niedziela, 25 sierpnia 2019.
Strona główna > Wiadomości > Ile szkół przystąpi do strajku

Ile szkół przystąpi do strajku

Ile szkół przystąpi do strajku
Data publikacji: 2019-03-06 08:48
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:34
Wywietleń: 2939 378870

Nauczyciele z ponad 100 na 160 szczecińskich placówek oświaty mogą przystąpić do kwietniowego strajku. Spór zbiorowy ZNP Oddziału Szczecin objął ok. 75 proc. miejskich placówek: przedszkoli, szkół podstawowych, szkól ponadgimnazjalnych, placówek oświatowych szkolnictwa specjalnego.

W poniedziałek prezydium Zarządu Głównego Związku Nauczycielstwa Polskiego podjęło decyzję o rozpoczęciu 8 kwietnia 2019 r. strajku w szkołach i placówkach oświaty. Może się on nałożyć na terminy egzaminów gimnazjalnych (10-12 kwietnia) i egzaminów ósmoklasisty (15-17 kwietnia), gdyż potrwać ma do odwołania.

- Zakończyliśmy etap rokowań i mediacji. Przed nami referendum strajkowe - wyjaśnia Maria Świerczek, prezes szczecińskiego oddziału ZNP. ©℗ 

Cały artykuł w „Kurierze Szczecińskim”, e-wydaniu i wydaniu cyfrowym z 6 marca 2019 r.

Elżbieta KUBERA

Fot. Dariusz GORAJSKI

 

Komentarze

OPODATKOWAĆ NAUCZYCIELI ZA KOREPETYCJE
W związku z zamiarem strajku nauczycieli. Urząd Skarbowy powinien sie też zainteresowac tym gronem pracowniczym i przeprowadzic kontrolę nauczycieli którzy udzielają korepetycji i nie odprowadzają podatków z tego tytułu. Zarabiacie czyste pieniądze za korki.
2019-03-08 22:24:52
gość
Pani przewodnicząca ZNP w Szczecinie na łamach dzisiejszego Kuriera "mówi", że nie dostała sygnałów, żeby rodzice byli przeciwni strajkowi. Jak się żyje w jakim wyimaginowanym świecie, to się sygnałów nie słyszy Szanowna Pani, wystarczy poczytać komentarze, pójść do pierwszej lepszej szkoły i przepytać rodziców - wtedy się Pani dowie, co o tym strajku myślimy. Część rodziców musiała wziąć w styczniu tydzień wolnego, żeby opiekować się najmłodszymi dziećmi, podczas gdy nauczyciele wątpliwe chorowali. Teraz szykuje się kolejne przymusowe wolne, a w wakacje to już pozostanie tylko urlop BEZPŁATNY, żeby móc opiekę dzieciom zapewnić. I co - jak dostaniecie Szanowni Nauczyciele 1000 zł podwyżki, to się nagle jakość kształcenia poprawi w Polsce? Śmiech na sali!!!!!!
2019-03-08 15:01:30
masakra
Środowisko nauczycielskie jest podzielone w temacie strajku i taka jest prawda
2019-03-08 09:46:54
Faja
Zadziwiające, że przeciwnicy strajku nauczycieli w swoich wypowiedziach popełnili najwięcej błędów językowych. Przypadek? Nie sądzę.
2019-03-07 11:38:15
gosc do artur_emeryt
Napisałem prawdę, gdzie tutaj widzisz troling, rozumiem że Ciebie oczy bolą - prawda w oczy kole ale przecież prawda was wyzwoli! Nie wszyscy nauczyciele są za strajkiem - uszanuj to i nie troluj.
2019-03-07 06:33:04
Abc
Do hopa 1. Jezeli ten strajk ma nie byc traktowany, jako kolejny manifest polityczny POpaprancow i komuchow, to trzeba od tego odsunac broniarza i znp. 2. Dziwne, ze jak po zamrazalo wynagrodzenia w oswiacie, to nie protestowali? 3. Jakosc edukacji, wiedza nauczycieli hest na bardzo slabym poziomie
2019-03-07 05:50:02
Artur_emeryt
Do obserwator, znudzony, HogoFogo, Wiking18,gość, Wkurzony Rodzic, @gosc trolllujecie, aż oczy od czytania tych wypocić bolą. Oj cienko ktoś tu przędzie, że takich marnych trolli zatrudnia. Uważajcie, żebyście się nie pochlapali własną pianą, którą tak bezskutecznie próbujecie toczyć. Masło maślane, masłem maślanym pogania. Nie wiem, czy mam Wam współczuć, czy z Was się śmiać. Po krótkim namyśle obstawiam jednak śmiech.
2019-03-06 22:38:15
@gosc
Brawo! Komuchy z ZNP to kolejna zdemoralizowana kasta.
2019-03-06 21:25:46
Wkurzony Rodzic
W takim razie nauczyciele którzy udzielaja korepetycji powinni zostac opodatkowani i niech wystawiaja paragony czy faktury! Bo dorabiacie czystą gotowkę i tego nie widzicie! Strajkowac mozecie ale NIE KOSZTEM UCZNI😡😡😡. Złość mnie bierze na Was idzcie pracować za najniższą krajową 2250 brutto przez 8 godzin dziennie. Zobaczymy co wtedy powiecie!!!
2019-03-06 17:12:58
gosc
Jestem nauczycielem i nie będę strajkował. Podpisałem umowę czyli zgodziłem się na warunki zatrudnienia. Dostaje pensję, stażowe, płatne święta, płatne ferie, płatne wakacje, etat wynosi 18 godzin na tydzień, składki płacone regularnie i mogę dorabiać w innym miejscu. Jak dostanę więcej będę się cieszył, ponieważ lubię pracę nie będę krzywdził dzieci w czasie ich ważnych egzaminów. Nie jestem za ZNP, powstawały gimnazja protestowali, likwidowano gimnazja protestowali i straszyli. Obecnie brakuje w szkołach nauczycieli, ale nikt nie zmusza do pracy jako nauczyciel.
2019-03-06 16:40:14
Qwerty
Popieram nauczycieli! A podwyżki można pokryć z tych zaoszczędzonych miliardów, o ktorych w TVP mówią.
2019-03-06 16:36:35
do hopa
hopa, narobiłeś dziecek, czas pomyśleć o guwernerach. Od ZNP-owskich szkół lepsze dla dzieci są przechowalnie dworcowe, bo zapewniają większe bezpieczeństwo i nie demoralizują.
2019-03-06 16:11:10
do Wiking18
"Wziąść" - to słowo wprowadzone do języka przez elity intelektualne naszego kraju, kontaminacja słów brać i kraść. Tak podaje Słownik Nowomowy Polskiej dla doktorantów i nauczycieli.
2019-03-06 16:02:34
hopa
I dobrze, za pracę powinna być normalna, godna pensja. PIS dawałby tylko nierobom za nic. rozdawnictwo na kredyt. Zalewska już próbuje uciekać do Brukseli (ona nawet języka nie zna). Precz z tym rozdawniczym rządem eks-bankiera. moje dzieciaki jeszcze młode, to egzaminy dla nich dopiero w przyszłości- ALE TU CHODZI O J A K O Ś Ć EDUKACJI. po prostu jakość, pięćsetplusowcy tego nie zrozumieją...
2019-03-06 15:03:47
Wiking18
Łobuzerkę z ZNP rozgonić,powyrzucać..a nie szantażować strajkiem,tylko wziąść się da pracy...
2019-03-06 14:54:33
sid
Do strajku zapewne przystąpią ostatecznie wszystkie szkoły, a rząd ma dużo czasu żeby temu zapobiec. Zobaczymy jakie ruchy wykona PiS w tym kierunku do 8 kwietnia, bo na razie nie robią absolutnie nic.
2019-03-06 14:53:01
mieszkaniec
strajk tak, ale nie w czasie egzaminów, dzieci nie powinny być zakładnikami nauczycieli
2019-03-06 13:42:47
Egon
Jako rodzic dwójki dzieci w wieku szkolnym popieram strajk nauczycieli. To jest kpina w jaki sposób obecna władza traktuje tych ludzi co odbija się też na poziomie nauczania naszych dzieci.
2019-03-06 13:11:10
jest coraz gorzej
a rząd PiS dalej nic nie robi by poprawić sytuację w polskiej oświacie, wręcz przeciwnie, Zalewska psuje co się da
2019-03-06 12:57:04
HogoFogo
Nauczycielu! "Weź kredyt i zmień pracę" lub emigruj. W końcu "emigracja to nie dramat, to szansa".
2019-03-06 11:43:29
znudzony
Ostatni bój gamoni? Podziwiam ZNP, trwa dłużej aniżeli PZPR.
2019-03-06 11:39:58
obserwator
ani jedna nie przystapi a tych komuchów z znp do łopaty zagonic!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2019-03-06 11:01:36