środa, 20 listopada 2019.
Strona główna > Wiadomości > Gawłowski: W piątek rano stawię się w prokuraturze w Szczecinie

Gawłowski: W piątek rano stawię się w prokuraturze w Szczecinie

Gawłowski: W piątek rano stawię się w prokuraturze w Szczecinie
Data publikacji: 2018-04-12 14:02
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:08
Wywietleń: 1567 322523

W piątek rano wraz ze swoim obrońcą stawię się w prokuraturze w Szczecinie; chcę usłyszeć zarzuty, iść z tym do sądu, gdzie prokuratura zostanie "rozgnieciona", bo nie ma żadnych dowodów - powiedział w czwartek sekretarz generalny PO, poseł Stanisław Gawłowski.

Ze wstępnego harmonogramu prac Sejmu wynika, że w czwartek posłowie zdecydują w głosowaniu, czy wyrazić zgodę na ewentualne zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie Gawłowskiego. Z wnioskiem o taką zgodę wystąpiła do Sejmu Prokuratura Krajowa, która chce mu postawić pięć zarzutów, w tym trzy o charakterze korupcyjnym.

Gawłowski przypomniał, że kilka miesięcy temu zrzekł się immunitetu i sam zgłaszał się już do prokuratury, by postawiła mu zarzuty. - Nie ma żadnych przeszkód, żeby formalnie postawić mi zarzuty od trzech miesięcy, bo ja od trzech miesięcy nie mam immunitetu - podkreślił Gawłowski. - Sam z niego zrezygnowałem wiedząc, że niczego się nie muszę bać - dodał.

- Ja chcę usłyszeć zarzuty, chcę iść z tym do sądu i wiem, że przed sądem prokuratura zostanie rozgnieciona, bo nie ma żadnych dowodów - przekonywał polityk Platformy.

Zapowiedział, że w piątek po raz kolejny uda się do prokuratury. - Za własne pieniądze, na własny koszt pojadę jutro rano do Szczecina - oświadczył w rozmowie z dziennikarzami w Sejmie Gawłowski. - Oszczędzę pieniędzy podatników, sam jutro rano ze swoim obrońcą stawię się w prokuraturze w Szczecinie, więc nie musi się PiS starać - dodał.

Podczas marcowej debaty w Sejmie Gawłowski przekonywał, że wniosek prokuratury jest motywowany politycznie. - PiS od początku tej kadencji Sejmu robiło wszystko, co możliwe, aby doprowadzić do możliwości osadzenia w więzieniach swoich przeciwników politycznych. W pewien sposób ten wniosek jest ukoronowaniem całego procesu niszczenia polskiego systemu konstytucyjnego - mówił.

Wskazywał też, że zarzuty prokuratury zostały sformułowane na podstawie "pomówień" ludzi związanych z Prawem i Sprawiedliwością. - Główny świadek prokuratury to wasz działacz, członek PiS, który w roku 2014 został oskarżony o korupcję, a dopiero w roku 2016 przypomniał sobie, że w roku 2011, w trakcie kampanii wyborczej, jako członek PiS wręczył mi łapówkę. Po złożeniu tego kłamliwego pomówienia uzyskał status nadzwyczajnego świadka koronnego, czyli nadzwyczajne złagodzenie kary - przekonywał Gawłowski.

Zachodniopomorski Wydział Zamiejscowy Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Szczecinie zamierza postawić Gawłowskiemu zarzuty popełnienia pięciu przestępstw, w tym trzech o charakterze korupcyjnym. Chodzi o okres, gdy Gawłowski pełnił funkcję wiceministra ochrony środowiska w rządach PO-PSL. Wówczas miał przyjąć jako łapówkę co najmniej 175 tysięcy złotych w gotówce, a także dwa zegarki o wartości prawie 25 tysięcy złotych. Zarzuty, które prokuratura ma ogłosić posłowi, dotyczą też podżegania do wręczenia korzyści majątkowej w wysokości co najmniej 200 tysięcy złotych, a także ujawnienia informacji niejawnej oraz plagiatu pracy doktorskiej.

(pap)

Fot. Robert STACHNIK (arch.)

Komentarze

c
niewątpliwie !
2018-04-12 21:37:02
o
niewinni nie potrzebują obrońcy
2018-04-12 18:43:10
Spróbuj się nie stawić.
.
2018-04-12 16:59:03
Seler, "Marchewka" Pietruszka
Chcemy więcej billboardów PO to lepsze niż praca i praworządność i więcej roztrwonionych dotacji UE - Roman G. a co się stało z kasą LPR?
2018-04-12 16:13:58

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
5
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Z wielką flagą przez Szczecin

Nekrologi

Sonda

Czy ścieżki wydeptane przez pieszych na trawnikach, poboczach i skwerach powinny być uwzględniane przez projektantów miejskich przestrzeni?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie