wtorek, 12 listopada 2019.
Strona główna > Wiadomości > Demonstracja antywojenna w Szczecinie

Demonstracja antywojenna w Szczecinie

Demonstracja antywojenna w Szczecinie
Data publikacji: 2019-10-12 10:04
Ostatnia aktualizacja: 2019-10-13 12:22
Wywietleń: 1091 420768

Demonstracja antywojenna odbędzie się w sobotę  w Szczecinie. Jej organizatorzy chcą w ten sposób zaprotestować przeciwko tureckiej inwazji w północnej Syrii.

"Stoimy na skraju kolejnej, olbrzymiej katastrofy humanitarnej w pogrążonej wojną Syrii. Armia turecka wraz ze swoimi islamistycznymi najemnikami rozpoczęła zakrojoną na szeroką skalę inwazję i bombardowania Rożawy" - napisali organizatorzy akcji, wśród których jest BASTA i społeczność skupiona wokół akcji "Jedzenie zamiast bomb".

Jak podkreślają Rożawa jest demokratyczną enklawą niekontrolowaną przez syryjski reżim i jedynym w tym regionie bezpiecznym schronieniem dla różnych grup etnicznych (m.in dla Jazydów, syryjskich chrześcijan i Kurdów) uciekających przed okrutną wojną domową. Jest też sojusznikiem Zachodu w walce z tzw. Państwem Islamskim. Według szacunków zagrożonych działaniami wojennymi jest teraz nawet kilka milionów ludzi.

Demonstracja rozpocznie się w sobotę o godz. 16 na placu Pawła Adamowicza (niedaleko Kaskady) w Szczecinie.

(k)

Na zdjęciu: demonstracje przeciwko tureckiej operacji w Syrii odbywają się na całym świecie. Tak wyglądał protest we włoskiej Genui.

Fot. EPA/LUCA ZENNARO

Komentarze

Kurdowie zostali zdradzeni tak jak Polacy...
Mimo sporych różnic (w większości nacjonalizm Kurdów silnie zabarwiony jest marksizmem) to jednak trudno jest mi ukryć sympatie dla postulatów niepodległościowych Kurdów - ich los przypomina tak bardzo los Polski i Polaków.
2019-10-13 12:14:19
Do @@max
To sam o sobie stwierdzasz
2019-10-13 11:23:24
ert
Byłem przekonany, że już nie ma placu Adamowicza.
2019-10-13 08:56:12
ja b
To plac P.Adamowicza jeszcze nie zmieniony ? Mam propozycję. Ten plac powinien być imienia Kornela MORAWIECKIEGO. Zmiana patrona na śp. Marszałka Seniora spowodowałaby, że byłby "wilk syty i owca cała".
2019-10-12 23:22:28
Pytanie do Basty
Przeciez Islamisci Nie jedza Swinskiego Miesa - to o jakie jedzenie.. Wam chodzi ??
2019-10-12 21:21:31
@Max
Aleś błysnął "👏👏👏". Czasem lepiej jest milczeć i wyglądać na idiotę, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
2019-10-12 20:52:09
Max
Na placu Adamowicza który był zachwycony wolnym miastem Gdańskiem gdzie w ciągu paru lat nie miało być ani jednego Polaka. Dobry wybór miejsca na takie demonstracje.
2019-10-12 16:06:41
tobo
Po pierwsze w Syrii za reżimu(?) Assada nie było i nie ma prześladowań religijnych. To tytułem sprostowania. Po drugie, co ważniejsze dla Polaków, to to, że Kurdowie byli sojusznikami USA i Izraela i zostali po wykorzystaniu zostawieni na lodzie (przynajmniej do czasu jak trzeba będzie pójść na Iran w obronie Izraela). Niestety władze Polski wybrały sobie ten sam garnitur sojuszników(?). Oni mentalności nie zmienią, my możemy zacząć się bać.
2019-10-12 15:35:49
Różnica
Z Erdoganem spotkał się Tusk i klepał go po plecach w imieniu UE.
2019-10-12 15:19:52
Dyktator
Erdogan to polski Kaczyński