czwartek, 21 lutego 2019.
Strona główna > Wiadomości > Drogowcy wciąż w akcji

Drogowcy wciąż w akcji

Drogowcy wciąż w akcji
Data publikacji: 2018-06-04 10:49
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:40
Wywietleń: 1774 331283

Kończą się prace na ulicy Jana z Kolna, niebawem nie będzie także utrudnień na ulicy 26 Kwietnia. To nie oznacza jednak, że skończą się utrudnienia dla kierowców. Roboty rozpoczynają się w al. Powstańców Wielkopolskich.

5 i 6 czerwca w godzinach wieczornych i nocnych drogowców spotkamy w al. Powstańców Wielkopolskich. Nawierzchnia wymieniona będzie na odcinku od wiaduktu kolejowego do ronda Szyrockiego.

- W ramach prac wykonane zostanie frezowanie nawierzchni, regulacja infrastruktury podziemnej, ułożenie warstwy wiążącej, siatki szklano-węglowej, która pozwoli na dłuższe użytkowanie nawierzchni i zminimalizuje jej pęknięcia oraz warstwy ścieralnej - informuje Hanna Pieczyńska, rzecznik miasta ds. dróg i transportu miejskiego. - Ulica będzie przejezdna, jednak utrudnień można spodziewać się na przykład ze względu na odkryte urządzenia podziemne.

W najbliższym czasie drogowców spotkamy również m.in. na ul. Leszczynowej, w al. Bohaterów Warszawy, ul. Sikorskiego, Cyryla i Metodego, Gdańskiej, Rydla i Szosie Stargardzkiej. Prace prowadzone będą w taki sposób, aby utrudnienia dla kierowców były jak najmniejsze. Tam, gdzie będzie to możliwe, mają być prowadzone w nocy i po szczycie komunikacyjnym. ©℗

ToT

Fot. Mirosław Winconek

Komentarze

Marasxxl
Rzeczywiscie odcinek ktory wymieniaja na Powstancow Wlkp nie jest w najgorszym stanie nawet mozna smialo twierdzic ze jest w dobrym stanie ale za to odcinek od przystanek Starkiewicza do mostu jest w katasteofalnym stanie! Gdzie naprawde trzeva jezdzic slalomem.Gdzie tu logika niech ktos z zditm sie przejedzie bo absurd to malo powiedziane
2018-06-05 16:11:09
Radek
Dlaczego ten kawałek Powstańców Wlkp.Dalszy odcinek to masakra.Jaki debil decyduje o remontach?
2018-06-05 07:48:00
WIOSENNA???
Kiedy magistrackie pi.er.dzistołki przypomną sobie o niedokończonej ulicy i wespół z PKP zrobią przejazd i 50 mb ulicy???? Tymczasem ul. POMORSKA zakorkowana a przejazd i tuż za nim wyjazd autobusów z ul. STACYJNEJ to makabreska!!!
2018-06-04 19:55:24
Użytkownik
Dlaczego Powstanców Wlkp tylko od wiaduktu kolejowego i nie dalej od szpitala? Kto decyduje o tych naprawach??? Akurat kawałek w cześci do ronda jest w bardzo dobrym stanie i nie ma tam wcale nawet kilku dziur. Za to odcinek od przystanku tramwajowego do wiaduktu to "łata na łacie" i co rusz sie wykrusza kawałek, że trzeba jezdzic slalomem rano i w południe? Ciekawe, kto prominentny mieszka na osiedlu Polonia, że mu zrobią akurat dobry odcinek trasy od wyjazdu z osiedla do ronda Szyrockiego? Druga sprawa to przejazd przez torowisko - ono w pierwszej kolejności powinno być wyrównane w całości i oznakowane - przejazd grozi urwaniem zawieszenia!
2018-06-04 16:25:23
NIE
A kiedy Niebuszewo: Żupańskiego, Krasińskiego i inne brukowane uliczki?!?
2018-06-04 13:11:40
zbyszek
Sikorskiego to cała do wymiany od Ku Słońcu aż do pl. Kościuszki i znowu będą robić na nowo malowanie oznakowania. Ciekawe kiedy Chłopską w końcu zrobią, bo jak na razie robią kolejne rondo, a pomiędzy skrzyżowaniami nawierzchnia jest w fatalnym stanie.Europejska też się rozsypała w krótkim czasie od Krakowskiej do Zbójnickiej. Oby zrobili to porządnie a nie jak Derdowskiego czy Ku Słońcu przy cmentarzu, gdzie po kilku latach już łatają nawierzchnie!
2018-06-04 10:58:07