wtorek, 16 lipca 2019.
Strona główna > Wiadomości > Dodatkowe pociągi z Pomorza Zachodniego na Pol’and’Rock w Kostrzynie

Dodatkowe pociągi z Pomorza Zachodniego na Pol’and’Rock w Kostrzynie

Dodatkowe pociągi z Pomorza Zachodniego na Pol’and’Rock w Kostrzynie
Data publikacji: 2019-06-14 16:48
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:42
Wywietleń: 1178 396860

Dobre wieści dla fanów festiwalu Pol’and’Rock w Kostrzynie nad Odrą. Marszałek Olgierd Geblewicz podjął decyzję o uruchomieniu dodatkowych pociągów, które dowiozą uczestników z Pomorza Zachodniego. Będą to pociągi relacji Koszalin – Kostrzyn i powrotny Kostrzyn – Kołobrzeg.

– Mam nadzieję, że chociaż trochę uda nam się pomóc z dojazdem na festiwal. Dla wielu osób to wydarzenie, na które czekają cały rok. Wbrew pozorom nie jest to tylko młodzież. Sam wspominam swoją wizytę na festiwalu bardzo miło – mówi marszałek Olgierd Geblewicz

Dodatkowe połączenia to dodatkowy przyspieszony pociąg regionalny relacji Koszalin – Kostrzyn, który ułatwi dotarcie na festiwal oraz powrotny Kostrzyn – Kołobrzeg. Szczegółowy rozkład godzinowi zostanie podany bliżej festiwalu.

Marszałek uzgodnił z Zachodniopomorskim Oddziałem Przewozów Regionalnych wzmocnienie o dodatkowe składy czterech par pociągów stałego kursowania  na trasie Szczecin Główny – Kostrzyn, a także uruchomienie w dniach festiwalu dwóch par pociągów dodatkowych na trasie Szczecin Gł. – Kostrzyn – Szczecin Gł.

Decyzja o uruchomieniu dodatkowych składów to pomoc dla mieszkańców regionu, chcących wziąć udział w festiwalu Pol’and’Rock, który odbędzie się w Kostrzynie nad Odrą w dniach 1-3 sierpnia 2019 r. Możliwe problemy z dojazdem pojawiły się, gdyż Spółka Przewozy Regionalne wycofała się ze współpracy z organizatorem, Fundacją Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Także spółka PKP Intercity S.A. w okresie trwania festiwalu zamierza przekierować pociągi kursujące codziennie na inne trasy, z pominięciem Kostrzyna.

Trasę Szczecin – Kostrzyn zgodnie z rocznym rozkładem jazdy codziennie obsługuje 7 par pociągów regionalnych zestawianych z pojedynczych zespołów trakcyjnych serii EN57AL, EN63 oraz ED78. Po wprowadzonych przez marszałka zmianach, w dniach trwania festiwalu Pol’and’Rock w Kostrzynie trasę obsługiwać ma 10 par pociągów w większości zestawionych z dwóch EZT, w tym jedna para pociągów z i do Koszalina/Kołobrzegu zestawiona z trzech zespołów serii EN57AL.

(p)

Fot. WOŚP

Komentarze

Uwaga
cdn to rosyjski troll, nazywa Polaków narkomanami
2019-06-15 11:33:53
SromotnikBezwstydny
Młodzieży, mamy wspaniałego Marszałka Województwa!Pamiętajcie o tym przy urnach wyborczych. Kaczyści na czas festiwalu w Kostrzyniu zmienili rozkłady jeazdy PKP-Interciy, tak aby ich składy nie dojeżdżały do Kostrzyna.Jurek Owsiak w internecie apeluje:"Przybywajcie! Czym i jak kto może!"Nawet na drzwiach od stodoły!!! Kaczyzm-"No Pasaran!" Pan Marszałek wie, jakie są potrzeby młodych i uruchomił dodatkowe składy szynobusów kolei lokalnych, które są w Jego władaniu. Super! Gratuluję refleksu i trzeżwego umysłu!
2019-06-15 10:02:25
a to numer
to ten spęd narkomanów, pijaków i przypadkowego seksu już się nie nazywa Woodstok?
2019-06-15 09:51:08
turysta
Nad morze dla ludzi dodatkowych pociągów nie ma ale dla ćpunów i alko to najlepsze składy podstawią. To jest chory kraj
2019-06-15 09:09:24
Hejter Owsiak przegrał w sadzie z Matką Kurka
prawomocnie skazany hejter Jerzy Owsiak przeprasza Piotra Wielguckiego (Matka Kurka).
2019-06-15 01:00:40
Piote
Z jednej strony fajnie. Tylko na pociągi do Kostrzyna na ten festiwal były wystawiane kolejowe szroty ze względu na niszczenie taboru. U nas w województwie nie ma już praktycznie starego taboru. To się okaże że nasz nowy tabor zostanie zniszczony i za kogo pieniądze będzie czyszczony czy remontowany?
2019-06-14 23:43:38
kk
może obsługiwać to towarzystwo wagonami bydlęcymi z 50% bonusem?
2019-06-14 23:29:57
Dziekujemy
Dobrze wiedziec,ze jeszcze ktos mysli.
2019-06-14 21:50:57
róbta co chceta
A tak wyglądają pociągi użytkowane przez owsiakową młodzież: https://epoznan.pl/news-news-42485-Woodstock_jada_na_festiwal_i..._niszcza_pociagi
2019-06-14 20:50:57
Super
Brawo Panie Marszałku. Jesteśmy z Panem. Świetna decyzja.
2019-06-14 20:37:20
wolny
W oparach absurdu ... przewozy pociągami to powinien być po prostu biznes. Są klienci ... TO WOZIĆ ICH. Czy do tego potrzebny jest jakiś marszałek? Obie strony tego tak zwanego konfliku nie mają wszystkich w domu, że zacytują stare przysłowie. Jecze lepiej oddaje rosyjskie ... im zwyczajnie "krysza poletieła"
2019-06-14 20:30:14
cdn
Marszalek zapenwnia narkomanom iroznym czubkom dojazd na spodkanie z pajacem w czerwonych portkach,ktory deprawuje młodych/
2019-06-14 20:27:31
roger
wstyd!!! człowiek bez wartości!!! słuzy kodziarzom i dewiantom
2019-06-14 19:29:55
znowu narobią syfu
A za zdewastowane składy zapłacą podatnicy. Ideologia górą.
2019-06-14 19:18:18
gosc
Dla Alko to nawet pociągi POPOdstawiali .A POdobno jak masz zdjącie z bulwarów to POdróż za darmo .A na remonty chodników nie ma
2019-06-14 18:34:35
Bartek
Ha, super ;) Dziękuję
2019-06-14 17:33:40
;-))
Brawo,w necie jest też akcja Skazani na Busa, dojazd busami,autokarami, blablacar itd.
2019-06-14 17:18:32
sceptyk
A gandzia w prezencie gratis będzie, Panie Marszałku?
2019-06-14 17:15:05
Brawo
Brawo Panie Marszałku. Dziękujemy za szybką reakcję!
2019-06-14 16:53:32