niedziela, 16 grudnia 2018.
Strona główna > Wiadomości > Czy dolnośląska koalicja Bezpartyjnych z PiS-em przekłada się na Szczecin?

Czy dolnośląska koalicja Bezpartyjnych z PiS-em przekłada się na Szczecin?

Czy dolnośląska koalicja Bezpartyjnych z PiS-em przekłada się na Szczecin?
Data publikacji: 2018-11-13 20:03
Ostatnia aktualizacja: 2018-11-14 21:25
Wywietleń: 2544 361260

Bezpartyjni Samorządowcy i PiS będą razem rządzić w dolnośląskim sejmiku. We wtorek oba ugrupowania podpisały umowę koalicyjną. - Uzgodnienia z Dolnego Śląska nie mają żadnego przełożenia na rozmowy o współpracy, które prowadzimy w Województwie Zachodniopomorskim - uznał Piotr Krzystek, prezydent Szczecina i lider Bezpartyjnych w Zachodniopomorskiem.

Warunkiem, który zdecydował o współpracy Bezpartyjnych z PiS-em na Dolnym Śląsku stała się zgoda rządu na obniżenie podatku miedziowego (o 20 proc., dzięki czemu w regionie ma zostać kilkaset milionów złotych odprowadzanych do tej pory przez KGHM). W wyborach samorządowych Bezpartyjni Samorządowcy we Wrocławiu zdobyli sześć mandatów. Bez nich ani PiS ani PO nie mogły stworzyć większości w 36-osobowym sejmiku województwa dolnośląskiego.

Po wygranej w drugiej turze wyborów samorządowych prezydent Szczecina Piotr Krzystek - jeden z liderów Bezpartyjnych, zapowiedział, że to ugrupowanie będzie prowadzić rozmowy koalicyjne jednocześnie w trzech województwach - w zachodniopomorskim, lubuskim i dolnośląskim. Jak komentuje podpisanie umowy koalicyjnej na Dolnym Śląsku?

- Umowy zawierane przez prezydenta Roberta Raczyńskiego, lidera ruchu na Dolnym Śląsku nie przekładają się na nasze miasto czy region. My bezpartyjni samorządowcy mamy autonomię. Tworzymy konfederację i jesteśmy niezależni w decyzjach. Każdy z regionów ma swoją specyfikę, a o tym z kim podejmujmy współpracę decydujemy indywidualnie. Uzgodnienia z Dolnego Śląska nie mają żadnego przełożenia na rozmowy o współpracy, które prowadzimy w województwie zachodniopomorskim - powiedział Piotr Krzystek, prezydent Szczecina, lider bezpartyjnych w Zachodniopomorskiem.

W ostatnich wyborach samorządowych do sejmiku województwa zachodniopomorskiego Bezpartyjni zdobyli trzy mandaty. W poprzedniej kadencji mieli tylko jeden. ©℗
(dar)

Fot. Ryszard Pakiser

Komentarze

trohan
Doradcy Krzystka :-) ...a kaszka manna stygnie. Te czub od PO-leki weź :-) Do @"nie lewak" Co ty dyskutujesz z tym przychlastem, przecież to szajbnięty paranoik. Dla niego Nowa Era zaczęła się w 2015r. Komisja lekarska od razu daje rentę na główkę.
2018-11-14 21:23:53
FIGO
DO 123 Masz jeszcze za życia czas na zmianę myślenia .Masz również prawo myśleć tak jak myślisz.Masz wolną wolę i do końca życia masz prawo do wyboru .Wybieraj zgodnie ze swoim sumieniem. Może, je trzeba wreszcie obudzić.Ja Ciebie nie oceniam , bo nie mam takiego prawa .Sam siebie ocenisz , zapewniam Cię , że będziesz miał taką okazję.
2018-11-14 17:00:33
Viki
Jak by mieszkańcy chcieli PiS to by głosowali na p.Sochańskiego .A widać nie to poco się bratać z szumowinami .
2018-11-14 14:40:11
Dodatkowo do... "rzekomego" nie lewak-a
Za Komuny i PO-stkomuny bylo TYLKO w sumie Max. 2 miliony Wciagnietych czy po-wciaganych na Czlonka i Oni ciezko Nie pracowali - tylko w znacznej Wiekszosci Partyjniako-wali rowniez i Zebraniami... w godzinach Pracy !! A tak Szczecin jak i inne Miasta Polski... to w Ogromnej Wiekszosci odbudowali Ludzie bezpartyjni... w ilosciach ponad 30 000 000 Milionow kazdego roku... gdzie byli rowniez zmuszani do Najciezszych prac - by Propagandowe bez-robocie wynosilo wowczas tak za PPR-u jak i PZPR-u w zleznosci od Przeziebien czy innych Chorob "az" +/- 00,0001 % !!
2018-11-14 11:41:53
Odp. do ... jak chcieliscie wspolrzadzenia
Szczecin ma ok. 400 000 mieszkancow... a na bylego PO-owca, glosowalo rzekomo tylko 100 465 Osob - tak ze to jest tylko 1/4 Mieszkancow Szczecina ! A to juz tez mowi...Swoje !!
2018-11-14 11:19:59
Do..."rzekomego" nie lewaka ?
Dobrze ze Wy... az przez 70 lat tj. w latach 1945-2015 mowilisci rzekomo "prawde i tylko prawde" (??) za co wiekszosc Narodu w dniu 25.10.2015 roku serdelecznie Wam "po-dziekowala" !!
2018-11-14 11:11:31
nie lewak
tak i Waldi - a róż złego zrobili? Odbudowali Szczecin i inne miejscowości, odbudowali zamek Książąt Pomorskich, fabryki, drogi, domy itd,itd...Przecież Szczecin (jak gdzieś wyczytałem) był zniszczony 75%. Więc o co ci chodzi? Ale ty, jak zwykle pisiorki, a przede wszystkim krzywousty morawiecki kłamiecie jak z nut.😞
2018-11-14 10:43:32
jak chcieliscie wspolrzadzenia z PISem
to trzeba bylo glosowac na Sochanskiego. Koalicja z PiSem to bedzie niesmak, poparcie rzeczywiste to takie ktore Krzystek dostal w 1. turze. 2. tura to wybor mniejszego zla. USZANOWAC TO!
2018-11-14 10:37:27
@Tyle
Żadne tam samobójstwo? Tyle lat rządził z PIS co nie zaszkodziło w ostatnich wyborach. Zdecydowanie jest mu moim zdaniem bliżej do PIS na szczeblu miejskim jak i wojewódzkim.
2018-11-14 08:01:20
@&@
Wyją świnie odrywane od koryta. Demokracja jest tylko wtedy gdy Oni rządzą.
2018-11-14 07:28:58
Tyle
Koalicja z PiS to polityczne samobójstwo Krzystka
2018-11-14 00:38:50
zak
Lider bezpartyjnych? Przecież bezpartyjni dlatego są bezpartyjni bo nie maja lidera.To znaczy że ta bezpartyjność to ściema.
2018-11-14 00:09:46
W Krzystku...
Widac ze jednak dalej siedzi... "Sentyment" i PO-ciag do calego z-Lewactwa !!!
2018-11-13 23:49:02
mieszkaniec
jedyna szansa na zmiany w Szczecinie to odejście Krzystka od koalicji z PiS która juz trwa 8 lat. I wystarczy czas na zmianę
2018-11-13 23:48:50
tak i Waldi...
Maja Najwiecej Racji !! Gdyz Komunizm i PO-stkomunizm wraz z po-zostalym Lewactwem Rzadzili ponad 70 lat i do czego cala Polske jak i Szczecin doprowadzili... ??
2018-11-13 23:43:15
MIrek
Koalicja Bezpartyjnych z PIS to najmądrzejsze rozwiązanie dla regionu i Szczecina. Pora odrzucić ogólnopolskie walki, wyobrażam sobie, że dla dobra regionu i naszych spraw warto było by samorządowcy z PO dogadali się również z PiS.
2018-11-13 23:09:49
Prezio
Malomiasteczkowa twarz i malomiasteczkowa głową...
2018-11-13 22:11:20
Figo
123,
2018-11-13 22:08:57
Waldi
Koalicja z Pisem to jedyne racjonalne wyjście dla Krzystka
2018-11-13 22:00:12
123
Jesli pKrzystek zawrze oficjalna koalicje z pis to za 5 lat juz go mało kto poprze lub tylko pis i beton bezpartyjnych ,pewnie bedzie lawirowal jak wczesniej tj.nieformalna koalicja i glosowanie raz z po raz pis, gorzej bedzie w sejmiku ,panie preyzdencie wygral pan w cuglach dzieki glosom wyborcow PO, 22% osob glosowalo na p.Sochanskiego czyli nie na Pana , a 80 procent na Pana czyli wyborcy PO/BEZPARTYJNYCH/SLD/PSL
2018-11-13 21:39:35
Piotr
...moim zdaniem wyborcy głosowali za Szczecinem, dlatego P.Krzystek uzyskał tak wysokie poparcie...
2018-11-13 21:34:40
tak
Jedyna szansa dla regionu - koalicja z PiS!!!
2018-11-13 21:09:36
artemor
Nic dodać nic ująć, taka jest prawda,jak będzie koalicja z banda prezesa to 5 kadencji nie widzę.
2018-11-13 20:44:55
Proste
W Szczecinie Krzystek miał tak wysokie poparcie, bo ludzie głosowali przeciwko PiSowi. Jeżeli teraz wejdzie z nimi w koalicję jest w tym mieście skończony.
2018-11-13 20:31:03