piątek, 24 maja 2019.
Strona główna > Wiadomości > Geblewicz: „Nic panie Brudziński nie wynegocjowałeś!”

Geblewicz: „Nic panie Brudziński nie wynegocjowałeś!”

Geblewicz: „Nic panie Brudziński nie wynegocjowałeś!”
Data publikacji: 2019-05-14 19:34
Ostatnia aktualizacja: 2019-05-18 10:38
Wywietleń: 1812 391047

Olgierd Geblewicz, marszałek województwa zachodniopomorskiego, na konferencji prasowej wspierał kandydaturę do Parlamentu Europejskiego Elżbiety Jabłońskiej, przewodniczącej Rady Miasta Świnoujście. Oberwało się Joachimowi Brudzińskiemu z Prawa i Sprawiedliwości.

Konferencja odbyła się na ulicy przed ośrodkiem sanatoryjnym Henryk. Olgierd Geblewicz przekonywał dziennikarzy, że ludzie tacy jak Elżbieta Jabłońska ze świnoujskiego PO są potrzebni w Parlamencie Europejskim. Nie powinni - jego zdaniem - znaleźć się tam natomiast eurosceptycy; ludzie, którzy uważają, że na europejską wspólnotę powinno się patrzeć tylko przez pryzmat pieniędzy, a nie idei wspólnoty, która dała pokój w Europie na wiele lat w skali niespotykanej w naszym rejonie przez wieki. Te słowa kierował do Joachima Brudzińskiego i PiS.

- Chcemy o wspólnotę dbać. Słowa eurosceptyków nam nie pomagają. Nawet jeżeli PiS na potrzeby kampanii będzie zaklinał dzisiaj, że są oni euroentuzjastami, ale Europy innej, tzn. takiej, w której państwa zajmują się swoimi sprawami i następuje cofnięcie się do początków, gdy był to tylko luźny związek kilku państw, to nie da się tego zrobić w ten sposób. David Cameron, który rozpoczął dyskusję o brexicie też nie myślał, że wyprowadzi Wielką Brytanię z Unii Europejskiej. A jednak próba obwiniana Europy o wszystkie swoje porażki i prywatyzowanie własnych sukcesów sprawiły, że ludzie powiedzieli „wychodzimy!”. Dzisiaj nie ma ani Davida Camerona ani wszystkich innych liderów idei wyjścia z Unii. Nie chcę, żeby Polska poszła w tym kierunku. Jeżeli dopuścimy w Parlamencie Europejskim do głosu eurosceptyków, to zaraz odezwą się ludzie prezentujący podobne poglądy z innych krajów, np. ze Szwecji czy Włoch, którzy już dzisiaj mówią „a po co nam budżet unijny, do którego tylko dokładamy, żeby wam w Polsce było lepiej”. Jeżeli rozmontujemy budżet Unii Europejskiej, a to byłoby pokłosie sytuacji, w której eurosceptycy z PiS dogadaliby się z eurosceptykami z innych krajów, to finał będzie taki, że nie będą nas łączyły ani finanse ani wartości - mówił O. Geblewicz.

Marszałek skrytykował także J. Brudzińskiego za wypowiedzi nt. tunelu pod Świną, który szef MSWiA przypisuje - jako sukces - swojemu ugrupowaniu. - Pan Brudziński przyjeżdża tutaj i się permanentnie chwali, że to on załatwił jakieś pieniądze na tunel. Panie Brudziński, a skąd pan załatwiłeś te pieniądze? Nic pan nie wynegocjowałeś. Bo to, że mamy dzisiaj historycznie największy budżet dla Polski, największy budżet ze wszystkich krajów Unii Europejskiej, z którego właśnie można finansować chociażby tunel w Świnoujściu, to nie jest pana panie Brudziński zasługa! Jak pan cokolwiek wynegocjujesz, to będziesz się pan chwalił - mówił O. Geblewicz.

Elżbieta Jabłońska, która jest jedyną kandydatką do Parlamentu Europejskiego ze Świnoujścia podczas konferencji zapowiedziała, że chce odbudowania silnej pozycji Polski na arenie europejskiej. Opowiada się za wartościami demokratycznymi takimi jak praworządność czy solidarność. Jej marzeniem jest silny samorząd terytorialny, który w gospodarny sposób potrafi wykorzystać środki unijne na wsparcie młodych ludzi w ich rozwoju, zdobywaniu pracy i doświadczenia czy budowaniu kariery. Zapowiadała także wsparcie dla małych przedsiębiorców.©℗

Tekst i fot. BaT

Na zdjęciu: Marszałek Olgierd Geblewicz wspierał kandydatkę do Parlamentu Europejskiego Elżbietę Jabłońską (PO) ze Świnoujścia. Skrytykował także PiS, a przede wszystkim Joachima Brudzińskiego za przechwałki o tunelu. Na zdjęciu z lewej: radny Jan Borowski.

Czy będziesz głosować w wyborach do europarlamentu?

Komentarze

SromotnikBezwstydny
Pan Geblewicz to najskuteczniejszy marszałek od czasu "okrągłego stołu"!!! "ministry PiSdzielcze" spieprzają do PE jak szczury kościelne z pustej spiżarni plebana-pedofila!A Jojo z Szydłem-na czele tej eeekipkipy!!! Pan Marszałek dokładnie mu wyłuszczył co on "wynegocjował" i co "zbudował" w naszym regionie. Tak trzeba PiSdzielcom odpowiadać na ich przechwałki!!!
2019-05-18 10:22:21
Morda
Czekajcie, bo nie czaję. To którzy tam tylko po kasę i stanowiska lezą? xD Którzy w głosowaniach się opowiadają za udupianiem Polski? xD I którzy w końcu idą tam po to, żeby przywrócić ideę wspólnoty a nie narzucania wsparcia dla interesów wiadomo jakiego kraju? xD
2019-05-17 11:09:02
Marta
Pan Geblewicz tylko się ośmiesza takimi wystąpieniami. I to ma być nasz marszałek? Wstyd.
2019-05-15 23:48:02
piter
Geblewicz - a dlaczego pieniądze przeznaczone wcześniej na tunel w Świnoujściu rząd Tuska zabrał do Gdańska, aby sfinansować tunel ale pod martwą Wisłą??? hiPOkryta
2019-05-15 23:45:37
Tolek Banan
Stawiam no Jojo i tyle w temacie. Jest najlepszy
2019-05-15 19:53:15
WYBORCA Z KOBYLANKI
SZCZECIN TO S L D CZARZASTY TO CHŁOP , GIEBLEWICZ TO MAGNAT . PLATFORMA TO DOBRA GRUPA.....
2019-05-15 18:52:50
Gosia
Te 100 mld i te 250 mld to razem 350 mld. Z tej wielkiej liczby pierdylionow tak sie idzie polapac w kasie ze nie wykorzystali glupich 15 mld na kolejnictwo i teraz Morawiecki sie czepia. Byl w banku to umie liczyc my sie dopiero uczymy
2019-05-15 15:50:08
przypominam
Przez PiS Polska straciła 100 miliardów euro z unijnej kasy
2019-05-15 15:03:19
egon
Brudziński mocny tylko w gębie, a jak zabrać się do roboty to go nie ma.
2019-05-15 14:59:51
@A kiedy i jak
Może w stosunku do innych byłbyś równie dociekliwy. Np. w stosunku do "obatela" Czarnieckiego, który pracuje w PE, a zawsze pełno go w mediach. Jak on to robi? Urlopuje, czy może "bąki zbija" i jeszcze mu za to płacą ciężką kasę w €?
2019-05-15 13:00:38
Ciekawy
Wy tu sobie flirty robicie a ludzi inteteresuje ilu imigrantow moze zostac przydzielonych na zachodmiopomorskie jakby Oma chciala sie podzielic? Bierzmy zawsze inzynierow kosmicznych i jadrowych to zbudujemy elektrownie atomowe i satelity.przydadza sie transplantolodzy i chirurdzy no mamy dlugie kolejki w NFZ. W razie czego niech urzad zabiega o inzynierow okretownictwa i spawaczy. Ekumenicznie pomoze z promem
2019-05-15 12:53:11
A kiedy i jak
Ten Maraszalek w Urzedzie pracuje... ?? Ze na okarglo sie tylko w Mediach "reklamuje" - czyli Kto wykonuje najciezsza robote ??
2019-05-15 11:49:56
@roger
Dawno cię tu nie było. Spod którego kamienia wypełzłeś, dzbanie?
2019-05-15 11:28:36
KRUK77SZCZECIN
Marszałek nie pamięta już, jak został wypunktowany? Znów obrasta w piórka. Piórka ciężkie i jak będzie ich za dużo to daleko się nie zaleci.
2019-05-15 11:03:22
do @ Marysi
- w tym wypadku nie chodzi o "wiedzę o EU", tęże "wiedzę" w demokracji liberalnej, czyt. kapitaliźmie określają wyłącznie "księgowi"....Geblewiczowi "biega" jedynie o "punkty procentowe" i "słupki poparcia"....W kapitaliźmie wyłącznie ten decyduje (wynegocjuje) kto trzyma w "demokratycznej" łapie tzw. kasę, reszta "geblewiczów" może tylko z ręki podjadać biorąc pieniądze i nic (???) w zamian nie dając.....EU to taki Wałęsa w czasach "transformacji ustrojowej" - rozdawał wszystkim "za darmo".
2019-05-15 08:57:42
@brawo
Juz rozpoczela sie praca?
2019-05-15 08:41:13
roger
ty masz kodziarzu marszałku siedzieć za biurkiem a nie codziennie rozbijać sie po imprezach!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2019-05-15 08:07:12
Brawo
Marszałek Geblewicz doskonale wypunktował Brudzińskiego. To jest nokaut.
2019-05-15 07:49:00
Setlki milionów euro Geblewicza.
Pan marszałek Geblewicz dysponuje setkami milionów euro z Unii . Docierają dziwne i niepokojące sygnały z Urzędu Marszałkowskiego w tej sprawie. Kto dostanie tą wielką kasę i dlaczego ? Może jakieś informacje dla mieszkańców , panie marszałku. Podobno Darek Wieczorek i jego towarzysze z SLD , mocno angażują się w tą sprawę. Może poprosić CBA o pomoc ? To porządni goście i bardzo chętni do pomocy.
2019-05-15 07:44:38
Marysia
Historycznie największy budżet z Brukseli.To marszałek nie wie że budżet przyznaje się w stosunku do liczby ludności? Jeśli Polska ma największą liczbę ludności to automatycznie ma największy budżet. Natomiast lepszy budżet wynegocjowali Czesi biorąc pod uwagę inne parametry. Słabo , słabo z wiedzą o UE po 15 latach członkostwa w naszym samorządzie województwa
2019-05-15 07:25:10
majuskuła
Zastanawia mnie knajacki język części komentatorów.Wynika z frustracji sceną polityczną czy z nabytej w sposób nieformalny kindersztuby?
2019-05-15 07:17:16
wecid
To jest prawda. Brudziński nic nie robi dla naszego regionu. Za to chętnie wozi się helikopterami na koszt podatnika.
2019-05-15 07:16:08
Ewelina
Widać jak na dłoni że Brudziński jest skuteczny . W regionie się poprawia. Będzie skuteczny i w Brukseli
2019-05-15 07:07:25
Bebzon
No i wypłynęły pisowskie trole jak G....o w wc
2019-05-15 06:41:23
Capilano
Totalny brak wiedzy na tym stanowisku. Szwecja nie należy do Unii. Wstyd!!!
2019-05-15 05:28:01
jochas
Pisuary w natarciu. Cos moczem wali.
2019-05-14 23:33:05
Otto
Świetne określenie "jego pełnomocnik morsko kolejowo stoczniowo drogowo offshorowy" po prostu człowiek orkiestra. Takich ludzi opłaca się niestety z naszych podatków. Brudziński jest po prostu skuteczny i tyle w temacie. Można go nie lubić, ale skuteczności i wytrwałości nie można mu odmówić.
2019-05-14 22:26:00
:)
Jaki męski,jaki groźny.
2019-05-14 21:17:07
Czytelnik
Wytłumaczcie marszałkowi (np. jego pełnomocnik morsko kolejowo stoczniowo drogowo offshorowy) że pan Brudziński nie negocjował tunelu w Brukseli bo nie miał ani takiej potrzeby ani możliwości.Brudziński jest ministrem na urlopie a wcześniej był marszałkiem Sejmu.Natomiast dopilnował czy raczej cała ekipa rządowa dopilnowała żeby zgodnie z polską racją stanu taki tunel powstał pod Świną.Bo za POprzednich rządów tunel nie powstał bo go przenieśli do Gdańska.I cała ta poprzednia ekipa miała zachodniopomorskie w D..olomitach. Dlaczego Terminal LNG był tak źle budowany że powstał raport NIK? Co do wartości europejskich to chyba powinny być oczywiste wspólne - filozofia grecka, prawo rzymskie, chrześcijaństwo. Nie wyszła konwencja partyjna w operze i się denerwujecie, to można zrozumieć ale nie nie wprowadzajcie marszałka w błąd bo potem wychodzi że mówi o negocjacjach tunelu w Brukseli.
2019-05-14 20:52:15
Strach
Strach zaglada w oczy panie marszalku? Boicie sie politycznej charyzmy Joachima Brudzinskiego? To znaczy ze sondaze nie sa najlepsze
2019-05-14 20:11:37
HogoFogo
PO chciało zbudować tunel i w Świnoujściu i w Gdańsku. Przez drobne niedopatrzenie dwie rury tunelu powstały w Gdańsku, a zero rur w Świnoujściu. Ale statystycznie wszystko jest OK: średnio jedna rura tunelu przypadła na każde z miast. Statystycznie także PO bije na głowę PiS w Zachodniopomorskiem - zatem Pan Geblewicz nie ma sie o co martwić.
2019-05-14 20:01:55
Halina
Powiedzcie gdzie jest 250 mld ktore nie wplynelo do budzetu jak rzadziliscie i byliscie cenieni w Europie
2019-05-14 19:57:31
dziennikarstwo na poziomie GW
Serio BaT uważa, że to są przechwałki? Takie określenie nadaje się do komentarza, a nie do informacji prasowej. I to zakłamanego. Ugrupowanie Geblewicza przesunęło pieniądze ze Świnoujścia na tunel pod Martwą Wisłą.
2019-05-14 19:46:07