niedziela, 17 lutego 2019.
Strona główna > Wiadomości > Festyny – jest w czym wybierać

Festyny – jest w czym wybierać

Festyny – jest w czym wybierać
Data publikacji: 2018-06-23 08:29
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:41
Wywietleń: 1742 334429

Już w sobotę (23 czerwca) odbędzie się "Podwieczorek na Stołczynie" - impreza integrująca mieszkańców tej i sąsiednich dzielnic Szczecina. Czeka mnóstwo atrakcji, poczęstunek i niespodzianki. Z kolei w Dołujach zorganizowany zostanie Festyn Rodzinny. Inne atrakcje czekają w międzyosiedlowym parku przy ul. Kutrzeby i Taczaka.

Podwieczorek na Stołczynie

Festyn odbędzie się na placu zabaw przy ul. Zamkniętej i potrwa w godz. 16-19. Zaplanowano m.in. warsztaty robienia wianków, biżuterii i obrazków, zabawy dla dzieci. Specjalny pokaz szykuje klub bokserski Spartakus, a Fundacja Anioły Sportu pokaże jak ćwiczyć na siłowni pod chmurką. Będzie straż pożarna i policja konna, Muzeum Techniki zaprezentuje junaka z 1964 roku, a harcerze upieką na miejscu ciasto Bi-Pi. Nie zabraknie pajdy chleba ze smalcem i smakołyków z grilla.

Sporo będzie się też działo w ramach tej imprezy na terenie pobliskiej firmy Alfa Terminal. Tam przewidziano atrakcje dla miłośników kolei oraz wystawę prac artysty Tadeusza Szklarskiego. Festyn organizują Stowarzyszenie Stołczyn po sąsiedzku oraz Klub Aktywnego Seniora Stołczyn.

 - To pierwsza z planowanego cyklu imprez "Przystanek Północ" - mówi Wiesława Rycerz ze Stowarzyszenia Stołczyn po sąsiedzku. - Będą one organizowane przez pozarządowców z północnych dzielnic miasta, by integrować mieszkańców. 

Żegnaj szkoło - witaj lato!

Będzie jak na każdy rodzinny festyn przystało: dmuchany zamek, gry zabawy, konkursy, malowanie twarzy. Nie zabraknie ciepłej grochówki, mięsiwa z rożna, nawet słodkiego ciasta. To i jeszcze więcej atrakcji już w sobotę w międzyosiedlowym parku przy ul. Kutrzeby i Taczaka.

Na scenie będą występowały uzdolnione dzieciaki. Za oprawę muzyczną odpowie zespół „Duo Papcio". Natomiast największym magnesem i gwiazdą sobotniej imprezy będzie gość specjalny - Henryk Wawrowski, legenda drużyny Pogoni i srebrny medalista olimpijski.

- Przyjdź, nie będziesz się nudził! - zachęcają organizatorzy: Rada Osiedla Pogodno oraz Fundacja Vesna.

Festyn ph. „Żegnaj szkoło - witaj lato" zaplanowano w godz. 12-16.

Festyn Rodzinny

Na tę sobotę przygotowano także Festyn Rodzinny w Dołujach. Impreza rozpocznie się o godz. 17 w Klubie Gminne Centrum Kultury i Bibliotek. Jak zapewniają organizatorzy, „przygotowano szereg gier i zabaw dla najmłodszych oraz miejsce do tańczenia dla wszystkich chętnych”. Dla najmłodszych uczestników festynu przygotowano słodką niespodziankę – każdy otrzyma watę cukrową na patyku.

– Dodatkowo zapewniamy kiełbaski i kiszkę ziemniaczaną z grilla oraz wodę – dodaje Anna Zych, wiceprezes Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Sołectwa Dołuje-Kościno, które jest organizatorem.

Festyn potrwa do późnych godzin wieczornych.

(gan), (an), (KaNa)

Fot. Dariusz Gorajski

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
5
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wystawa Makiet Kolejowych
Pobiegli dla Eweliny
Pamięci Pawła Adamowicza
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Jerzy Ciuński

Sonda

Czy kontrowersyjne kampanie społeczne w rodzaju „Jedz ostrożnie” pomagają rozwiązać problem, którego dotyczą?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy