sobota, 20 lipca 2019.
Strona główna > Wiadomości > Gawłowski pozywa Jacynę-Witt

Gawłowski pozywa Jacynę-Witt

Gawłowski pozywa Jacynę-Witt
Data publikacji: 2019-03-10 18:35
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:34
Wywietleń: 2383 379744

Poseł PO Stanisław Gawłowski pozwał radną PiS w sejmiku Małgorzatę Jacynę-Witt o naruszenie dóbr osobistych. Chodzi o jej wpis na Twitterze z końca ubiegłego roku.

Pozew został złożony do Sądu Okręgowego w Szczecinie. Jak wyjaśnia mec. Rafał Wiechecki, pełnomocnik posła Gawłowskiego, Małgorzata Jacyna-Witt 13 grudnia 2018 r. na swoim profilu na Twitterze napisała: „Kwaśniak, Gawłowski łażą po mediach i opowiadają o swojej »niewinności«. Co jest? To proszę zapraszać wszystkich złodziei,morderców, gwałcicieli żeby mogli w mediach się poprodukować. Może zamiast sądów zrobi się głosowanie widzów? Najlepiej SMS - 2,40 netto”.

- Od zamieszczenia wpisu minęły prawie trzy miesiące, a pozwana nie usunęła go, pomimo tego, że jej wpis został rozpowszechniony przez mass media i spotkał się z dużą krytyką, iż pozwana porównuje pp. Kwaśniaka i
Gawłowskiego do złodziei, morderców i gwałcicieli - informuje Rafał Wiechecki. - Pozwana zaatakowała i
naruszyła jednym wpisem dobra osobiste p. Wojciech Kwaśnika (byłego wiceszefa Komisji Nadzoru Finansowego, który 16 kwietnia 2014 został przed swoim domem brutalnie pobity pałką teleskopową, a zleceniodawcą pobicia
według ustaleń śledztwa był były członek rady nadzorczej SKOK Wołomin) oraz powoda p. Stanisława Gawłowskiego, którego uważa za swojego przeciwnika politycznego.

Gawłowski uznał, że wpis radnej naruszył jego dobra osobiste. Domaga się w pozwie m.in. przeprosin w serwisie Twitter i dwóch innych serwisach internetowych oraz zasądzenia od pozwanej kwoty 10 tys. złotych na rzecz koszalińskiego oddziału Fundacji Zachodniopomorskie Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych.

(gan)

Fot. Dariusz Gorajski

Komentarze

opluty
Pewnie znowu powie, że to nie ona, a jej 40 -letni synalek Łukaszek dorwał się do telefonu i nadaje. To jej stara śpiewka przed sądem, ale mam nadzieję, że Gaweł nie odpuści i dopnie swego.
2019-03-12 13:07:05
Cires
Mam nadzieję, że ta zadufana w sobie paniusia zapłaci grube odszkodowanie. Pomówienie musi kosztować.
2019-03-12 09:05:40
Zed
Jacyna ty wstydu nie masz kobieto. Rozwaliłas stocznię Gryfia to się chociaż publicznie nie wypowiadaj.
2019-03-12 08:29:58
Agjout
To pokazuje co prezentuje P.Gawłowski - starszą Pania bedzie ciągał po sądach - mam nadzieje, za ta sprawa zakonczy kariere polityczna tego Pana - wielcy ludzie by nawet nie odpowiwdzieli na to co pisala J.
2019-03-11 18:48:59
Waldi
pani Jacyna nie mając dowodów,nie zanając jeszcze wyroku sądu szkaluje człowieka niewinnego.Taka jest linia Pis,szkoda że ta pani ma takie rozchwianie polityczne nie moze się zdecydować do jakiej partii należeć.
2019-03-11 15:29:02
trohan
To nie są przekupione trolle -to pożyteczni idioci, których w internecie od zatrzęsienia. "Jednozdaniowe szumowiny" bezrobotne hultaje, którzy nie wiedza co zrobić z wolnym czasem, więc komentują, komentują, komentują...
2019-03-11 14:28:03
Zako
Wypowiedź pani radnej jest na tak niskim poziomie (w dodatku obrzydliwa), że nawet komentarze przekupionych trolli nad nią górują. Może lepiej wypadną boty? Poziomem 'inteligencji' się nie różnią.
2019-03-11 14:03:42
cdn
Kurierze prosze nie pokazuj facjaty tego aferzysty z po/parti oszustow/.Kiedy wreszcie zatrzasna sie za nim kraty na dlugie lata.?Chociaz ndzwyczajna kasta i kon giertych moga zrobic z ta sprawa rozne numery.
2019-03-11 14:03:30
Rock
Powiedziała tylko to o czym większośc wie tylko głośno nie mówi.
2019-03-11 12:09:55
Leszek
Gawłowski jeszcze ręka sprawiedliwości Cię dopadnie! Gratulacje dla pani radnej. Tak trzymać.
2019-03-11 11:30:40
Marian Tyczka
Co ten Gawłowski wyprawia? Łapówkarz powinien siedzieć cicho, najlepiej w więzieniu!
2019-03-11 11:29:15
Klaudia
Ale ten Gawłowski jest naiwny... niech przegra i przeprosi radną.
2019-03-11 11:27:48
Tomasz Nowak
Trzymam kciuki za panią radną. Proszę się nie cofać!
2019-03-11 11:26:44
Marta
To mi Gosia zaimponowałaś. Powodzenia!
2019-03-11 11:25:23
Piter
Brawo dla radnej Jacyny! Należy mówić prawdę, a złodzieja nazywać złodziejem!
2019-03-11 11:24:37
Jarun
Spór dwojga "antypatów", politycznych karzełków.
2019-03-11 10:37:08
za szybko
Porównanie osoby, która nie jest skazana prawomocnym wyrokiem, do złodziei, morderców i gwałcicieli jest nadużyciem, bo to, co się myśli, a to, co się pisze w przestrzeni publicznej, jest różnicą. Czasami trzeba się zastanowić zanim coś się powie lub napisze...nawet w takich okolicznościach.
2019-03-11 07:07:55
Nareszcie!!!
Wreszcie, wreszcie może ten JAD jej się utemperuje jak zabuli kilka tysięcy, ale i tak spłynie to po niej jak po ... dopiszcie sobie. Już sporo zarobiła występując w reżymowej TV3 prawie codziennie. Aaaa jeszcze ten śledczy, przydałby się pozew za szkalowanie!!! jakaś cisza z CBA nasłanego na stadion? przez ta panią??
2019-03-11 00:09:43
pa jacynw
Kto więcej da , ten mnie ma ..... Nieudolny rząd zawsze hołubi nieudaczników ....
2019-03-10 20:24:26
były wyborca PIS
Tą panią tylko radykalnymi metodami można przywrócić do normalności . KARMA WRACA...
2019-03-10 20:12:20
Przemek
I bardzo dobrze.
2019-03-10 19:44:25