niedziela, 18 listopada 2018.
Strona główna > Wiadomości > Działkowcy w kłopocie. Nie ma kasy na świętowanie

Działkowcy w kłopocie. Nie ma kasy na świętowanie

Działkowcy w kłopocie. Nie ma kasy na świętowanie
Data publikacji: 2018-07-12 14:47
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-26 10:36
Wywietleń: 1976 337988

W tym roku Rodzinne Ogrody Działkowe im. A. Zawadzkiego w Gryfinie nie będą obchodzić Dnia Działkowca. Zarząd ROD ocenił, że po zapłaceniu wysokich rachunków za wywóz odpadów nie ma pieniędzy na świętowanie.

– Dzień Działkowca w tym roku się nie odbędzie, bo wydaliśmy gigantyczną górę pieniędzy na śmieci – mówi Ryszard Potapiński, prezes ROD im. A. Zawadzkiego w Gryfinie. – Próbujemy coś robić, ustawiamy pojemniki na różne odpady, ale te góry śmieci nas przerastają. To jest niewyobrażalnie dużo. Ludzie produkują nieprawdopodobne ilości śmieci. Nie ma takiej rzeczy, o której by pani pomyślała i której byśmy nie znaleźli w pojemniku. Telewizor? Radio? Krzesła? Ubrania? Koszt wywozu śmieci z roku na rok rośnie o prawie 10 tys. zł, a w tym roku będzie to kwota ok. 60 tys. zł.

Budżet ROD uszczupliły także wydatki związane z remontem studni głębinowej, na który wydano więcej pieniędzy niż początkowo planowano. I choć uroczystych obchodów Dnia Działkowca nie będzie, prezes R. Potapiński zapewnia, że wyróżniający się działkowicze zostaną nagrodzeni. ©℗

Tekst i fot. (akme)

Komentarze

Działkowicz
Panie Prezesie niech Pan w końcu zrobi porządek z tymi hałasującymi paralotniami. Człowiek nie może z rodziną spokojnie odpocząć na działce. Latają i hałasują nad naszymi altankami.
2018-07-26 09:46:56
Mirek
Skoro tacy zasłużeni dla ROD, to powinni dać kasę na organizację imprezki. W końcu odznaczenie "Zasłużony dla ROD" do czegoś zobowiązuje. Tym razem jednak wóda strumieniami się nie poleje. Szkoda:(
2018-07-25 12:31:18
Marian N.
No to teraz cyrk: "(...) prezes R. Potapiński zapewnia, że wyróżniający się działkowicze zostaną nagrodzeni" Na dole link do artykułu w innej gazecie w którym napisano: "Czesław Skonecki, radny rady Miejskiej w Gryfinie, jako wiceprezes Okręgowego Zarządu Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie wystąpił o medale z okazji jubileuszu 35-lecia Polskiego Związku Działkowców. Wręczył je na dzisiejszej (29 września 2016 r.) sesji. Medale otrzymali: -Mieczysław Sawaryn, burmistrz Gryfina -wiceburmistrz Paweł Nikitiński -wiceburmistrz Tomasz Miler -Elżbieta Kasprzyk, przewodniczaca Rady Miejskiej w Gryfinie oraz Roman Rataj, komendant Straży Miejskiej w Gryfinie i Andrzej Szczepaniak. Medale mają dostać także starosta gryfiński Wojciech Konarski, ks. dziekan Henryk Krzyżewski oraz komendant powiatowy policji Andrzej Stechnij." To są wyróżniający się działkowcy, na których prezes ROD zbiera fundusze??? Sam jestem działkowcem i jestem zbulwersowany działaniami władz! źródło: http://www.igryfino.pl/wiadomosci/914,radny-dzialkowiec-nagradza-wladze-i-funkcyjnych-w-
2018-07-25 11:06:31
xxx
odpady ciekłe? do ziemi :D
2018-07-25 10:59:08
Mirek
A jak Zarząd w Gryfinie radzi sobie z odpadami ciekłymi? Skoro na ROD wytwarzana jest taka wielka ilość odpadów stałych, to na pewno wytwarzane są odpady ciekłe. Czy działkowicze w Gryfinie mają szamba opróżniane sukcesywnie? Czy też mają dziurawe zbiorniki na ścieki, a fekalia odprowadzane są do gleby, wód gruntowych itd. Kilka zapisów z ustawy o ROD Art. 3. Cele ROD 8)oddziaływanie na poprawę warunków ekologicznych w gminach; Art. 4. ROD jako urządzenia użyteczności publicznej ROD są urządzeniami użyteczności publicznej, służącymi zaspokajaniu wypoczynkowych, rekreacyjnych i innych potrzeb socjalnych członków społeczności lokalnych poprzez zapewnienie im powszechnego dostępu do ROD oraz działek dających możliwość prowadzenia upraw ogrodniczych na własne potrzeby, a także podniesienie standardów ekologicznych otoczenia. Art. 5. Ochrona prawna ROD ROD stanowią tereny zielone i podlegają ochronie przewidzianej w przepisach o ochronie gruntów rolnych i leśnych, a także w przepisach dotyczących ochrony przyrody i ochrony środowiska. Art. 46.Zadania stowarzyszeń ogrodowych 5) wszechstronne działanie na rzecz ochrony przyrody i środowiska;
2018-07-25 07:26:21
k
Działkowców dobiły te opłaty za wywóz śmieci ? Na działkach , do czasu ich wprowadzenia , śmieci było 0 / zero/ ! Co prawda , niektórzy spalali tam nawet butelki PET , folie i kto wie co jeszcze / chociaż jak spalili galęzie i liście w sposób kulturalny , czyli po trochu i suche , to larum?/ , ale generalnie był spokój . Teraz wywalają na śmietnik meble , rózne sprzęty , chwasty , krzaki , gałęzie , zgniłe jabłka z parchem i ... z domu też coś jeszcze dorzucą / no bo płaćą za wywóz ! /. Wokół śmietnika syf , kto ma działkę w pobliżu pewnie już niedługo z niej zrezygnuje ! Resume - wprowadzenie tych opłat STWORZYŁO PROBLEM !
2018-07-13 10:37:40
wert
To jeszcze patrona nie zmienili???
2018-07-13 07:42:27
123
Ustawic pojemniki do selektywnej zbiorki odpadow a kto zostawi cos innego telefon na straz miejska i mandat, proste.
2018-07-12 18:15:40
Feli
Trzebs zrobić tak jak na ogrodach Dąbrowskiego. Nie ma nic. Ani pojemników na smieci ani toalety dla tych co nie mają szamba. A jak jest jakaś awaria to trzeba czekać kilka dni na naprawę. Nawet telefon do biura był zepsuty 2 tygodnie. Super pomysł na oszczędzanie. Brać przykład z tego zarządu.
2018-07-12 15:43:32