Ateistyczno-Lewicowy, jakie pojawią się w całej Polsce: w ramach kampanii przeciwko pedofilii w Kościele.

Jest realizowana ze zbiórki społecznej. Pierwszy jej billboard nie przez przypadek pojawił się właśnie w Szczecinie. Tu bowiem ma swą siedzibę Ogólnopolski Ruch Ateistyczno-Lewicowy (ORAL).

- Od dłuższego czasu zabiegaliśmy o pozyskanie miejsca dla naszej kampanii billboardowej. Niestety, na przeszkodzie stanęły firmy dysponujące nośnikami reklamowymi. Aż pięć z nich odmówiło ekspozycji naszego przekazu, zarzucając mu albo sprzeczność z porządkiem prawnym, manipulację, a nawet godzenie w uczucia religijne. Jednak prawa do wolności słowa nie można ograniczać. W żadnym demokratycznym państwie. Także w Polsce. Na co dowodem treść, jaką właśnie eksponujemy przy ul. 26 Kwietnia - mówi Tomasz Dalski, prezes ORAL-u.

Billboard jest jednostronny. Jego treść jest eksponowana i czytelna tylko dla jadących od strony ul. Derdowskiego - przed skrzyżowaniem z ul. Santocką - w kierunku Turzyna.

- Chcieliśmy, aby tej treści przekaz pojawił się także przed szczecińską katedrą. Ale się nie udało. Ważne, że został wyeksponowany w listopadzie, w tym roku bardzo szczególnym miesiącu pamięci narodowej - komentuje Tomasz Dalski.

Czarny billboard został wyeksponowany we wtorek (5 bm.). Jego treść ma być prezentowana jeszcze przez miesiąc.

(an)

Na zdjęciu: W Szczecinie, przy ul. 26 Kwietnia, stanął pierwszy - sygnowany przez Ogólnopolski Ruch Ateistyczno-Lewicowy - billboard ogólnopolskiej kampanii przeciwko pedofilii w Kościele.

Fot. Mirosław Winconek

Komentarze

Kobieta
ORAL - czy to czegoś nie sugeruje? Uważam, ze ten bilbord szerzy nienawiść i nie powinien tak wyglądać - jest skierowany w jednym kierunku, a pedofilii więcej w innych zawodach niż wśród księży To już nie walka z pedofilią, a nagonka na kościół i to nie jest w porządku. Zasłaniając się troską o dzieci chcą załatwić własne aspiracje. Znam mnóstwo księży i są to fantastyczni ludzie, znam kilku pedofili, i dzięki kasie którą zarabiają i stanowiskom które mają, są bezkarni... Pokrzywdzone rodziny nie chcą wnosić spraw, bo ich zastraszają. Ja też byłam molestowana w dzieciństwie przez pedofila - pan dyrektor dużej firmy... Znajomości wszędzie, wszędzie poważany i ceniony... to byłoby słowo przeciw słowu, kto uwierzy dziecku... Dlatego ORAL - chcecie pomóc dzieciom, weźcie się za WSZYSTKICH PEDOFILÓW ! Ale wy tez przed tymi wpływowymi trzepiecie portkami... Księdza można skopać, nic nie zrobi... przecież Biblia mu nakazuje - uderzy Cię w lewy policzek, nadstawi prawy... TCHÓRZE!!!
2018-11-08 18:35:24
Ja gut
Sprawa Josefa Fritzla (niem. Der Fall von Josef Fritzl) została ujawniona w kwietniu 2008 roku, kiedy 42-letnia Austriaczka Elisabeth Fritzl, zeznała policji, że przez 24 lata była więziona i gwałcona przez swojego ojca, Josefa Fritzla[1]. W marcu 2009 austriacki sąd uznał 73-letniego Josefa Fritzla za winnego m.in. morderstwa syna, wielokrotnych gwałtów, czynów kazirodczych, czynów pedofilskich dokonywanych na swej córce oraz pozbawienia wolności pozostałych swoich dzieci.
2018-11-08 12:06:37
Uprzywilejowana kasta
Księża skazywani za przestępstwa pedofilskie często nie idą do więzienia. Dostają kary w zawieszeniu. Np. ksiądz Stanisław Ch. z Otorowa został skazany przez sąd za molestowanie wielu dzieci, ale do więzienia nie poszedł, bo otrzymał wyrok dwóch lat w zawieszeniu. A świeccy pedofile idą do więzienia. Tak wygląda parasol ochronny nad uprzywilejowaną kościelną kastą.
2018-11-08 11:47:04
Pedofilia" ukrywa sie" tam...
Gdzie sa i przebywaja dzieci - rowniez i w co "niektorych" Rodzinach !! Dlatego Waznym jest by Rodzice czy Opiekunowie wypytywali co jakis czas kazde swoje dzieco czy: u Ksiadza, w Szkole, Przedszkolu, na Treningu czy na takich czy innych Zajeciach...itd. itp. Nikt nie dobieral sie w "taki czy inny sposb"... do dziecka czy i niepelnoletnich do 18 roku zycia !!
2018-11-08 11:43:50
No no
Każdy Polak to bandyta i złodziej, a niemcy to takie wspaniałe ludzie, np. Joseph Fritzl Sprawa Josefa Fritzla (niem. Der Fall von Josef Fritzl) została ujawniona w kwietniu 2008 roku, kiedy 42-letnia Austriaczka Elisabeth Fritzl, zeznała policji, że przez 24 lata była więziona i gwałcona przez swojego ojca, Josefa Fritzla[1]. W marcu 2009 austriacki sąd uznał 73-letniego Josefa Fritzla za winnego m.in. morderstwa syna, wielokrotnych gwałtów, czynów kazirodczych, czynów pedofilskich dokonywanych na swej córce oraz pozbawienia wolności pozostałych swoich dzieci, skazując go na karę dożywotniego pozbawienia wolności.
2018-11-08 11:27:43
hehe
Skąd ta nagonka na pedofilii że niby każdy jest księdzem. Pamiętajcie, nie każdy pedofil jest księdzem.
2018-11-08 11:10:06
Zdemoralizowany kler
Bardzo proszę. Oto dwie sprawy księży pedofilów, którzy nie poszli do więzienia. Otrzymali wyroki w zawieszeniu. To częste w przypadku księży, uprzywilejowanej kasty w Polsce. kkpp.blox.pl/2015/10/Lagodny-wyrok-dla-ksiedza-Janusza-S-za.html
2018-11-08 11:09:53
Do christoph
Nie kłam. Podaj choć jeden przypadek księdza skazanego za pedofilię, który nie siedzi w więzieniu? Problemem jest to że 40% homo to pedofile, ale LGBT jest promowane. Ta antykatolicka kampania służy tylko do walenia w Kościół i nic poza tym. Tym którzy za tym stoją NIE ZALEŻY NA PRAWDZIE I DOBRU DZIECI !!!
2018-11-08 10:42:42
christoph
Nikt nie twierdzi, że nie ma pedofili w innych zawodach na co się tu większość powołuje. Tu chodzi o jedną zasadniczą sprawę, złapany pedofil idzie do więzienia, pedofil ksiądz dostaje nową posadę, sprawa jest wyciszana i dalej żyje sobie jak pączek w maśle i krzywdzi kolejne dzieci. Nie rozumiem jak można być tak zaślepionym i omotanym przez tę sektę, żeby litować się nad zwyrodnialcem zamiast nad skrzywdzonym dzieckiem. Co z wami ludzie?
2018-11-08 09:33:48
345
W Polsce na 1400 więźniów skazanych za pedofilię jest jeden "ksiądz", za to najwięcej budowlańców i nauczycieli.
2018-11-08 08:44:11
Katol
40% homoseksualistów to pedofile - takie są twarde dane statystyczne. Dlaczego lewactwo nie walczy z nimi ?!
2018-11-08 08:41:30
Zdemoralizowany kler
Rodzice, jeśli chcecie wychować szczęśliwe, zdrowe na umyśle dzieci, trzymajcie je jak najdalej od Kościoła! Zdaniem prof. Tadeusza Bartosia, kler to jedna z najbardziej zdemoralizowanych grup społecznych w Polsce – polecam jego analizę: kkpp.blox.pl/strony/Bartos.html
2018-11-08 01:57:23
to idealne miejsce.
Partia Watykańska to idealne miejsce dla pedałopedofilów; nieograniczony dostęp do dzieci, nieżonaci mężczyźni o podobnych upodobaniach seksualnych mieszkający w tym samym domu. W Austrii JP II vel. Wojtyła zlikwidował seminarium, bo to było miejsce rozpusty pedałów.
2018-11-08 01:32:20
Pyt. do... antyklechy i KAT83
Ale w ktora strone... do przodu, do tylu czy na boki ???? I pyt. do KAT83 i od tylu tez bedziesz az 83 x KATO-wal...??
2018-11-08 00:45:38
Rowniez krotko
Lewackie nie-Winiatka... i do tego ze Swoimi Kolorowo-teczowymi Flagami !! A wiec: kazdy Medal ma 2-ie strony i zadnej Pedfilii... tak Koscielnej jak i Po-litycznej - Nie mozna i Nie Wolno Akceptowac !!
2018-11-08 00:22:25
antyklecha
Niech będzie pochylony...:)))
2018-11-07 19:44:20
Krótko
Nie tylko w kosciele. W ugrupowaniach lewicowych pedofile tez maja jak u pana boga za piecem. tylko tam maskuja sie jako "postepowi geje".
2018-11-07 19:31:26
Więzienie
Pedofil w więzieniu jest tzw "ochronką" - nie ma kontaktu z innymi osadzonymi, jest zazwyczaj w celi monitorowanej więc sam sobie nawet krzywdy nie zrobi bo funkcjonariusz odpowiada za to karnie i dyscyplinarnie. Tylko kretyn który naoglądał się za dużo filmów mógł wymyślić takie hasło. Pozdrawiam
2018-11-07 19:19:51
Były ministrant ( 9 lat zmarnowanych)= zwyrodnienia kolan
Poczekajmy na film red. Sekielskiego tym razem DOKUMENTALNY ( dla ciemnogrodu PIS - oparty na faktach), facet ma już tyle dowodów na pedofili "w sukienkach" ,że będzie z tego nie tylko film , ale i serial wieloodcinkowy premiera maj 2019r. czekamy , aby pogrążyć te czarne pluskwy:))), aby kołtuński naród przejrzał na oczy w kogo wierzy ...i komu kasę w zębach przynosi.
2018-11-07 19:18:14
czerwony Szczecin
jak ja lubię ORAL..Był taki Pedofil co prowadził Poznanskie Słowiki
2018-11-07 18:54:44
Polka
Czy wszelkiej maści lewactwo zajmie się pedofilia wśród lgbt? Świadectwa dzieci adoptowanych przez pary homoseksualne w Kanadzie i USA pokazują ogrom nadużyć i pedofilii. A odsetek pedofilów w społeczeństwie nie wskazuje że księża są tu największą grupą .Przed nimi są trenerzy i baletmistrze..Organizacja tego pana od bilbardow powinna być przeswietlona,czy Soros ją opłaca.Po filmie Kler,to następny etap tego obrzydliwego ataku na kościół w Polsce.
2018-11-07 18:41:15
@statystyczny pedofil z 2013 roku.
Czyli wpadka tylko największe barany a ludzie intelignetniejsi, wśród których pedofili jest zapewne podobny odsetek zostają poza prawem i dalej krzywdzą dzieci. A teraz zastanówmy się kto jest najmniej narażony na wykrycie? Ten kto najbliżej lub wśród tych co wykrywają, łapią i skazuja. Radzę poczytac kim był Jimmy Savile jakie miał koneksje, a dzieci ofiry to często najbardziej przez los prlokrzywdzone dzieciaki odrzucone i sieroty. Poza tym pamiętajcie kto wstrzymał zagraniczne adopcje.
2018-11-07 18:21:01
Kot
No i fajnie. Kler zadziałał niczym efekt domina. Przesłanie dla chłopców w sukienkach: jako nagród wstaliśmy z kolan, na dobre.
2018-11-07 17:53:45
xxc
Parszywa prowokacja i kłamstwo lewaków, bo chyba nie ateistów.
2018-11-07 17:09:31
Statystyczny pedofil z 2013 r
900 skazanych pedofili: większość nie ma zawodu. 70 to murarze, 30 rolnicy, 30 – ślusarze, 25 - mechanicy samochodowi. I jeden ksiądz.
2018-11-07 16:45:44
Golin
Śmiech na sali. Szkoda czasu na komentarz.
2018-11-07 15:47:42
Obs.ryver
Takie akcje z bilbordami czy transparentami mają poruszyć, wstrząsnąć zaściankami i parafiańszczyzną, drobnomieszczaństwem i chłopskimi zapyzialcami. Cel został już osiągnięty. A,że kapucyny i inne kociarnie salezjańsko-dominikańskie gardłują i piszą bzdety, to normalna reakcja.W czasach okupacji powszechnie znany był slogan:"tylko świnie siedzą w kinie!"... To skutkowało, może i ten adres do prawników i społeczeństwa obudzi sumienia i umysły....
2018-11-07 14:55:06
666
Popieram.
2018-11-07 14:53:29
Bartek
Poza tym ORAL niech się lepiej zajmie pokazywaniem ludziom, jak ten cały kościół działa od góry, na co idzie ich kasa itp. a nie straszniem pedofilami bo ci sa wszędzie także w Policji i wojsku oraz polskich sądach.
2018-11-07 14:14:06
Bartek
Debilizm tego billboardu jest porażający. Nie bronie KK bo to chora instytucja, którą kierują zepsuci i oderwani od realiów ludzie. Na dole tej organizacji jest jednak mnóstwo dobrych ludzi, którzy mogą sobie wierzyć w cokolwiek chcą a jednocześnie pokazują swoją postawą, że można poświęcić życie innym. Zobaczcie na akcje Caritasu czy te siostry od pingwinków, ale z drugiej strony połowa dołu to też hieny pazerne na kasę, mają kochanków lub kochanki i tak jak góra w tylnim tunelu głęboko innych ludzi. Ale nie można ich oczerniać od pedofili bo wcześniej chowali te sprawy do szuflady że wstydu i strachu przed ludźmi a teraz zaczęli politykę zero tolerancji, a statystki dla polskiego KK nie są większe niż średnia dla wszystkich innych grup zawodowych.
2018-11-07 14:10:26
obłuda
ten sam ORAL jest za sprowadzaniem do Polski muzułmanów jako tzw. uchodźców dla których pedofilia jest normą
2018-11-07 14:10:19
zniesmaczony
Rozumiem, że pan Tomasz zamieści też kolejne bilbordy z informacją, iż 98% tych księży jest homoseksualnych oraz napiętnuje sytuacje w której toleruje się związki sodomiczne albowiem u pederastów którym pozwolono adoptować dzieci 25% tychże jest molestowanych a u lesbijek aż 31%. Mam również nadzieję, że stojąc w obronie dzieci odrzuci hasła by dewiantom dawać prawa małżeńskie i możliwość adopcji dzieci.
2018-11-07 13:46:07
@obiektywny
Wśród kleru to jest 100% więc żadna grupa nie może mieć tym samym więcej
2018-11-07 13:30:32
Do zwyrodnialców w sutannach
Ręce precz od naszych dzieci
2018-11-07 13:14:56
osobliwa manipulacja
To pedofile są tylko wśród księży ??? Opierając się na mapie pedofilii kościelnej autorstwa niejakiej pani Wielgus, nietrudno wyliczyć, że ilość przestępstw molestowania i pedofilii wśród księży w stosunku do całkowitej liczebności duchownych w Polsce wynosi ok. 0,01%. Dane do swojej mapy, pani Wielgus zebrała nie tylko z raportów policyjnych i postępowań sądowych, ale również od swoich "wolontariuszy" jeżdżących po wsiach i miasteczkach w całej Polsce w celu zbierania od ludzi wszelkich pogłosek i relacji (często domniemanych) na temat możliwych przypadków pedofilii duchownych na ich terenie. Uzbierała w ten sposób 265 przypadków (pewnych i niepotwierdzonych) w skali ostatnich 15-20 lat wstecz. Jak na liczbę ok. 30 tys. księży i zakonników (dane z GUS), jest to wynik bardzo mizerny i potwierdzający powyższy wskaźnik procentowy. Nawet gdyby w przeliczeniu na całą męska populację w Polsce wskaźnik ten wyniósł by 1-2%, to ja się pytam autorów tego billboardu, gdzie jest pozostałe 98% pedofilów ??
2018-11-07 13:06:45
obserwator
wyciąć komentarze tych pustaków kodziarzy!!!!!!!!!!!!!!!!
2018-11-07 12:49:46
KAt.83
Osobiście zgłaszam swoją kandydaturę na kata dla pedofilów. Obiecuję starannie wykonywać Swoją pracę oraz dawać z Siebie 100% w celu likwidacji ścierwa jakie będzie Mi dane pod "opiekę".
2018-11-07 12:42:26
Obiektywny
A co z taką akcją dotyczącą grup społecznych w których jest dużo więcej pedofilii niż wśród duchowieństwa? Czyli wszystkich pozostałych. O czymś takim czerwoni milczą.
2018-11-07 12:37:13
"Anna" na ciebie to chyba by trzeba zoofila.
.
2018-11-07 11:48:33
Olo
Słuszna inicjatywa, ja trzymam swoje dzieci z dala od tej kasty pedofili. Żadnych księży, zadnych katechetów.
2018-11-07 11:25:55
Anka
Ludzie! tu nie chodzi o poglądy, a o równośc wobec prawa, dlaczego od lat slyszymy o tylu przypadkach pedofilii w kosciele, gdzie ofiary latami wlacza o wyrok i zostaja z niczym... dla wielu chyba poki problem nie dotyka mnie lub bliskich to go nie ma...
2018-11-07 11:25:51
rob
Brawo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! oby wiecej takich unicjatyw
2018-11-07 11:25:36
piter
Gonić pedofilów w sutannach!
2018-11-07 11:17:07
Anna
Mam nadzieję że takich billbordów stanie w Szczecinie dużo więcej, bo pedofile w kościele są obecnie pod ochroną, także obecnego rządu RP
2018-11-07 11:14:26
Wielkie brawa
Genialny billboard z bardzo ważnym przesłaniem ostrzeżeniem
2018-11-07 11:10:55
456
Głupota roku - lewica i komuniści wzory moralności się odezwały.
2018-11-07 11:05:21
Do was pajace
ORAL brawo za fantastyczną nazwę!
2018-11-07 11:01:00
pawka
A może tak wspomnieć o innych środowiskach gdzie nie brakuje dewiacji. Autorzy niech sami spojrzą wokół, na'swoich".
2018-11-07 10:54:53
won
W normalnych warunkach spadkobierca zbrodniczego reżimu komunistycznego nie miałby prawa żadnego głosu, a jednak w Polsce spokojnie mogą się wypowiadać.
2018-11-07 10:17:22
123
Wlasnie dzieki tzw lewicy w sejmie od 3 lat rzadzi obecna ekipa, samozaoranie, a zaraz pojawia sie posty milujacych blizniego jak nie siebie samego,