wtorek, 12 listopada 2019.
Strona główna > Wiadomości > Fila, czyli żywe srebro

Fila, czyli żywe srebro

Fila, czyli żywe srebro
Data publikacji: 2016-08-11 11:26
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:12
Wywietleń: 1749 147851

Jest mała, biała i wiecznie skora do zabawy. Z natury pogodna i lgnąca do ludzi. Łasa na pieszczoty i przysmaki. Jak ktoś mógł takie cudo wyrzucić z domu? A jednak... Bo jechał na wakacje.

Ta psina to Fila - imię nadane jej przez pracowników schroniska, bo na jej szyi teraz metalowy numer: 683/16.

- Trafiła do nas na początku wakacji. Została dowieziona przez pogotowie interwencyjne z ul. Batalionów Chłopskich - wspominają w schronisku. - Tak urocza, radosna i charakterystyczna sunia. Na dodatek w bardzo dobrym stanie, więc wydawało się, że za moment zgłosi się jej zatroskany właściciel. Niestety, najwyraźniej... pojechał na wakacje.

Fila miała dom przez 7 lat. Teraz - wśród dziesiątek innych bezdomniaków - czeka w schronisku na nowy.

- Nie widać, żeby specjalnie wyczekiwała na poprzedniego właściciela. Lgnie do wszystkich, którzy okażą jej choć odrobinę zainteresowania. Z natury pogodna i przyjazna wobec innych zwierząt. Idealnie nadawałaby się do każdej kochającej rodziny. Tym bardziej, że jest bardzo żywiołowa: skacze, biega, uwielbia spacery. Do tej pory nie mieliśmy okazji sprawdzić, jaka jest w relacjach z dziećmi. Ale zapraszamy na spacer zapoznawczy, żeby się przekonać jak wspaniała to psina - zachęcają pracownicy schroniska.

Fila wśród innych się wyróżnia. Nos czarny, a wokół niego szare piegi. Poza tym cała w bieli. Sprawia wrażenie amstaffa uwięzionego w ciele jamnika. To urok „składaka", bo głowę jej wielką natura zabawnie skomponowała z maleńkim ciałkiem i krótkimi łapkami.

Kto chciałby Filii (683/16) los odmienić: przygarnąć, przyjąć do rodziny, jest proszony o kontakt ze szczecińskim Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt: tel. +48 91-487-02-81 (al. Wojska Polskiego 247. Fila czeka na dobrych ludzi pierwszym wybiegu.
* * *
Na naszych łamach prowadzimy cykl pt. „Weź mnie KURIEREM do domu". Jest poświęcony schroniskowym zwierzakom. Znajdziecie w nim Państwo oferty adopcyjne tych, co za kratami przytuliska siedzą nie za własne winy. Z utęsknieniem czekając na swojego człowieka: niestety, czasem bezskutecznie, nawet latami. ©℗

(an)

Fot. ZUK/schronisko

Fila, czyli żywe srebro Fila, czyli żywe srebro

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
5
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Z wielką flagą przez Szczecin

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy ścieżki wydeptane przez pieszych na trawnikach, poboczach i skwerach powinny być uwzględniane przez projektantów miejskich przestrzeni?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie