środa, 17 lipca 2019.
Strona główna > Wiadomości > Cztery oferty na dokończenie obwodnicy Koszalina i Sianowa

Cztery oferty na dokończenie obwodnicy Koszalina i Sianowa

Cztery oferty na dokończenie obwodnicy Koszalina i Sianowa
Data publikacji: 2018-12-02 22:32
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:26
Wywietleń: 1280 364531

Otwarcie ofert rozpoczęło proces wyłaniania wykonawcy na dokończenie realizacji obwodnicy Koszalina i Sianowa. Zaproponowane ceny budowy blisko 8-kilometrowego odcinka wynoszą od około 328,5 mln zł do ponad 469 mln zł. Teraz etap sprawdzania dokumentów.

Oferty przyjmował szczeciński oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Chodzi o odcinek obwodnicy długości 7,9 km od węzła Koszalin Wschód do Sianów Wschód. Głównym kryterium przetargowym w formule „Projektuj i buduj” jest cena.

Jak informuje GDDKiA, oferenci uwzględnili skrócenie czasu realizacji zadania do 22 miesięcy z wyłączeniem okresów zimowych podczas prowadzenia robót budowlanych, w tym terminie mają czas na prace projektowe.

Pozostałe odcinki obwodnicy Koszalina i Sianowa długości 12,2 km w ciągu drogi ekspresowej S6 ma zakończyć w przyszłym roku, w ramach pierwotnego kontraktu, dotychczasowy wykonawca - konsorcjum firm: Porr i Polbud-Pomorze.

Zmiany w realizacji inwestycji wymusiły warunki gruntowe, w tym wystąpienie źródeł podziemnych. Wody gruntowe pod place, przerwanej budowy są pod ciśnieniem, co skutecznie wyeliminowało zastosowanie pierwotnie planowanej technologii wzmocnienia podłoża w postaci kolumn kamiennych. ©℗

(m)

Mapa: GDDKiA Szczecin

Komentarze

piwo
Nie przez przypadek Niemcy przekopali Górę Chełmską, żeby zrobić kolej, a drogi łączące Koszalin i Sianów idą przez masyw. Jak zaczynali budować zastanawiałem się jak to zrobią w tym miejscu. Nie trzeba była żadnych ekspertów, żeby wiedzieć, że teren na północ od Skwierzynki i Kędzierzyna to polder po starym jeziorze, bagnisty i często zalewany z ciekami wodnymi spod wzniesienia góry.
2018-12-04 09:19:19
Ile oszczędzono na dokumentacji pod tę inwestycję? 5 tys.? 20 tys.?
Na przygotowanie inwestycji wydaje się u nas śmieszne pieniądze (rozpoznanie uwarunkowań geologicznych i innych środowiskowych, ekonomicznych, społecznych) etc. To dlatego że nie mają znaczenia, bo ktoś w jakiejś strategii narysował kiedyś kreskę na globusie i potem dostosowano do tego wszelkie plany i studia, więc droga musi lecieć tam, a nie gdzie indziej. Dokumentacja to tylko formalność, więc po cholerę przepłacać. Zwłaszcza, że duże inwestycje robi Państwo, a je stać by budować wszędzie za każdą cenę...
2018-12-03 15:52:15

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Masowe bieganie nad morzem

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy uważasz, że w ostatnich latach Szczecin utracił swój akademicki charakter?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie