środa, 17 lipca 2019.
Strona główna > Wiadomości > Ile sędzia zarobił za szkolenia?

Ile sędzia zarobił za szkolenia?

Ile sędzia zarobił za szkolenia?
Data publikacji: 2019-02-03 11:16
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:32
Wywietleń: 1913 373953

Prezes Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Szczecinie szkoli pracowników Urzędu Miasta od 24 lat. W tym czasie zarobił na tym 113 tysięcy złotych.

Sprawą tą zajął się radny miejski PiS Dariusz Matecki. Jego zdaniem, z informacji medialnych wynika, że prezes Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Szczecinie szkolił pracowników Urzędu Miasta, a następnie rozstrzygał w sprawach dotyczących działalności magistratu.

– Ile łącznie sędzia Grzegorz Jankowski (prezes WSA w Szczecinie – przyp. red.) zarobił na umowach z Gminą Miasto Szczecin? Czy umowy te były zawierane w formie przetargu? Na jakiej podstawie ustalone było wynagrodzenie sędziego Jankowskiego? – pyta radny.

Odpowiada Ryszard Słoka – sekretarz miasta.

– Współpraca szkoleniowa z panem Grzegorzem Jankowskim rozpoczęła się 24 lata temu i została zapoczątkowana przez ówczesnego prezydenta Szczecina pana Bartłomieja Sochańskiego (aktualnie szefa klubu radnych PiS w Radzie Miasta – przyp.red.) w kadencji lipiec 1994 – listopad 1998. Następnie była kontynuowana przez kolejnych prezydentów Szczecina – pana Mariana Jurczyka, pana Marka Koćmiela oraz pana Edmunda Runowicza. Łączna kwota wynagrodzeń za przeprowadzenie szkoleń przez Grzegorza Jankowskiego w okresie od 1995 do dnia złożenia interpelacji, czyli przez 24 lata, zgodnie z posiadanymi przez Urząd Miasta Szczecina informacjami, wynosi 113 060 zł. Urząd nie jest w posiadaniu informacji z okresu do 1995 roku, z uwagi na wybrakowanie dokumentacji z tym związanej za zgodą Archiwum Państwowego w Szczecinie – tłumaczy Słoka.

Dodaje, że wynagrodzenie za przeprowadzenie szkoleń ustalane było na podstawie negocjacji stron umowy z uwzględnieniem m.in. wiedzy specjalistycznej sędziego, jego dostępności oraz oczekiwań pracowników Urzędu Miasta Szczecina co do zakresu szkolenia.

(dar)

Fot. Robert Stachnik (arch.)

Komentarze

Nosz Kuwa!!!!!
A czy pan Matecki to się tam w tej radzie chyba bardzo nudzi. Może powinien zmienić zajęcie a nie pierdołami się zajmować. Taktyka właściwa dla jego ugrupowania.
2019-02-04 11:02:24
Kasia
Mówicie o małym układziku lokalnym ? To jest mafia gorsza jak Pruszków !! Tylko nikt tego nie ruszy bo boja się lawinowo o swoje dupy
2019-02-04 08:49:01
Olek
113000:24=4700zł. Rocznie 4700zł. Ale sensacja!
2019-02-03 19:03:59
sprawy nieetycznego sędziego przeciwko nieetycznemu prezydentowi
Na stronie NSA w centralnej bazie orzeczeń można sobie zobaczyć, ile spraw rozstrzygał kumpel i wspólnik z kancelarii prawnej Jankowski & Krzystek sędzia Grzegorz Jankowski przeciwko prezydentowi Krzystkowi. Jako prezes sądu sędzia ten ma ponadto wpływ na to, kto prowadzi daną sprawę.
2019-02-03 17:05:22
prezes sądu
W 2002 został powołany na stanowisko sędziego Naczelnego Sądu Administracyjnego. W 2013 został prezesem Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Szczecinie. Wcześniej Grzegorz Jankowski nie był sędzią i mógł sobie szkolić pracowników urzędu do woli. Nie budziło to niczyich wątpliwości. Ordynarnym wpływaniem władzy wykonawczej na sądowniczą stało się to dopiero po tym jak został sędzią i prezesem WSA. Urzędnicy doskonale to wiedzieli, gdyż w notatkach z postępowań BEZPRZETARGOWYCH dokładnie piszą o sędzi i prezesie wsa a nie o prawniku kumplu Krzystka. Mieszkańcy widząc taką patologiczną zależność słusznie mają prawo nie mieć zaufania do tego pokroju ludzi wymierzającym im niesprawiedliwość. Oto rzetelność sponsorowanego przez prezydenta miasta dziennikarza z Kuriera.
2019-02-03 17:01:22
ESSO
w normalnym kraju taki sędzia nie byłby już sędzią. Szczeciński układzik lokalny.
2019-02-03 16:41:37
ciekawa interpelacja...
A tu cała odpowiedz na interpelacje radnego i jej drugi człon jest bardziej ciekawy niż to o czym pisze Kurier. Pan sędzia i prezydent razem prowadzili kancelarie prawną w 2004 roku :) Czyżby to nie miało znaczenia przy rozstrzyganiu spraw przeciwko prezydentowi przez pana sędziego. Moim zdaniem miało! Nie najlepiej to świadczy o Kurierze, który ominął tak ważny watek interpelacji radnego. Szczecińska sitwa i Kurier? Tu link do całej odpowiedzi na interpelacje: http://bip.um.szczecin.pl/chapter_11201.asp?soid=B649EC618C01408E8198B3BE39FA12EB&chapterdest=11152
2019-02-03 16:19:58
Haha
Matecki weź się za konkretna robotę, to co robisz jest mało ambitne jak na takiego fachowca.
2019-02-03 13:28:09