sobota, 23 czerwca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Honory dla kapitanów

Honory dla kapitanów

Honory dla kapitanów
Data publikacji: 2017-05-23 11:05
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 22:16
Wywietleń: 1243 259632

Główne obchody 70-lecia szkolnictwa morskiego na Pomorzu Zachodnim potrwają od 31 maja do 2 czerwca 2017 r. Zaplanowano też szereg wydarzeń towarzyszących. Jedno z nich odbędzie się już we wtorek (23 maja) na szczecińskiej Łasztowni.

– Uhonorowani zostaną znani kapitanowie – zapowiada kpt. ż.w. Włodzimierz Grycner, wiceprzewodniczący szczecińskiego Klubu Kapitanów Żeglugi Wielkiej.

Najpierw, o godz. 17, w Mesie Kapitańskiej budynku Starej Rzeźni będzie odsłonięty portret kpt. ż.w. Zbigniewa Szymańskiego. Wcześniej uhonorowano w ten sposób kapitanów Konstantego Maciejewicza i Antoniego Ledóchowskiego.

Godzinę później na skwerze Kapitanów (tuż obok Starej Rzeźni) nastąpi odsłonięcie sześciu tablic. Cztery będą poświęcone kapitanom ż.w. – K. Maciejewiczowi, A. Ledóchowskiemu, Z. Szymańskiemu i Andrzejowi Huzie, a dwie kapitanom jachtowym – Ludomirowi Mączce i Kazimierzowi (Kubie) Jaworskiemu. 

Tekst i fot. (ek)

Komentarze

Tomcia
Maszt to nie ścieżka rowerowa. Szczecińscy włodarze uważają tylko za słuszne zabieranie ulic pod ścieżki rowerowe a jakiś tam maszt, który był ozdobą tego miejsca ich nie interesuje. Toż to dla nich tylko kupa złomu. Dawną "aleje kwiatową" też spaprali i postawili jakieś pudła, nie wspominając o tym czymś ze szkła i zegar, który nie działa. Nie widzę, żeby włodarzom naszego miasta zależało na wizerunku stolicy województwa
2017-05-23 11:38:13
Maszt
To może miasto i muzeum pójdzie po rozum do głowy i przywróci na swoje pierwotne miejsce Maszt Maciejewicza, aby znowu witał osoby wjeżdżające do stolicy województwa zachodniopomorskiego. Teraz jest ku temu idealna okazja, aby pokazać, że zależy im na wizerunku Szczecina.
2017-05-23 11:09:37

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy