czwartek, 27 czerwca 2019.
Strona główna > Wiadomości > Gryf i Kapitan na wspomaganiu

Gryf i Kapitan na wspomaganiu [GALERIA] (akt. 1)

Gryf i Kapitan na wspomaganiu
Data publikacji: 2019-04-15 13:10
Ostatnia aktualizacja: 2019-04-15 16:42
Wywietleń: 2327 386022

Miała być atrakcyjna przejażdżka "pod parą", zabytkowy skład "Kapitan", urozmaicona trasa i niezapomniane przeżycia - z tych planów wyszło niewiele, a ci, którzy wykupili bilety, mogą oczekiwać rekompensat. Parowóz się zepsuł, zamiast jednego z zabytkowych wagonów podstawiono "zwykły" w barwach Intercity, a zanim w Kołobrzegu udało się znaleźć spalinową lokomotywę, opóźnienie urosło do niemal dwóch godzin.

Skład "pod parą" w Szczecinie miał być o 10.45. Jednak manewrowa lokomotywa spalinowa nie mogła rozwijać zakładanych prędkości. Ciągnięty przez nią skład z wygaszonym parowozem do Szczecina dotarł dopiero ok. 12.30. Jeszcze na trasie organizatorzy wydarzenia -"TurKol Turystyka Kolejowa" - podjęli decyzje o rezygnacji z przejazdu na trasie Szczecin-Gryfino-Szczecin. Dzięki temu po krótkim postoju w Szczecinie i zabraniu kolejnych pasażerów chwilę przed godz. 13 skład ciągnięty przez spalinówkę ruszył do Polic.

Następny komercyjny przejazd w naszym regionie, m.in. do Międzyzdrojów, Wałcza i Trzebieży, planowany jest na czerwiec. Zarówno organizatorzy, jak i uczestnicy poniedziałkowego przejazdu liczą, że tym razem leciwy parowóz nie zawiedzie. ©℗

Tekst i fot. Tomasz TOKARZEWSKI

***

Miał być efektowny przejazd przez region, wyszło... w najlepszym razie średnio. Pociąg turystyczny „Gryf”, w teorii ciągnięty przez zabytkową lokomotywę, w poniedziałek wyruszył w trasę z ogromnym opóźnieniem i kłopotami technicznymi.

Pochodzący z muzeum w Wolsztynie parowóz typu Ol49 uległ awarii na tyle istotnej, że cały skład musiał być ciągnięty przez lokomotywę spalinową SM42. Atrakcja dla podróżnych, ale i osób czekających na położonych na trasie przejazdu stacjach była więc o tyle mniejsza, że pociąg nie mógł wjechać „pod parą”, z gwizdkiem i całym oczekiwanym w tym przypadku fasonem. A przy okazji z około dwugodzinnym spóźnieniem, co odczuło między innymi grubo ponad stu goleniowian (w tym przedszkolaków), którzy czekali na pojawienie się parowozu na tamtejszym dworcu.

Szkoda, bo parowóz OI49 jest efektowny, a "Gryf" po kilku minutach postoju w Goleniowie ruszył w dalszą drogę do Szczecina.

Także pociąg specjalny "Kapitan" relacji Szczecin - Police- Szczecin został uruchomiony z  lokomotywą spalinowa oraz nieczynnym parowozem.

Tekst i fot. (lbp)

Na zdjęciu: Przystanek w Goleniowie. Z powodu awarii cały skład z wygaszonym parowozem musiał być ciągnięty przez lokomotywę spalinową SM42

Gryf i Kapitan na wspomaganiu Gryf i Kapitan na wspomaganiu Gryf i Kapitan na wspomaganiu Gryf i Kapitan na wspomaganiu Gryf i Kapitan na wspomaganiu Gryf i Kapitan na wspomaganiu Gryf i Kapitan na wspomaganiu Gryf i Kapitan na wspomaganiu Gryf i Kapitan na wspomaganiu Gryf i Kapitan na wspomaganiu Gryf i Kapitan na wspomaganiu Gryf i Kapitan na wspomaganiu Gryf i Kapitan na wspomaganiu Gryf i Kapitan na wspomaganiu Gryf i Kapitan na wspomaganiu Gryf i Kapitan na wspomaganiu Gryf i Kapitan na wspomaganiu Gryf i Kapitan na wspomaganiu Gryf i Kapitan na wspomaganiu Gryf i Kapitan na wspomaganiu Gryf i Kapitan na wspomaganiu Gryf i Kapitan na wspomaganiu Gryf i Kapitan na wspomaganiu Gryf i Kapitan na wspomaganiu Gryf i Kapitan na wspomaganiu

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Widoki z wielkiego koła

Nekrologi

Sonda

Czy w Szczecinie powinien powstać pomnik Piotra Zaremby – pierwszego prezydenta Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie