sobota, 24 sierpnia 2019.
Strona główna > Wiadomości > Henryk kusi zabiegami

Henryk kusi zabiegami

Henryk kusi zabiegami
Data publikacji: 2019-05-15 23:21
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:40
Wywietleń: 1122 391057

Regionalny Ośrodek Rehabilitacji Leczniczej „Henryk” w Świnoujściu został oficjalnie otwarty. Olgierd Geblewicz, marszałek województwa zachodniopomorskiego, podkreślał, że dzisiaj tego typu inwestycje są możliwe, bo sześć lat temu uzdrowiska w Świnoujściu oraz Kołobrzegu przeszły pod zarząd samorządu wojewódzkiego.

- Kiedy sześć lat temu komunizowaliśmy spółkę, to zapewnialiśmy, że będziemy się starali o nią troszczyć. Nie ukrywam, że widzieliśmy potencjał w uzdrowiskach w Świnoujściu oraz Kołobrzegu, ale widzieliśmy także bariery rozwojowe. Z punktu widzenia Warszawy nie zawsze dostrzegano potencjał i nie stwarzano warunków rozwoju. W części infrastrukturalnej staramy się wywiązywać z zobowiązań i ośrodek Henryk jest tego przykładem - mówił O. Geblewicz.

W podobnym tonie wypowiadał się później Janusz Żmurkiewicz, prezydent Świnoujścia. Gospodarz kurortu wspominał, że był tutaj, gdy wmurowywany był kamień węgielny i teraz podczas otwarcia. - Ale nie byłoby tego, gdyby nie decyzje o komunalizacji podjęte sześć lat temu - dodał.

Na kuracjuszy czeka bogata baza zabiegowa, basen, strefa saun, masaże wodne i ekskluzywne apartamenty spełnią oczekiwania najbardziej wymagających gości. Ośrodek powstał w miejscu starego „Henryka”, który przez wiele lat służył rzeszom kuracjuszy przebywających na leczeniu w Świnoujściu. Nowy, w pełni nowoczesny Regionalny Ośrodek Rehabilitacji Leczniczej położony jest przy ulicy Henryka Sienkiewicza - w  sercu nadmorskiej dzielnicy miasta tuż przy XIX wiecznym Parku Zdrojowym. Obiekt dysponuje 74 pokojami. ©℗

Tekst i fot. BaT
 
Na zdjęciu: Uzdrowisko Świnoujście zakończyło inwestycję Regionalnego Ośrodka Rehabilitacji Leczniczej „Henryk”. Dzięki temu zaoferuje kuracjuszom najwyższy standard usług.

Henryk kusi zabiegami Henryk kusi zabiegami

Komentarze

henio
Piękna laurka.
2019-05-16 07:15:44

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
24
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zawieszanie i zdejmowanie baneru z siedziby PiS

Sonda

Czy trasy alternatywne pozwalają szybciej dojechać nad morze?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie