piątek, 25 maja 2018.
Strona główna > Wiadomości > Eurovia znów w poślizgu

Eurovia znów w poślizgu

Eurovia znów w poślizgu
Data publikacji: 2018-01-23 23:01
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 22:45
Wywietleń: 2966 310606

Scenariusz ten sam jak w przypadku niewielkiego fragmentu ulicy Jagiellońskiej. Tym razem na kolejnych dwóch krótkich odcinkach szczecińskich ulic Andrzeja Małkowskiego i Księcia Bogusława X w śródmieściu , których przebudowę Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego zlecił jeszcze w ubiegłym roku, roboty drogowe nie zakończą się w terminie. Zgodnie z umową Eurovia Polska SA powinna uporać się z nimi do 25 stycznia. Tymczasem prace są ledwie na półmetku i wykonawca wystąpił z wnioskiem o wydłużenie terminu ich ukończenia.

Eurovia Polska SA, wykonawca inwestycji na zlecenie ZDiTM, dostała na wykonanie przebudowy 4 miesiące. Przypomnijmy, że wydatek na zakładany jej zakres był skalkulowany na kwotę 2 mln 540 tys. zł. Kosztować jednak ona będzie niemal dwukrotnie więcej – prawie 5,6 mln zł. Zapisany w umowie termin jej ukończenia ustalony został na 25 stycznia 2018 roku.

Jak dotąd po ułożeniu podziemnego uzbrojenia wykonane zostały nowe chodniki i fragment jezdni w ul. Księcia Bogusława X od pl. Zgody do skrzyżowania z ul. Andrzeja Małkowskiego włącznie. Wciąż jednak trwają tam prace wykończeniowe, m.in. docinanie kostki i płyt przy studzienkach. Nie ma jeszcze elementów małej architektury i zieleni.

W zakres inwestycji, która ruszyła na początku jesieni, wchodzą też krótki odcinek (ślepy zaułek) ul. Andrzeja Małkowskiego od ul. Księcia Bogusława X w kierunku budynku dawnego kina Kosmos. Tam dopiero drogowcy z Eurovii zabrali się za rozbiórki starych nawierzchni chodników. Ponadto w początkowej wciąż fazie są roboty na odcinku ul. Księcia Bogusława X w kierunku DH Kupiec między ulicami Andrzeja Małkowskiego i Bolesława Krzywoustego. Tam dopiero zaczęły się prace przy przygotowaniu gruntu pod ułożenie nowego chodnika, częściowo zerwana została też do gołej ziemi stara nakładka jezdni. 

- Wykonawca wystąpił o wydłużenie terminu do 28 lutego - potwierdziła nam Hanna Pieczyńska, rzeczniczka prasowa miasta ds. dróg i transportu miejskiego. - Trwa weryfikacja argumentów zawartych we wniosku.

Bez względu na rezultat tej weryfikacji jedno jest pewne. Eurovia Polska SA po raz kolejny w krótkim odstępie czasu (po aż 7-tygodniowym poślizgu jako wykonawca przebudowy odcinka ul. Jagiellońskiej między al. Wojska Polskiego i pl. Ludwika Zamenhofa, w dodatku nie bez usterek) nie wyrobi się i z tym zleceniem na warunkach, na jakie wcześniej przystała. ©℗

Mirosław WINCONEK

Fot. Mirosław WINCONEK

 

 

Eurovia znów w poślizgu Eurovia znów w poślizgu Eurovia znów w poślizgu Eurovia znów w poślizgu Eurovia znów w poślizgu

Komentarze

Policzalnik
Do Szczecin Startując do przetargu wiesz kiedy mają być prowadzone pracę. Ciężko liczyć na słoneczne dni w grudniu i styczniu. Należy dobrze oszacować siły na zamiary - zasób ludzki, narzędziowy, finansowy, brać pod uwagę warunki atmosferyczne. Eurovia sama zaniza kwoty i daje nierealne do zrealizowania termin. A później ratuje się protokółami konieczności
2018-01-24 11:48:45
$KOlesie>>
Wykonawcy czyli ww. firma do wykonania tych prac bierze podwykonawców mieszkańców podszczecinskich wsi i miasteczek, którzy niejednokrotnie nie mają zielonego pojęcia o takiej pracy,oraz nie maja też żadnych kwalifikacji zawodowych. Pracują przy tych pracach bez zabezpieczeń,osłon przed latającymi w powietrzu odłamkami granitowych elementów, okularów ochronnych, przy cięciu granitowych płyt, kostki i krawężników. Cały czas podczas robót na Jagielońskiej i Bogusława, wisiały/wiszą banery o pilnym zatrudnieniu osób do wykonywanych prac. Z powyższego wynika, że firma która wygrała przetarg nie dysponuje kwalifikowanymi zasobami ludzkimi, dostatecznym sprzętem i kadrą nadzorczą. To na jakiej podstawie prawnej wygrała ten przetarg, gdzie w Ustawie o Zamówieniach Publicznych jest to jeden z wymogów, żeby móc brać udział w postępowaniu przetargowym ? Kto jest odpowiedzialny za taki stan rzeczy z UM w Szczecinie. Co na to radni szczecińscy, którzy często się lansują (fotografują) po zakończonych z poślizgiem pracach i publikują zdjęcia na FB i Twitterze ? To prawdopodobne znowu jakiś tzw. "myk". Powinno się tym zjawiskiem zająć CBA i pilnie sprawdzić, czy nie doszło prawdopodobnie do jakiejkolwiek działalności korupcyjnej ! Bo to nie pierwsze takie działania i zawyżanie kosztów wykonywanych robót ! :(
2018-01-24 11:11:43
czy w zgodzie z prawem-?
Nie wiem nie znam się na tym ale za tymi zleceniami z tą firmą musi kryć się jakiś "szwindel".Tego w sposób logiczny nie da się inaczej tłumaczyć skoro firma która non stop zawala terminy,oddaje projekty z usterkami które trzeba naprawiać uzupełniać-otrzymuje kolejne od miasta poważne inwestycje które już na samym starcie będą "zawalone" a terminy niedotrzymane.Czy wobec takich sytuacji nie ma w mieście odpowiednich instytucji typu CBA,CBS i innych które wzięłyby pod lupę działania miejskich urzędników odpowiedzialnych za szastanie publicznymi pieniędzmi jak swoimi własnymi i narażania Nas podatników na straty i taką budowlaną fuszerkę-? Pytam kto to nadzoruje i dlaczego "z urzędu" nie podejmuje działań-?
2018-01-24 10:50:13
Polska
Eurovia w łape daje za takie fuszery CBA powinna to sprawdzić krzystka też
2018-01-24 10:20:01
sami swoi
A Eurovia dostala teraz Arkonską...
2018-01-24 09:37:03
szczecin
Szkoda że daje się takie terminy gdzie z góry zakłada się że będą one przedłużone, bo zimą ciężko prowadzić prace. Ludzie którzy nigdy nie mieli nic wspólnego z budownictwem są najmądrzejsi a niestety pewnych prac nie da się wykonać jak np. leje deszcz przez 2-3 dni czy jest mróz. Gdyby termin rozpoczęcia prac był w okresie Marzec-Sierpień to pewnie nie byłoby problemu z wykonaniem prac w terminie , a nie rozpisanie przetargu pod koniec roku. Pozdrawiam
2018-01-24 08:05:50
Ciapuła
No cóż można rzec nic nowego to nie pierwsza fuszerka Eurovii w Szczecinie, mam pytanie w nowo ułożonych chodnikach są wielkie kwadratowe dziury czy w nich mają być drzewa? jeśli tak to uschną w pół roku gdyż znajduje się tam gruz, szlaka, i beton który spłukiwano właśnie tam w tak przygotowanej "atmosferze" nie ma prawa rosnąć nic zielonego nawet chwasty. A tak poza tym to uprzejmie proszę odpowiedzialnych z magistratu o spacer ulicą Jarowita na tyłach Akademii Morskiej na wysokości sali gimnastycznej Eurovia odwaliła piękną fuszerkę ponad połowa płytek kolebie się i chyboce może by to naprawili w ramach gwarancji? czy może czekamy aż ktoś złamie sobie- w najlepszym razie nogę?
2018-01-24 08:02:23
archie
Przypomnieć należy, która inwestycja realizowana przez Energopol Szczecin zakończyła się w terminie...
2018-01-24 08:01:01
Przeliczalnik
Urząd Gminy Miasta Szczecin zatrudnia inspektorów, podinspektor itd. Sa to osoby z uprawnieniami z wiedzą i doświadczeniem z budownictwa, potrafiące kosztorysowac i znających się na aktualnych stawkach. Skąd więc różnica 3 mln zł. I jak ktoś taki wygrał przetarg?
2018-01-24 07:30:36
czyt.
cyt." Eurovia Polska SA, wykonawca inwestycji na zlecenie ZDiTM, dostała na wykonanie przebudowy 4 miesiące". TO PRZETARGU NIE BYŁO ?
2018-01-24 07:20:10
SZCZECIN
Lipa to co tam się robi
2018-01-24 07:05:21
Kalafior
Dlaczego od razu nie wyceniono tych prac na 5,6 miliona? Może wtedy przetarg wygrałby ktoś solidny? A tak w kółko to samo. Przetargi wygrywają ciagle te same firmy i ciagle jak nie spartolą to nie wyrabiają się w czasie, koszt robót i tak zawsze sporo wyższy.
2018-01-24 06:10:07
Pablo
A ul.Jagielońska po opadach deszczu wygląda fatalnie
2018-01-24 03:39:08

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Różne odcienie filharmonii
Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”