środa, 23 maja 2018.
Strona główna > Wiadomości > Jak opanować zagrożenia?

Jak opanować zagrożenia?

Jak opanować zagrożenia?
Data publikacji: 2017-02-06 19:44
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 21:55
Wywietleń: 1571 211949

Warsztaty poświęcone cyberprzemocy, karaniu nieletnich, walki ze stresem, czy zdrowej diety odbywają się od poniedziałku w Gimnazjum nr 5 w Szczecinie. Po raz dziesiąty szkoła zorganizowała dla swych uczniów niecodzienne lekcje pod nazwą Tydzień Bezpieczeństwa.

Tradycyjne wydarzenie w Gimnazjum nr 5 przy ul. Komuny Paryskiej to interesujące zajęcia wychowawcze. Prowadzą je zaproszeni eksperci w poszczególnych dziedzinach. Organizatorzy podkreślają, że założeniem Tygodnia Bezpieczeństwa jest uświadamianie młodzieży, jakie zagrożenia czyhają na nią w dzisiejszym świecie, jak im przeciwdziałać i jak sobie z nimi radzić.

W poniedziałek na temat odpowiedzialności prawnej nieletnich mówiła uczniom klas pierwszych Magdalena Łykowska, inspektor ds. nieletnich IV Komendy Rejonowej Policji w Szczecinie. Podczas warsztatów uczniowie dowiedzieli się, że każdy kto ukończył 13 lat jest już odpowiedzialny prawnie. Dotyczy to także zachowań w internecie.

Wskutek nieprawidłowego żywienia coraz częściej wśród młodych ludzi dochodzi do zachorowań na cukrzycę, nadciśnienie, otyłość. Innym, problemem dotykającym młodzież jest bulimia i anoreksja. Wykład na temat zdrowego stylu życia i prawidłowego odżywiania poprowadziła Patrycja Czaja z Medica - Collegium Medycznego.

We worek gimnazjaliści z klas drugich dowiedzą się o odpowiedzialności prawnej za cyberprzemoc. Zdaniem organizatorów jest to problem współczesnej młodzieży, tym bardziej, że młodzi ludzie są stale obecni w sieci, korzystają z telefonów i ten rodzaj przemocy jest dziś powszechny. Wykład "Cyberdżungla" poprowadzi aspirant Michał Sroka z Komendy Miejskiej Policji.

W programie Tygodnia Bezpieczeństwa są również specjalne zajęcia, poświęcone zwalczaniu stresu. Ten problem gimnazjaliści będą omawiać ze swymi starszymi kolegami z klas psychologicznych z Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Integracyjnymi. Temat warsztatów dla trzecioklasistów, których w tym roku czeka egzamin gimnazjalny brzmi: "Nie taki egzamin straszny. Jak oswoić egzaminacyjny stres?".

(el)

Na zdjęciu: Magdalena Łykowska, inspektor ds. nieletnich IV KRP mówiła o odpowiedzialności prawnej nieletnich

Fot. Robert STACHNIK

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
21
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Otwarcie groty
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”