środa, 21 sierpnia 2019.
Strona główna > Wiadomości > Egzaminy gimnazjalne. Uczniowie zadowoleni

Egzaminy gimnazjalne. Uczniowie zadowoleni

Egzaminy gimnazjalne. Uczniowie zadowoleni
Data publikacji: 2019-04-10 14:00
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:37
Wywietleń: 1424 385146

Egzamin z przedmiotów humanistycznych nie był trudny. Mamy nadzieję, że jutro będzie podobnie - mówili po wyjściu z sali uczniowie Gimnazjum nr 42 w Szczecinie.

Obecni trzecioklasiści w gimnazjach to ostatni rocznik likwidowanego gimnazjum, który przystępuje do ostatniego w historii egzaminu na koniec tej szkoły.

- Cieszymy się, że załapałyśmy się jeszcze na gimnazjum, chociaż obie powinnyśmy być w ósmej klasie, ale poszłyśmy rok wcześniej do szkoły. Uważamy, że lata w gimnazjum były bardzo dobre - mówiły Julia Akińcza i Maja Słodkowska z Gimnazjum nr 42 w Szczecinie.

Uczennice przyznały, że tuż przed egzaminem stresowały się nie tylko tym, czy będzie on trudny, ale też czy w ogóle się odbędzie z powodu strajku nauczycieli. W komisjach egzaminacyjnych Gimnazjum nr 42 byli jednak i nauczyciele z tej szkoły, i osoby z zewnątrz. - Cieszymy się, że egzamin się odbył teraz, a nie w czerwcu, bo powtarzanie materiału z trzech lat aż do czerwca nie byłoby fajne - przyznały gimnazjalistki. - Dzięki strajkowi jednak miałyśmy wolne od lekcji i mogłyśmy spokojnie uczyć się w domu.

Uczniowie w środę przystąpili do dwóch egzaminów z części humanistycznej (historia i wiedza o społeczeństwie) oraz języka polskiego. Jak powiedziały uczennice w pierwszej części zaskoczyły je pytania z tekstem dotyczącym Piastów oraz określenie herbu Unii Polski, Litwy i Rusi. Zadania obejmowały chronologicznie różne fakty z historii Polski, m.in. I wojnę światową i barok w architekturze.

Podczas egzaminu z języka polskiego gimnazjaliści mieli za zadanie napisać rozprawkę na temat "Czy warto bronić swoich opinii?".

- Wiele osób pisało tę rozprawkę w odniesieniu do książki "Zabić drozda", w której czarnoskóry zostaje niesłusznie oskarżony. Ja też posłużyłam się tym przykładem oraz przykładem z "Kamieni na szaniec" - powiedziała Julia Akińcza, która argumentowała tezę, że warto bronić swoich opinii.

Jej koleżanka Maja Słodkowska była przeciwnego zdania i posłużyła się przykładami z "Opowieści wigilijnej" i "Zemsty".

Gimnazjalistki przyznały, że mają dobre nastawienie przed jutrzejszym egzaminem z matematyki i przedmiotów przyrodniczych.

- Jeśli historia i polski nie były trudne, to nie powinni nam dać jutro dużego wycisku - przyznały uczennice z Gimnazjum nr 42. - Myślimy, że będzie dobrze. ©℗

Elżbieta Kubera

Fot. Dariusz Gorajski

Czy popierasz strajk nauczycieli?

Komentarze

Pytanie
Ten strajk to chyba kpina. Czy to prawda że w jednej ze szkół na pogodnie strajk złamała przewodnicząca strajku z znp?
2019-04-11 10:14:27
no nie był
bo teraz nie kształci się ludzi tylko przepycha dalej, wszyscy na studia, byle jakie a potem wszyscy na zmywak - do uk. Jakby były choć troszkę wymagające, to prawie nikt by nie zdał i jaka to wpadka wizerunkowa dla tych wspaniałych nauczycieli
2019-04-11 09:08:23
I jeszcze wyyydluzmy... ten kabaret
A wiec: Panie Broniarz, Goraco PO-lecam idz pan dalej ta droga... az za Bug !!
2019-04-10 21:27:03
aj waj
Teraz dla pana Broniarza i jego trzódki ze ZNP ostatnią deską ratunku i zachowania twarzy jest chyba nadzwyczajna kasta która może przecież skierować pytania prejudycjalne do TSUE żeby ten ocenił legalność tych egzaminów i czy nie łamią one zasad praworządności??
2019-04-10 18:19:25
ale kabaret
PIS to powinien Broniarza na rękach nosić bo chyba jeszcze nikt tak się nie przysłużył partii Kaczyńskiego jak ten komuch! Pomysł ZNP kwestionowania legalności egzaminów to już nawet nie strzał w kolano ale strzał w potylicę - tego to już nawet nie "wytrzymie" KODziarstwo bo naraża to ich dzieci na kolejne stresy jakby chciano powtarzać egzaminy! Jednym słowem panie Broniarz gorąco polecam idź pan dalej tą drogą!
2019-04-10 17:02:23
Wszyscy jesteśmy świadkami
padnięcia ostatniego obronnego szańca UBywateli PRL-u. Czerwony sztandar wyprowadzić!
2019-04-10 15:03:54

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zawieszanie i zdejmowanie baneru z siedziby PiS

Nekrologi

Sonda

Czy trasy alternatywne pozwalają szybciej dojechać nad morze?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie