wtorek, 23 lipca 2019.
Strona główna > Wiadomości > Czynne są dwie jezdnie. S6 Goleniów – Nowogard prawie gotowa

Czynne są dwie jezdnie. S6 Goleniów – Nowogard prawie gotowa

Czynne są dwie jezdnie. S6 Goleniów – Nowogard prawie gotowa
Data publikacji: 2019-04-05 14:11
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:36
Wywietleń: 2538 384422

Kierowcy mogą już korzystać z drugiej jezdni budowanej drogi ekspresowej S6 Goleniów – Nowogard. W pełni funkcjonalny jest też węzeł drogowy Goleniów – Lotnisko.

To istotna poprawa dotychczasowej sytuacji. Dotąd samochody poruszały się tylko jedną jezdnią, a na węźle Goleniów–Lotnisko nie było zjazdu w kierunku lotniska. Kierowcy jadący od strony Szczecina musieli zjeżdżać z drogi ekspresowej na wysokości Goleniowa i przejeżdżać przez miasto. Kto zapomniał o zjeździe, jechał prawie pod Nowogard i dopiero tam mógł zawrócić we właściwym kierunku.

Nowa droga ekspresowa jest już prawie gotowa. Trwają ostatnie prace przy drogach wspomagających, cała inwestycja ma zostać zakończona za miesiąc. Jeszcze przed wakacjami S6 na odcinku od Goleniowa do Nowogardu ma zostać oddana do użytku.

O nowej organizacji ruchu szczególnie powinni pamiętać kierowcy dużych samochodów ciężarowych, którzy obecnie nie mogą się już legalnie poruszać po ulicach Goleniowa. Jadąc do firm położonych w rejonie ulic Maszewskiej i Zakładowej, powinni jechać drogą S6, po czym zjechać na tzw. obwodnicę wschodnią Goleniowa. Próba przejazdu przez miasto może się skończyć pięciusetzłotowym mandatem oraz punktami karnymi. Policja ostatnio prowadzi częste kontrole drogowe w mieście, więc nie warto ryzykować.

Tekst i fot. (cm)

Na zdjęciu: Ruch drogą S6 odbywa się już dwiema jezdniami.

Komentarze

Sambo
Poszperajcie sobie w necie dlaczego nie ma zjazdu na lotnisko. Podpowiem tylko że projektanci konsultowali się z władzami lotniska.
2019-04-06 11:12:58
Darek
Ale malkontenci z was. Głupki tego nie projektowali. Dziesięć minut was zbawi? A jakby był zjazd to nie życzę komuś, kto jedzie na lotnisko, jakiegoś, odpukać, karambolu. Szerokiej drogi koledzy projektanci.
2019-04-06 11:03:59
Zdziwiony
To z S6 nie ma bezpośredniego zjazdu na terminal?? Co za idiota tak zaprojektował?
2019-04-06 10:38:27
Bob budowniczy
To teraz wszystko jasne dlaczego brak zdjęć z tej części S6 prowadzącej do lotniska.Jest tylko króciutka wzmianka,że już można nową S6 śmigać.Ale o szczegółach i poparcie dokumentacją foto już ni hu hu.Tak...buduje się na Ukrainie i Rumunii.To jest szczyt możliwości projektowych Centrali dyrekcji dróg czy lokalnych miszczuw- ?.
2019-04-06 10:26:22
Max
Beznadzieja. Czy ktoś w ogóle myślał projektując tę trasę? Dlaczego węzeł lotnisko nie jest przy lotnisku? Chyba łatwiej byłoby mieszkańcom wioski Żółwia Błoć dojechać spod lotniska drogą wspomagającą niż fundować spieszącym się pasażerom lotniska slalom rondkami i dróżkami. Dobrze Robert napisał: typowo polskie i bezmyślne!
2019-04-06 09:39:50
@Robert
To zapytanie może wysłać do GDDKiA Szczecin?
2019-04-06 09:32:01
xv
od razu widać że poziomka niedojrzała!
2019-04-06 07:56:29
Robert
Wszystko fajnie tylko dlaczego zjazd do lotniska nie jest przy lotnisku??? Typowo po polsku bezmyślnie zaplanowane i wykonane: zakręcony zjazd z S3, później rondo nie wiadomo po co i 2 km równoległej do ekspresowki ścieżynki. Wszystko po to żeby maksymalnie utrudnić dojazd do lotniska! Partactwo made in Poland