niedziela, 18 sierpnia 2019.
Strona główna > Wiadomości > Druh Ramzes

Druh Ramzes

Druh Ramzes
Data publikacji: 2019-01-19 10:01
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:30
Wywietleń: 896 370976

Ma status bezdomniaka od miesięcy. A mimo wszystko nadal tęskni za dawnym domem i rodziną. Bo pięć lat wspólnego życia z pamięci usunąć może chyba tylko człowiek. „Mimo codziennych spacerów i głasków z oczu Ramzesa nie znika przejmujący smutek" - przyznają jego tymczasowi, schroniskowi opiekunowie.

Ramzes jest delikatnym i nieśmiałym psiakiem o pięknym piaskowym umaszczeniu. Rezydentem nr 767/18, którego domem teraz boks za kratami - K 15.

- Trafił do nas na początku października jako bezpański, błąkający się po prawobrzeżnej części miasta. Jest spokojny, bardzo miły, łasy na pieszczoty i wyraźnie szuka towarzystwa człowieka - o Ramzesie mówią schroniskowi opiekunowie.

Został znaleziony w rejonie ul. Cynamonowej. Podobnie jak maleńka siedmioletnia Benia (była bohaterką jednego z odcinków naszego cyklu - przyp. aut.). To chyba nie przypadek, a raczej fatalny efekt „jesiennych porządków" w czyimś domu. Gdy ona już dawno znalazła nowe schronienie, on na swoją rodzinę wciąż czeka. Wprawdzie nie jest tak filigranowy jak ona, ale równie bezbronny wobec krzywdy wyrządzonej obojgu przez jakiegoś bezdusznego człowieka.

- Uwielbia spacery. Ładnie chodzi na smyczy. Idealnie się dogaduje z innymi psami. Gdy jednak wraca do boksu… z oczu Ramzesa nie znika przejmujący smutek - o psinie opowiadają schroniskowi opiekunowie. - Jest zaszczepiony, zdrowy, w pełni sił, więc gotowy do adopcji. Czeka, aż ktoś w nim wreszcie dostrzeże wiernego druha dla swej rodziny.

Ramzes to teraz schroniskowy numer 767/18. Rezydent boksu nr 15. Kto chciałby jego świat odmienić na dobre i przyjąć do rodziny, jest proszony o kontakt ze szczecińskim Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt: al. Wojska Polskiego 247, tel. +48 91 487 02 81, e-mail: schronisko@schronisko.szczecin.pl. Placówka jest czynna codziennie, również w soboty i niedziele (oprócz świąt), w godzinach 9-16. Adopcje odbywają się od g. 8.30 do 15.30. Uwaga: na nowe domy - oprócz Ramzesa - czeka jeszcze blisko setka bezdomnych psiaków i kociaków.

* * *

Na naszych łamach prowadzimy cykl pt. „Weź mnie KURIEREM do domu". Jest poświęcony schroniskowym zwierzakom. Znajdziecie w nim Państwo oferty adopcyjne tych, co za kratami przytuliska siedzą nie za własne winy. Z utęsknieniem czekając na swojego człowieka: niestety, czasem bezskutecznie, nawet latami. ©℗

(an)

Fot. Schronisko

Na zdjęciu: Ramzes, podopieczny szczecińskiego przytuliska, czeka na nowy dom i rodzinę. Delikatny psiak pośród blisko setki innych czworonożnych bezdomniaków. Warto dać mu szansę - zapewniają Ramzesa tymczasowi, schroniskowi opiekunowie.

Druh Ramzes

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zawieszanie i zdejmowanie baneru z siedziby PiS

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy trasy alternatywne pozwalają szybciej dojechać nad morze?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie