poniedziałek, 23 września 2019.
Strona główna > Wiadomości > Elektryczne auta w wodociągach

Elektryczne auta w wodociągach

Elektryczne auta w wodociągach
Data publikacji: 2017-12-02 16:39
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:57
Wywietleń: 2033 303497

Zarząd Wodociągów i Kanalizacji kupił dwa samochody o napędzie elektrycznym. Wolkswageny e-Golfy w przyszłym tygodniu wyjadą na szczecińskie ulice, pracownikom ZWiK-u będą służyły do pomocy przy odczytach wodomierzy radiowych.

Samochody elektryczne wraz ze stacjami ładowania udało się nabyć dzięki finansowemu wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie. ZWiK uzyskał na ten cel dofinansowanie w wysokości blisko 140 tys. złotych. Według danych producenta nowym e-Golfem można przejechać do 300 km na jednym ładowaniu – co jest idealnym rozwiązaniem do poruszania się w systemie miejskim. Samochód elektryczny nie emituje żadnych toksycznych substancji do atmosfery. Jedyny hałas to szum opon i opory powietrza.

To pierwsze auta o napędzie elektrycznym w szczecińskich wodociągach. Spółka podkreśla w ten sposób swoje kolejne działania związane z ochroną środowiska.
Jednocześnie ZWiK udostępni mieszkańcom stację ładowania takich pojazdów, urządzenie zostało ustawione przy siedzibie firmy na ul. Golisza 10.

Ł.T

Fot. ZWiK

Elektryczne auta w wodociągach

Komentarze

Tomek
Bazyli lepiej ograniczyliby smog gdyby za te zmarnowane pieniądze wymieniliby kopcące STARY..
2017-12-03 18:59:59
Danek
W porządku ! Samorządy dostają dotacje w wysokości 50%, a ja jako osoba fizyczna, czy przedsiębiorca mogę dostać tylko nisko oprocentowaną pożyczkę na zakup elektryka !
2017-12-03 14:26:20
Tomek
Ale pajace... Policzcie koszty zakupu i stacji ładowania, przebiegi i porównajcie to np do yariski w gazie... marnotrawstwo do debilnej potęgi... nawet diesel wyjdzie tanie.... A w jakich godzinach pracuje??? Od 8 do 14???
2017-12-02 21:13:33
Kto bogatemu snobowi zabroni?
"Bezemisyjnej" utylizacji kasy ciąg dalszy. Oczywiście spółka komunalna musiała wyjść przed orkiestrę. A co tam?! Przecież nie za swoje pieniądze to robią. Wielkością zutylizowanej kasy się nawet nie chwalą, a jedynie kwotą dotacji (czyli też z naszych podatków), która nie pokryła pewnie nawet kosztu tego słupka do ładowania. Wodociągi mają już na koncie jeden sukces(?), to elektrownia fotowoltaiczna na Miedwiu wybudowana kosztem 7 mln zł. I co? Zwróciło się? Hula w zimie pewnie jak cholera! Tymczasem zadaniem spółki komunalnej nie powinno być testowanie nowych, niesprawdzonych technologii, tylko zaoferowanie mieszkańcom swoich usług i produktów po najniższych cenach, bo to nasza, mieszkańców spółka. Nie jest jej rolą uleganie lewackiej demagogii o rzekomo "bezemisyjnych" technologiach. Wg. szwedzkich badań produkcja baterii do tych zabawek już wystarczająco obciążyła środowisko, a trzeba będzie to jeszcze zutylizować. Ogniw miedwiańskiej elektrowni też to dotyczy. Ludzie chodźcie na wybory i odrywajcie durniów od rządzeni!
2017-12-02 19:59:13
Bazyli
I dobrze bo trzeba ograniczyć smog i zanieczyszczanie powietrza spalinami.
2017-12-02 18:50:21
rtg
ale studzienki kanalizacyjne na mieście wciąż zapchane.
2017-12-02 17:23:38

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wokalne popisy na pl. Grunwaldzkim

Nekrologi

Sonda

Czy popierasz Marsz Równości?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie