środa, 18 lipca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Do zdobycia fotel marszałka i 500 plus

Do zdobycia fotel marszałka i 500 plus

Do zdobycia fotel marszałka i 500 plus
Data publikacji: 2018-01-12 16:18
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:33
Wywietleń: 1157 309000

Finałowi WOŚP jak co roku towarzyszą aukcje i licytacje, z których pieniądze wspierają główny cel. Chętnie włączają się w nie znana osoby, przekazując cenne gadżety i oferując specjalne atrakcje. Tym razem w Szczecinie można wylicytować na przykład jeden dzień w fotelu marszałka województwa albo zatrudnić Młodych Demokratów do mycia okien.

Marszałek województwa Olgierd Geblewicz zawsze czynnie uczestniczy w WOŚP. W tym roku zarejestrował się jako wolontariusz, by zbierać datki na kolejny szczytny cel Orkiestry. Na aukcje Allegro wystawia zaś dwie wyjątkowe oferty - „spędzenie dnia jako marszałek województwa zachodniopomorskiego”, a także swój prywatny wzmacniacz gitarowy.

Prezydent Szczecina Piotr Krzystek z powodu wyjazdu nie będzie obecny na miejskim finale, ale tradycyjnie wspiera Orkiestrę. Przekazuje od siebie nie tylko datek, a także koszulkę piłkarza reprezentacji Kamila Grosickiego z jego podpisem, która trafi na licytację podczas szczecińskiego finału WOŚP na Łasztowni.

Warto zajrzeć na trwające już aukcje charytatywne WOŚP na Allegro, także te lokalne. Poseł Piotr Misiło proponuje godzinny mecz squasha (w tej grze jest rekordzistą Guinessa), a poza tym zwiedzanie Sejmu, z lunchem w restauracji sejmowej. Poseł Arkadiusz Marchewka przekazał dwie pocztówki sprzed stu lat z widokiem na Szczecin. Są też bardzo praktyczne oferty -  Stowarzyszenie Młodzi Demokraci wystawiło na aukcję dwie godziny sprzątania mieszkania na terenie Szczecina. "Mycie okien, odkurzanie, wycieranie kurzu i wiele innych prac domowych to atrakcyjna oferta dla zabieganych gospodyń/gospodarzy, którzy nie mają czasu na gruntowne porządki. Pozdrawiamy i zapraszamy do licytacji" - zachęcają. Natomiast policki radny Grzegorz Ufniarz sprzedaje samego siebie na dwie godziny. W tym czasie gotów jest wykonać zlecone prace, np. odśnieży pojazd, umyje okna, zgrabi liście, skosi trawę, wrzuci węgiel do piwnicy. Propozycje muszą się mieścić w ramach rozsądku i przyzwoitości. Cena wywoławcza - 25 złotych (voucher będzie licytowany na finale WOŚP w MOK Police).

Na allegro z lokalnych ofert można też wylicytować przejażdżkę legendarną fiatem 125 p, albo polonezem "Borewiczem", warsztaty piwowarskie pod okiem piwologa, a także "500 plus" - pięć banknotów 100 złotowych z PRL z Ludwikiem Waryńskim.

Anna Gniazdowska

Fot. Ryszard Pakieser (arch.)

 

Komentarze

rozum
Może lepiej,żeby szanowni politycy poszli na ochotnika do jakiegoś szpitala ? Może powinni doświadczyć czekania na krześle na korytarzu kilkanaście godzin czekania na łóżko , może powinni poleżeć kilka dni na brudnym prześcieradle jak pacjenci po operacjach , może powinni żreć szpitalne żarcie , którego zapewne nie zżarły by nawet ich psy , czuć smród z kibla rozchodzący się na korytarze i sale ? Zobaczyć, że na trzydziestu pacjentów /pacjentek/ przypadają dwa prysznice? Wiedzieć,że o ich chorobie i np. bardzo złych rokowaniach lekarze bedą się drzeć na całą salę , przy innych pacjentach , że np. nie doprosi się o zmianę bandaży na ranach /po prysznicu / i będzie sobie z takimi mokrymi , pod zamoczoną kołdrą leżał ,bo w koncu wyschną? Może by też poczekał na doprowadzenie na salę operacyjną w koszulinie ledwie dupę zakrywającą, gdy w tym czasie łażą sobie tam robotnicy, odwiedzający , nie wiadomo kto jeszcze. Może powinni w tych koszulinach, smrodzie doświadczyć poczucia bycia pacjentem - czymś w rodzaju śmiecia , kupy schorowanego mięcha z jakimś numerem przyczepionym do łapy . I powinni panowie słono za to zapłacić i przekazać na W0ŚP.
2018-01-14 20:46:11
Władysław
Bierzemy z rodziną udział w aukcjach już od kilku lat! Fajna sprawa!
2018-01-13 15:36:58
@PO-dsumowanie
Lepiej jest milczeć i wyglądać na idiotę, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
2018-01-13 10:12:00
PO-dsumowanie
Swoi PO-pieraja swojego Owsiaka, by stal sie jeszcze wiekszym milionerem... lepiej wezcie sie do normalnej roboty... jak znaczna wiekszosc Polakow i skonczcie z tym "bajerowaniem" Ludzi !!
2018-01-12 22:12:31
Widuchowa
A u nas Senator Napieralski dał książkę o Senacie...
2018-01-12 19:34:10
zak
Ależ sie wysilił! Ja tez mam fotel w którym można posiedzieć. Niech lepiej powie ile kasy przelał.
2018-01-12 18:29:37

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy