poniedziałek, 11 listopada 2019.
Strona główna > Wiadomości > Dla ZŁA wolność się kończy. Jest rysopis pseudografficiarza

Dla ZŁA wolność się kończy. Jest rysopis pseudografficiarza

Dla ZŁA wolność się kończy. Jest rysopis pseudografficiarza
Data publikacji: 2019-07-23 17:07
Ostatnia aktualizacja: 2019-08-09 17:47
Wywietleń: 3428 404560

Wciąż jeszcze pozostaje bezkarny. Ale już nie jest całkowicie anonimowy. W bramie przy al. Wojska Polskiego 34 omal nie został zatrzymany, gdy niszczył kolejny miejski mur. Mowa o patologicznym pseudografficiarzu, który oszpeca centrum Szczecina tagiem ZŁO. Policja ma już jego rysopis, a to oznacza, że wolność bezmyślnego wandala właśnie się kończy.

Niszczy elewacje budynków Starego Miasta, Śródmieścia, Centrum, Łękna oraz Niebuszewa, naznaczając je szpetnymi bohomazami, układającymi się słowo ZŁO. Szczecinianie urządzili na niego obywatelskie polowanie. Zachęceni przez radnego Przemysława Słowika (Koalicja Obywatelska), inicjatora powołania strony: www.zatrzymajwandalizm.pl. Ma pomóc w doprowadzeniu do identyfikacji i zatrzymania jednego z najbardziej bezmyślnych i zuchwałych wandali. Dzięki pomocy mieszkańców, jest już na niej ponad 60 punktów, w których pojawiło się ZŁO. To swoisty dokument - z datami, godzinami, lokalizacjami i zdjęciami - ukazujący skalę zniszczeń liczoną już w milionach złotych, do jakich doprowadził sprawca i za które będzie musiał ponieść konsekwencje: karne oraz finansowe.

- Korzystając z anonimowości chciał pozostać bezkarny. Na to już nie ma szans. Zauważyłem go, zobaczyłem twarz, więc jestem w stanie go rozpoznać. Żałuję tylko, że dałem mu się zorientować, że jest obserwowany. Bo zdołał uciec. Gdybym na spokojnie podszedł bliżej, złapał go za ramię… - radny Przemysław Słowik wspomina zdarzenie sprzed kilku dni, gdy o mało nie dokonał obywatelskiego zatrzymania sprawcy, który ukrywa twarz pod różowo-fioletową bejsbolówką.

W sobotę radny szedł ze znajomymi al. Wojska Polskiego. Tuż przed godz. 20 - opodal dawnej „ściany płaczu", na wysokości kamienicy i bramy nr 34 - minęli chłopaka: wysokiego, szczupłego, ubranego w krótkie spodenki i luźną koszulkę. Pewnie nie przykułby ich uwagi, gdyby nagle - w poczuciu pełnej bezkarności - nie zaczął bazgrać po murze. Gdy zawrócili, jak tchórz uciekł w kierunku ul. Łokietka i Królowej Jadwigi. Nie zdołali go dogonić.

- Sprawca ma około 17-18 lat. Ciemne włosy. Ma około 180 cm wzrostu. Pełny rysopis przekazałem policji. Od soboty jestem w ścisłym kontakcie z funkcjonariuszami, którzy zaangażowali się i chcą dopaść ZŁO - komentuje radny Słowik. - Pomocny będzie nie tylko system miejskiego monitoringu, ale również zapis z kamer prywatnych, jakich nie brakuje na trasie ucieczki bezmyślnego wandala. Sprawę ułatwi dokładna godzina zdarzenia: 19.46.

Strona www.zatrzymajwandalizm.pl - sygnowana przez Szczecińską Inicjatywę Miejską -przyjmuje następne zgłoszenia i nanosi na interaktywną mapę kolejne przypadki patologii ZŁA. Wykorzystując potężną broń internetu w niestandardowym działaniu i w słusznej sprawie: dla zatrzymania sprawcy.

- Wierzę, że dzięki temu wspólnie zdołamy ocalić nasze miasto przed tego rodzaju wandalizmem i przezeń powodowanym zniszczeniem - mówi radny Przemysław Słowik. - Dlatego nadal proszę szczecinian o pomoc. Aby skorzystali z narzędzia, jakie każdy ma przy sobie: telefonu komórkowego z aparatem. Zatrzymajmy wandalizm w Szczecinie.

Przypomnijmy, że zgodnie ze znowelizowanymi zapisami ustawy o ochronie zabytków i opiece nad nimi (art. 108) za niszczenie tego rodzaju obiektów grozi kara pozbawienia wolności do lat 8. W Szczecinie zabytkową jest cała strefa Starego Miasta (po al. Niepodległości), natomiast zabytkami są wszystkie obiekty ujęte w ich gminnej ewidencji - blisko 4 tysiące budynków. ©℗

Arleta NALEWAJKO

Fot. Przemysław SŁOWIK, Mirosław WINCONEK, Sylwia DUDEK

Dla ZŁA wolność się kończy. Jest rysopis pseudografficiarza Dla ZŁA wolność się kończy. Jest rysopis pseudografficiarza Dla ZŁA wolność się kończy. Jest rysopis pseudografficiarza Dla ZŁA wolność się kończy. Jest rysopis pseudografficiarza

Komentarze

Stop
zatrzymać wandalizm z całą siłą
2019-07-25 06:34:33
Ruch Swingerski
Czekamy na złapanie tego pacykarza.Radny może pomóc policji , to da dobry przykład współdziałania obywatelskiego. Radny wiedział gdzie podjąć trop, niech go już nie zgubi. Pacykarza w dyby na placu miejskim na 2 doby
2019-07-24 23:22:44
Deroker
Chyba niektórzy nie zdają sobie sprawy z faktu ,że dzisiaj nie potrzeba rysopisu bo każdy z nas nosi przy sobie GPS w postaci telefonu, który określa nasze położenie z dokładnością do kilku metrów ..w ten sposób wykrywani są sprawcy większości przestępstw w kilka minut :)
2019-07-24 16:20:29
gregor102
@@gregor102 - Chodzi własnie o to, że nikt go nie pobił, sam to wymyślił, nagrał i "wrzucił" do internetu. :D Policja go odnalazła, żadnych śladów pobicia nie było.. ach... no tak, faszyści zastraszyli go, to dlatego nie złożył żadnego oświadczenia o pobiciu. :D :D :D
2019-07-24 13:37:36
@gregor102
No pewnie, 14 latek w Białymstoku na pewno też sam się pobił
2019-07-24 12:34:32
Do - Zlego synonima... z godz. 07:57:29
Tez mamy taka Nadzieje, ze bedzie jeszcze mniej tego Waszego Zla... gdy na Jesieni 2019 roku zostaniecie PO raz kolejny sromotnie PO_konani...!!!
2019-07-24 11:49:28
gregor102
@@gregor102 Niestety dla Ciebie @gregor102, szeroko rozumiana "KODomicja" zrobi wszystko, aby zaszkodzić politycznym przeciwnikom, a siebie wybielić, ostatni przykład, to wykorzystanie zdjęcia pobitej kontr manifestantki z Białegostoku i wmawianie lemingom, że to osoba popierająca lesbijki, gejów, biseksualistów i transwestytów... przykładów takich jest wiele, przytoczyłem tylko ten z ostatniego weekendu. :)
2019-07-24 10:00:34
Róbta co chceta
W czystej postaci.
2019-07-24 09:22:49
500
No i teraz wiadomo do kogo trafia 500+
2019-07-24 09:08:49
ZŁO synonim PIS
Mam wielką nadzieję że od października w Polsce nie będzie już ZŁA
2019-07-24 07:57:29
@gregor102
Zdajesz sobie sprawę jak takim postem się ośmieszasz?
2019-07-24 07:39:35
Poszukiwacz sprzeczności
Dobra wiadomość że zła nie będzie bo będzie złapane. Ale pojawia się pytanie istotne o jakie zło chodzi o jaki protest? Protest bo zło władzy lokalnej czy proste bo zło lokalnej opozycji ? czy może zupełnie inne ?
2019-07-24 06:24:55
zdzwiony
W czasach powszechnej inwigilacji, cyfrowego nadzoru i pełzającego faszyzmu znalezienie jednego pewnie odurzonego mazaka to taki problem? Brytyjczycy zamachowców na Skripala znaleźli w wielomilionowej aglomeracji raz dwa Ach ci młodzi wykształceni z wielkich miast co zabrali babci dowód...
2019-07-24 06:03:08
gregor102
Może się okazać, że rzeczony radny, sam to wszystko zaaranżował, aby być sławny, znamy tych "uczciwych" z PO...
2019-07-24 00:16:14
:]
To teraz moze pseudograficiarz MERAS? Palant, który swoim bohomazem oszpecił pół miasta, w tym dziesiątki kamienic?
2019-07-23 23:11:42
A pomijajac wszystko inne
Dlaczego ten Slowik z PO - czuje sie az "tak trafiony" slowem ZLO...???
2019-07-23 23:04:37
farsa
Powie sorry , jak koleś co zabił 6 osób i wyjdzie na wolność ,oczywiście jak go złapia
2019-07-23 20:30:23
Post
Brawo Radny Słowik. Takich ludzi czynu nam trzeba
2019-07-23 20:27:41
@dawaj
Miśku ciepły, rysopis ma policja. Wystarczy
2019-07-23 20:25:27
Kornelia
Szacunek dla radnego i wszystkich walczących z debilem o ksywie ZŁO. Czas wyrwać chwasta. Niech odpowie za wyrządzone zło. Remont elewacyjnej ściany po nim to co najmniej 100 tysięcy złotych. Doliczając bramy, ogrodzenia, garaże i straty moralne poszkodowanych to do końca marnego życia gnita się nie wypłaci. Chyba że to synek z gatunku klechy, chała i PiS...
2019-07-23 20:23:22
J-23
Chyba autora trochę poniosło,zniszczenia w miliony złotych.Czyli że co? Przemalowanie kawałka elewacji ze trzysta tysięcy co najmniej?.Przecież nikt nie będzię całych elewacji malował.Ewentualnie do piętra.
2019-07-23 19:52:18
Tak trzymać
Brawo radny Słowik, wreszcie ktoś coś robi dla tego miasta
2019-07-23 19:50:44
???
Jeżeli gościu co zabił 6 osób na uutostradzie i powiedział sory chodzi po wolności to co grozi gimbusowi co został bezstresowo wychowany ?
2019-07-23 19:23:23
tylko FBI
Moim zdaniem z takim rysopisem tylko FBI może tutaj pomóc. nawet jak złapią to nic mu nie zrobią bo to niska szkodliwość społeczna, młodzieńczy wybryk itp. A poza tym jak wie, że jest ścigany to przestanie na jakieś czas i tyle.
2019-07-23 19:10:00
Janusz
Kara powinna być maksymalnie surowa. Odstraszająca innych wandali. Oprócz odsiadki koniecznie prace przy sprzątaniu miasta i obciążenie łobuza kosztami usunięcia jego działalności.
2019-07-23 18:55:50
@mieszkaniec
DUREŃ