poniedziałek, 11 listopada 2019.
Strona główna > Wiadomości > Frankowiczka: „Zostałam wprowadzona w błąd!”

Frankowiczka: „Zostałam wprowadzona w błąd!”

Frankowiczka: „Zostałam wprowadzona w błąd!”
Data publikacji: 2018-03-19 06:56
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:06
Wywietleń: 2241 319006

Powódka: Bank nie udzielił mi rzetelnej informacji o istniejącym ryzyku związanym z wzięciem kredytu we frankach szwajcarskich. Przeciwnie, pracownicy banku zapewniali, że waluta jest stabilna. Bank: Każdy powinien wiedzieć, że kurs waluty jest zmienny. Że w tego typu sytuacjach zawsze istnieje ryzyko. Niczego nie ukrywano. Obsługa klienta była prawidłowa.

W Sądzie Apelacyjnym w Szczecinie odbyła się rozprawa kolejnej „frankowiczki”, która walczy z bankiem o unieważnienie umowy kredytowej. Kobieta jest zdania, że została wprowadzona przez pracowników banku w błąd, przez co zdecydowała się na zaciągnięcie niekorzystnej dla niej pożyczki. Żąda teraz unieważnienia umowy i zwrotu 42 tys. zł będących nadpłatą wynikającą ze spłaty kredytu.

Danuta M. wzięła kredyt w wysokości 107 tys. franków szwajcarskich na sfinansowanie budowy. Po nastaniu światowego kryzysu i usztywnieniu kursu franka przez Szwajcarski Bank Centralny w 2011 r. kurs tej waluty gwałtownie poszybował w górę. Tak jak inni „frankowicze”, Danuta M. znalazła się w bardzo trudnej sytuacji finansowej. Spłata pożyczki stała się dla niej ogromnym ciężarem.

Kobieta uważa, że winę za to ponosi m.in. bank, który powinien obliczać wysokość rat po kursie franka z czasu uruchomienia kredytu. Poza tym szczecinianka twierdzi, że umowa, którą podpisała z bankiem, jest „obarczona błędem”.

Cały artykuł w „Kurierze Szczecińskim”, e-wydaniu i wydaniu cyfrowym z 19 marca 2018 r.

Tekst i fot. Leszek Wójcik

Komentarze

Bar rab
Danka płaç,co nas to obchodzi.Zyjesz w cebulandii a tu najpewniejsza waluta to złoty
2018-03-19 17:57:31
inflacja
teraz dla kredytobiorców oznacza to dodatkową korzyść (premię) gdyż nabycie na kredyt pozwala bowiem uprzedzić wzrost cen, a więc zaoszczędzić różnicę pomiędzy nowym poziomem cen a kwota (nominalną) oprocentowania kredytu.
2018-03-19 13:10:34
Niezainteresowani
Panowie i panie, którzy całe życie są mądrzy, piękni i bogaci i nie mają kredytu w CHF - nie odzywajcie się w temacie, bo nie macie pojęcia i nie jesteście zainteresowani. Cieszę się, że jesteście wszystkiego świadomi i znacie świat na wylot. Pewnie wszyscy jesteście bajecznie bogaci i szczęśliwi. Cieszę się za was. Ale są debile, w tym ja, którzy mają kredyt w CHF. Więc dajcie nam walczyć o swoje i pomarudźcie gdzie indziej, bo to nie ta grupa. Sami prawnicy i bankowcy w tym internecie...
2018-03-19 11:35:30
henk
wine za niedozwolona klauzule i niedoinformowanie ponosi bank i to z banku będzie odszkodowanie ,nie od nas podatnikow, bank jest tu oszustem który zarabia na Polakach i transferuje zyski na zachod i do israela
2018-03-19 10:34:51
Ko
Dokładnie, jak ktoś bierze kredyt w obcej walucie musi się liczyć z ryzykiem, bo to oczywiste, że kurs się zmienia! To naiwność czy głupota? To że dziś kurs jest dobry, nie oznacza, że taki będzie za tydzień. Nie wspominając już o 20 czy 30 latach! Ludzie!
2018-03-19 10:00:26
krzysio
a dlaczego ja jako podatnik mam płacić za głupotę tej idiotki?
2018-03-19 08:07:07
Frankowiczówna
Głupia babo, każda pożyczka bankowa czy od znajomego jest ryzykiem. Wie o tym każdy kretyn. A teraz wielce poszkodowana i szuka sprawiedliwości w sądzie. Trzeba było o tym pomyśleć przed pobraniem pożyczki. Aż trudno uwierzyć, że w XXI wieku tyle w Polsce naiwniaczków!!!! Wcale ich nie żałuję.
2018-03-19 08:06:33
tyle
Winę ponosi sama pani Danuta
2018-03-19 07:57:51
$
Fajnie się brało kredyt we frankach, śmiało się z głupich, którzy brali w złotówkach, a teraz płacz. Dziecko wie, że kurs waluty jest zmienny, więc to bezczelność obwiniać bank, jeśli decyzję o wzięciu kredytu podejmuje wyłącznie osoba biorąca, która zrobiła sobie analizę za i przeciw.
2018-03-19 07:28:41
Zbieracz bawełny
A kiedy w tej dobrej zmianie stanieją hipoteczne kredyty złotówkowe??? Skoro jest tak super to dlaczego nie tanieją? Rata taka sama jak ją tusk ustanowił. Przywileje dla tych,dla tamtych a kiedy ktos pomyśli o Tych co ciężko i uczciwie pracują i nic nie mają z tej dobrej zmiany ...no może oprócz wzrostu cen żywności...
2018-03-19 07:27:30

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
3
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Z wielką flagą przez Szczecin

Nekrologi

kondolencje

Henryk Józwa

Sonda

Czy ścieżki wydeptane przez pieszych na trawnikach, poboczach i skwerach powinny być uwzględniane przez projektantów miejskich przestrzeni?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie