piątek, 20 września 2019.
Strona główna > Wiadomości > Decyzja na przebudowę. Szybsze pociągi ze Szczecina do Niemiec

Decyzja na przebudowę. Szybsze pociągi ze Szczecina do Niemiec

Decyzja na przebudowę. Szybsze pociągi ze Szczecina do Niemiec
Data publikacji: 2019-07-15 21:48
Ostatnia aktualizacja: 2019-08-13 14:31
Wywietleń: 1890 402737

Wojewoda Tomasz Hinc podpisał decyzję, która pozwoli spółce PKP PLK na przebudowę linii nr 408 Szczecin Główny - Stobno Szczecińskie oraz linii nr 409 Szczecin Gumieńce - granica państwa (Tantow).

- Inwestycja poprawi warunki i czas podróży, a także możliwości transportu towarów na obu liniach o znaczeniu państwowym, które należą do Transeuropejskiej Sieci Transportowej – TEN-T – mówi wojewoda Tomasz Hinc.

Po modernizacji prędkość maksymalna pociągów pasażerskich do stacji Szczecin Gumieńce wzrośnie z 80 km/h do 120 km/h, a z niej do granicy państwa ze 120 km/h do 160 km/h. Linie kolejowe nr 408 i 409, to ciąg komunikacyjny do Niemiec.  

(g)

Fot. Dariusz Gorajski (arch.)

Na zdjęciu: Stacja w Stobnie Szczecińskim

 

Komentarze

Iwi
to Szczecin wraca do Niemiec?????
2019-08-01 14:46:57
chwilkowski
No i szkoda ze nie bedzie niemieckiej trakcji elektrycznej 15.000 V pradu przemiennego jak w Swinoujsciu bo lokomotywy ze stalego na zmienny to rzadkosc
2019-07-17 22:24:04
chwilkowski
Nowy przystanek przy petli pomorzany -wskazany,,, To samo Rajkowo Warzymice przeclaw
2019-07-17 22:20:16
Przeclaw
No tak, za mało było wypadków śmiertelnych na przejazdach w Warzymicach. Teraz, pędząc 160 na godzinę, maszynista nawet nie mrugnie.
2019-07-16 10:27:01
zug
Pendolino masz rację, inforamcją istotną będzie to, że ze Szczecina do Berlina można będzie dojechać bez przesiadki w ciągu 75 minut za 15 Euro - najlepiej Polskich Euro.
2019-07-16 09:14:10
stefan
No tak! Będzie szybciej, ale co z tego, skoro będzie jeden tor, a Niemcy będą budować dwa. No i z szybciej zrobi się tak samo wolno, bo trzeba będzie się mijać na trasie.
2019-07-16 09:09:48
zug
Ooo! To będzie i stacja kolejowa w Kołbaskowie, jak za Niemca.
2019-07-16 08:02:47
To powinien być S-Bahn znaczy kolej podmiejska
z przystankami Szczecin Główny; Pomorzany-Powstańców Wlkp.; Gumieńce-Cukrowa; Rajkowo, Warzymice, Przecław.
2019-07-16 00:47:35
pendolino
Informacja o szybszych pociągach to trochę żart...ze Szczecina Głównego do granicy pociąg dzis jedzie 15 minut...w miedzyczasie ma przystanek na Gumieńcach. Pytanie do redaktora...gdzie ten pociag na odcinku około 20 km rozpędzi sie do 160 km/h i ile minut zaoszczędzi w drodze do granicy? Według prostych wyliczeń czas przejazdu skróci się w najlepszym wypadku o 2-3 minuty. To jest coś o czym warto informować