wtorek, 20 sierpnia 2019.
Strona główna > Wiadomości > Jedyny taki laser w Polsce w szpitalu na Pomorzanach

Jedyny taki laser w Polsce w szpitalu na Pomorzanach

Jedyny taki laser w Polsce w szpitalu na Pomorzanach
Data publikacji: 2018-11-11 09:47
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:24
Wywietleń: 1418 360496

Takiego urządzenia nie tylko w Szczecinie, ale i w całym kraju jeszcze nie było. Navilas to pierwszy cyfrowy system, który pozwala na bardzo precyzyjną rejestrację obrazu dna oka w kolorze i szerszym polu widzenia, wcześniejsze zaplanowanie zabiegu w detalach oraz szybsze i mniej inwazyjne przeprowadzanie laseroterapii.

Nowe urządzenie Pracowni Laserowej II Kliniki Okulistyki Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 2 w Szczecinie to unikalne połączenie lasera oraz funduskamery - jednego z podstawowych narzędzi okulistycznych, za pomocą którego wykonywane jest m.in. badanie dna oka bez użycia preparatów rozszerzających źrenice. Aparat NaviLas służy do obserwowania zmian chorobowych siatkówki, jest pomocny w planowaniu terapii laserowej oraz w kierowaniu lasera w precyzyjnie wybrany obszar oka.

Obecne w okulistyce trendy ograniczają destrukcyjny efekt interwencji laserowej. Celem jest subtelne i ukierunkowane leczenie tylko miejsc patologicznych przy użyciu urządzenia z nawigowaną wiązką laserową oraz ograniczenie uszkodzenia termicznego tkanki dzięki zastosowaniu trybu mikropulsowego – tłumaczy prof. dr hab. n. med. Wojciech Lubiński, lekarz kierujący II Kliniką Okulistyki w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym Nr 2 PUM w Szczecinie. Zabiegi z zastosowaniem systemu NaviLas to nowa era leczenia i są już powszechną praktyką stosowaną na świecie. A teraz takie leczenie stosujemy w naszej kliniki w Szczecinie – dodaje.

Zastosowanie w urządzeniu technologii mikropulsów umożliwia dostarczenie do oka mniejszej ilości energii, co pozwala zmniejszyć uszkodzenie tkanek.

Laser służy do leczenia chorób siatkówki mówi prof. Lubiński – System NaviLas może być wykorzystywany m.in. w terapii ocznych powikłań cukrzycowych, po zakrzepie naczyń żylnych siatkówki, także przy zmianach na obwodzie dna oka, jak np. zwyrodnienia, przedarcia, otwory, odwarstwienia i rozwarstwienia siatkówki.

(k)

Fot. SPSK2 

Jedyny taki laser w Polsce w szpitalu na Pomorzanach

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zawieszanie i zdejmowanie baneru z siedziby PiS

Nekrologi

Sonda

Czy trasy alternatywne pozwalają szybciej dojechać nad morze?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie