poniedziałek, 20 maja 2019.
Strona główna > Wiadomości > Hotel z rozmachem

Hotel z rozmachem

Hotel z rozmachem
Data publikacji: 2019-04-17 12:01
Ostatnia aktualizacja: 2019-05-09 21:03
Wywietleń: 4107 386350

Każdy kto był w hotelu Gołębiewski, chociażby w Karpaczu, jest pod wrażeniem rozmachu inwestycji. W samej recepcji zmieszczą się ze trzy autokary z gośćmi i jeszcze starczyłoby miejsca na kilka samochodów osobowych. Podobnie będzie w Pobierowie, gdzie powstaje jeden z największych hoteli w Polsce budowany przez biznesmena z Mikołajek Tadeusza Gołębiewskiego.

Razem z Robertem Skraburskim – odpowiedzialnym za przebieg budowy w Pobierowie – do powstającej restauracji wjechaliśmy bez problemu samochodem terenowym. W hotelu w Pobierowie powstanie przeszło 1100 pokoi, w których będą także miejsca na dostawki. Pokoje są ogromne. Niekiedy garderoby w nich powstałe są tak wielkie jak pokoje w niektórych nadmorskich pensjonatach. O łazienkach nie wspomnę, gdyż te także zaskakują olbrzymim metrażem. Owszem, są także mniejsze pokoje dla mniej wymagających. Powstały także potężne apartamenty. Prawie 60 procent pokoi jest usytuowanych w kierunku morza, które jednak dobrze widać będzie od czwartego piętra.

Powstanie tu nie tylko hotel, ale także centrum kongresowe, w którym największa sala na 9 piętrze (z widokiem na morze) będzie mogła przyjąć dwa tysiące osób. Oprócz niej będzie 16 innych sal konferencyjnych, kino i amfiteatr. Będzie także część basenowa. Największa stołówka (wielkości hipermarketu) będzie jednorazowo mogła przyjąć 700 gości. Oczywiście będą kawiarnie i liczne restauracje. Powstaje także parking podziemny na ok. 500 samochodów i parkingi naziemne.

Na placu budowy zatrudnionych jest ok. 600 pracowników, w tym ok. 450 z Ukrainy i okolicznych miejscowości. Okazuje się, że na terenie byłej wojskowej bazy rakietowej (ze starych żebetowych konstrukcji ostał się tylko jeden betonowy garaż dla wyrzutni rakiet, który jest dziś zakładową stołówką), jaka tu przez lata stacjonowała, znaleziono podziemne ujęcia wody, które zapewnią hotelowi wodę bez potrzeby sprowadzania jej z Golczewa – co niegdyś planowano. Już dziś na terenie budowy stoją potężne zbiorniki na wodę.

W przyszłości pracę w hotelu znajdzie ok. 460 osób. Kiedy hotel rozpocznie działalność? Nieoficjalnie planowano uruchomienie części obiektu w maju przyszłego roku, ale termin ten jest raczej nierealny, gdyż na terenie obiektu trwałyby jeszcze prace budowlane, które zakłócałyby wypoczynek.

* * *

Inwestor z Mikołajek kocha rozmach, co widać w istniejących już inwestycjach, chociażby w Karpaczu. Tam sama droga z windy do pokoju zajmuje sporo czasu. Podobnie będzie w Pobierowie (winda jest w skrajnej części budynku), ale są goście, którzy lubią wypoczywać w dużych luksusowych obiektach. ©℗

Tekst i fot. M. KWIATKOWSKI

Hotel z rozmachem

Komentarze

Wielbiciele hoteli Gołębiewski
Panie Henryku nie patrz na tę zazdrość wal mury do góry i rób dalej dobrą robotę .My z żonką już ręce zacieramy na jadełko i baseny i gorące kąpiele w tym wspaniałym obiekcie. Pozdrawiamy
2019-05-09 20:30:14
xx
... tak, jestem pod wrażeniem....MASAKRYCZNYM, widziałam to monstrum w Karpaczu, ten przepych w środku, ale wnętrze mi nie przeszkadza, kwestia gustu. Natomiast, jeśli takimi budowlami wybetonujemy góry, to niedługo nie będzie czego oglądać...
2019-04-17 16:31:06
czytam
A lotnisko i port -też są ?
2019-04-17 14:15:14
Dobrze
Lepszych kilka molochów niż kilkaset hotelików, pensjonatów itd. na kilkusetkartkowe większej przestrzeni. Ten hotel to oszczędność przestrzeni i przyrody.
2019-04-17 14:11:37
ana
A czy będzie działał bez odbiorów jak ten w Wiśle swego czasu. Wiem bo byłem a tydzień później był tam pożar. I wyskoczyło szydło z worka.
2019-04-17 13:54:00
Właśnie , moloch budowany .............
na 2-3 miesiące sezony letniego , potem może trochę emeryci , jak ich stać bo cennik wysoki. A następnie pustki w miejscowości , wszystko zamknięte , pogoda do kitu , będą siedzieć w pokojach
2019-04-17 13:48:58
Pobierowo.
Kiedyś piękna, cicha, nadmorska miejscowość...
2019-04-17 12:48:15
Barnim X (wulgarny)
Cóż za przaśny panegiryk...
2019-04-17 12:47:28
SZOK
Czy to tylko zbieg okoliczności, że osoba odpowiedzialna za przebieg tej budowy ma takie samo imię i nazwisko jak wójt gminy Rewal, na której terenie leży Pobierowo, oskarżony o wielomilionowe zadłużenie gminy? Choć w grudniu 2018 Kurier napisał wprost, że były wójt jest dyrektorem tego budowanego hotelu. Co o tym sądzić, czy hotel też zbankrutuje?
2019-04-17 12:31:32

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wielkie gotowanie nad Odrą
Teatralny przemarsz
Dzień Europy – balony poleciały w niebo
Poprzedni Następny

Nekrologi

Sonda

Czy będziesz głosować w wyborach do europarlamentu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie