wtorek, 23 lipca 2019.
Strona główna > Wiadomości > Dobry start z motocyklistami w Tanowie

Dobry start z motocyklistami w Tanowie [GALERIA]

Dobry start z motocyklistami w Tanowie
Data publikacji: 2018-09-09 16:31
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:19
Wywietleń: 1629 350357

Emocjonujące przejażdżki na dwóch kółkach, wspólny mecz piłki nożnej, zabawy, konkursy z nagrodami, karaoke oraz pyszny poczęstunek - tak wyglądała sobotnia impreza, zorganizowana w tanowskim Domu Dziecka. Było głośno i radośnie - jak zawsze zresztą, gdy dzieci odwiedzają "Motocykliści o Wielkich Sercach".

Ta świetnie zorganizowana moto grupa od lat wspiera mieszkańców domu w Tanowie, zawsze też odwiedza ich we wrześniu, kiedy mijają wakacje i zaczynają się szkolne obowiązki.

- Robimy to, by się dzieci cieszyły i wiedziały, że zawsze, kiedy zaczyna się szkoła, przyjeżdżają weseli motocykliści i sprawią im przyjemność - mówi Slavi, jeden z motocyklistów. - My sami też mamy przy tym mnóstwo frajdy.

Jak zawsze były wspólne przejażdżki na motocyklach, rozmowy, zabawa. Przyjechały też osoby współpracujące z placówką i jej życzliwe. Zorganizowanie pikniku w plenerze wsparło Starostwo Powiatowe w Policach.

Tekst i fot. (gan)

Dobry start z motocyklistami w Tanowie Dobry start z motocyklistami w Tanowie Dobry start z motocyklistami w Tanowie Dobry start z motocyklistami w Tanowie Dobry start z motocyklistami w Tanowie Dobry start z motocyklistami w Tanowie

Komentarze

@motocyklista - norma to 96dB - to i tak głośno
Oczywiście że się da mierzyć i sprawdzić poziom hałasu w warunkach miejskich z dokładnością wystarczającą do zatrzymania dowodu rejestracyjnego i odholowania pojazdu na lawecie na stanowisko testowe tak by wyeliminować możliwość podmiany układu wydechowego a potem dostaniesz nakaz wymiany tłumika na taki z jakim pojazd uzyskał homologacje - oryginalny tłumik fabryczny będzie tak kosztowny ze natychmiast zaswędzi cie w kieszeni. - poza tym mówimy nie o przekroczeniach rzędu 2 czy 3dB ale o regularnym przekraczaniu o 10dB++. Co do zwracania uwagi - wybacz ale to jest najbardziej żałosne wytłumaczenie problemu przekraczania prędkości i bandyckiego zachowania motocyklistów jakie notorycznie obserwuje. Przestańcie jeździć z prędkościami grubo powyżej dopuszczalnych to skończą się problemy z nagle pojawiającymi się motocyklami. I dla twojej informacji kierowca ma przede wszystkim patrzeć przed siebie a nie w lusterka wypatrując jakiegoś pocinacza z prędkością grubo powyżej 100kmph w mieście. Skoro nie jesteście tak chronieni jak kierowcy to tym bardziej nie narażajcie własnego życia. Na twoje nieszczęście mieszkałem wiele lat za granica Polski i mogę powiedzieć ze zachowania motocyklistów są patologiczne - poprawnie jeżdżący motocykliści w Polsce są w mniejszości - skorzystaj z własnej rady - świat zacznij zmieniać od siebie. Mam nadzieje ze policja w końcu zostanie zmuszona nowelizacja prawa europejskiego do rygorystycznej kontroli emisji hałasu... skończy się ten bandytyzm i apeluje do motocyklistów - zachowujcie się na drodze odpowiedzialnie i przewidywalnie - przede wszystkim dla własnego bezpieczeństwa.
2018-09-10 11:40:48
Motocyklista
Wszystkich jedna miarą mierzyć nie należy!! W warunkach miejskich NIE DA SIĘ zmierzyć norm. Druga sprawa że te wydechy mają na celu zwrócenie uwagi kierowcom samochodów, bo jak nie patrzą w lusterka to może usłyszą. Świat zacznijmy zmieniać od siebie!!
2018-09-10 09:57:25
moto
Inicjatywa godna pochwały, choć wiadomo, że PR sam się nie zrobi ;)
2018-09-10 06:39:44
Swietnie wiem że głośno
Mieszkam przy ulicy na której kierowcy motocykli i "stuningowanych" samochodów urządzają sobie regularne wyścigi a policja nic nie robi ze zmodyfikowanymi układami wydechowymi motocykli z których większość wyraźnie przekracza dozwolone normy emisji hałasu - hałas jest jak smog - zanieczyszcza nasze środowisko... Apelowałbym do policji by jednak dokonywać pomiarów lotnych na ulicach - sonometr to koszt może kilkuset zł - 10dB to podwojenie głośności - twierdze ze na szczecińskich ulicach poruszają się pojazdy przekraczające normy emisji hałasu nie o 10 ale o 20 dB przy powszechnej akceptacji policji która pewnie czeka na specjalna akcje...
2018-09-09 20:48:59

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Masowe bieganie nad morzem

Sonda

Czy uważasz, że w ostatnich latach Szczecin utracił swój akademicki charakter?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie