niedziela, 20 października 2019.
Strona główna > Wiadomości > Dwa torty na urodziny Szczecina

Dwa torty na urodziny Szczecina [GALERIA, FILM]

Dwa torty na urodziny Szczecina
Data publikacji: 2018-07-07 13:01
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:14
Wywietleń: 4467 337311

W Ogrodzie Różanym w sobotę trwają obchody 73. urodzin Szczecina. Tuż po godz. 12 rozpoczęła się najbardziej oczekiwana przez wiele osób część uroczystości - dzielenie urodzinowego tortu.

Torty w tym roku były dwa i oba ważyły dokładnie po 73 kilogramy. Szczecinianie ustawili się do nich w kolejkach ciągnących się przez cały ogród. Kawałkami tortu częstował ich prezydent Szczecina Piotr Krzystek i wiceprezydent Krzysztof Soska.

- Jesteśmy wielką szczecińską rodziną i dziś świętujemy nasze 73. urodziny - na początku uroczystości mówił prezydent Krzystek.- Cieszę się zwłaszcza z obecności pionierów i seniorów, gdyż to dzięki wam przez lata miasto tak pięknie się rozwijało. Mam nadzieję, że tort będzie wszystkim smakował i wystarczy go dla wszystkich, gdyż jest nas wyjątkowo dużo.

Obchodzone w sobotę urodziny Szczecina przypadają tak naprawdę 5 lipca, kiedy to w 1945 r. ustanowiona została polska administracja miasta. Od czterech lat w tym dniu obchodzony jest również Dzień Pionierów Miasta Szczecina. 

(k)

Fot. Ryszard Pakieser

Dwa torty na urodziny Szczecina Dwa torty na urodziny Szczecina Dwa torty na urodziny Szczecina Dwa torty na urodziny Szczecina Dwa torty na urodziny Szczecina Dwa torty na urodziny Szczecina Dwa torty na urodziny Szczecina Dwa torty na urodziny Szczecina Dwa torty na urodziny Szczecina Dwa torty na urodziny Szczecina Dwa torty na urodziny Szczecina Dwa torty na urodziny Szczecina Dwa torty na urodziny Szczecina Dwa torty na urodziny Szczecina Dwa torty na urodziny Szczecina Dwa torty na urodziny Szczecina Dwa torty na urodziny Szczecina Dwa torty na urodziny Szczecina Dwa torty na urodziny Szczecina Dwa torty na urodziny Szczecina

Komentarze

pozanaiak
Prowincjnalizm i sloma z butow wystaja .szczecinskie klimaty
2018-07-08 11:31:57
kiszka tortowa
To wręcz niebywałe! Zamiast kiełbasy wyborczej, były jakieś cuda kulinarne, na papierowych tackach !
2018-07-08 08:42:43
Poszedl dziadu
ODWOLAC KRZYSTKA
2018-07-07 23:58:58
Czyli
Umiejetnosci i zdolnosci - do PO-nownego "wykorzystania" na przyszlosc...!/?
2018-07-07 23:47:55
Antyslok
Wstyd przeć wyborami takie popeliny robić i jeszcze cyrki w radach osiedla będących przybudówkami, po prostu trzeba być mężem stanu.
2018-07-07 23:00:46
A co z terenami i ich mieszkancami...
Ktore po-nad 73 lata temu - stracilismy na Wschodzie owczesnej Polski... ?/!!
2018-07-07 22:37:35
Lub inaczeju...
U Rodziny Szczecina !
2018-07-07 22:21:39
Widz
Kto dojechał ten dojechał, kto ma większe przebicie ten "chojrak" Tak trzymać!!! - prezydent rozdaje torty, trole trolują, a życie toczy się dalej, zazwyczaj dla większości przez wielkie "G" Brawo wy! (z malej by była jasność).
2018-07-07 22:18:56
;-)
Pani Bogusia swoim skuterem nie dojechała prywatnym niskopodłogowym autobusem miejskim z transportem na ządanie?, niech tylko jej sie trafia ze dwie "madki" z wozkami oj bedzie awantura w autobusie
2018-07-07 17:00:16
ll
Widac same znane twarze na zdjeciach, szczegolnie z protestow pod stocznia czy zakladami Odra, a dzis dej torta
2018-07-07 16:27:45
wyborczy lans
Jeszcze trochę i Krzystek będzie liczył wiek Szczecina od czasu usadzenia się na urzędzie prezydenta.
2018-07-07 14:52:23
SM
A Komendant Straży Miejskiej po cywilnemu to chyba w czasie wolnym pilnował Prezydenta.
2018-07-07 13:32:58
podatnik
Kluczowe pytanie do mediów- kto płaci za tę osobistą kampanię prezydencka obywatela Krzystka. My wszyscy podatnicy?
2018-07-07 13:15:52