środa, 20 czerwca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Jest jeszcze ponad 900 miejsc

Jest jeszcze ponad 900 miejsc

Jest jeszcze ponad 900 miejsc
Data publikacji: 2017-06-19 10:35
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 22:18
Wywietleń: 1676 270354

Pierwszy etap rekrutacji do szczecińskich przedszkoli i oddziałów przedszkolnych został zakończony - informuje Centrum Informacji Miasta szczecińskiego ratusza. Rozpoczęła się rekrutacja uzupełniająca na wolne miejsca w szczecińskich placówkach wychowania przedszkolnego.

Na złożenie dokumentów w rekrutacji uzupełniającej rodzice mają czas do piątku, 23 czerwca br.

Jak informuje magistrat, rodzice dzieci zakwalifikowanych w pierwszym etapie rekrutacji, potwierdzali do ostatniej chwili chęć zapisu pociech do przedszkoli.

"Miasto przygotowało w tym roku ponad 11 tys. miejsc - o blisko o 1200 więcej niż w ub.r." - informuje w komunikacje CIM. "W zakończonym właśnie pierwszym etapie rekrutacji do szczecińskich przedszkoli i oddziałów przedszkolnych funkcjonujących przy szkołach podstawowych brało udział łącznie  11 138 dzieci, z czego 6485 wniosków dotyczyło kontynuowania wychowania przedszkolnego (deklaracja o pozostawieniu dziecka w przedszkolu), natomiast 4653 to wnioski, które zostały złożone przez rodziców dzieci dotychczas nieuczęszczających do przedszkoli publicznych" - czytamy.

Magistrat zaznacza, że 215 dzieci nie mogło zostać przyjętych, gdyż nie spełniało kryteriów naboru ze względu na wiek (2-latki), natomiast 877 maluchów nie znalazło miejsca w placówkach preferowanych przez rodziców (trzech przedszkolach wskazanych we wniosku o przyjęcie).

Jednak szczecińskie placówki wciąż dysponują wolnymi miejscami. "Po dopełnieniu formalności i uzupełnieniu elektronicznego systemu naboru, do dyspozycji rodziców pozostaje ponad 900 wolnych miejsc" - informuje Miasto.

- Rodzice, których dzieci nie znalazły miejsca w 3 wybranych przez siebie placówkach mogą uczestniczyć w naborze uzupełniającym na 900 wolnych miejsc w  szczecińskich przedszkolach - mówi Lidia Rogaś – dyrektor Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Szczecin. – Jeżeli po zakończeniu rekrutacji uzupełniającej okaże się, że i tym razem te wybory nie zapewnią dziecku przyjęcia do przedszkola­, prezydent miasta wskaże miejsce w placówce wychowania przedszkolnego dla każdego malucha biorącego udział w naborze - dodaje dyrektor Rogaś.

Magistrat przypomina, że podobnie jak czasie pierwszego etapu rekrutacji, nabór uzupełniający również będzie prowadzony za pośrednictwem strony internetowej https://nabor.pcss.pl/szczecin/przedszkole/.

Na witrynie są informacje dotyczące terminarza rekrutacji, wzory formularzy oraz dane nt. wolnych miejsc w placówkach przedszkolnych.

Zainteresowani rodzice muszą wypełnić nowy wniosek i złożyć go wraz z dokumentami potwierdzającymi kryteria rekrutacji do wybranej przez siebie placówki, która dysponuje wolnymi miejscami.

Centrum Informacji Miasta przypomina, że istnieje również możliwość wypełnienia wniosku w tradycyjnej, papierowej formie. Formularze można pobrać w każdej placówce dysponującej wolnymi miejscami.

Ostateczne wyniki naboru uzupełniającego zostaną podane do publicznej wiadomości 4 lipca 2017 r.

(isz)

Fot. Dariusz GORAJSKI

Komentarze

mama jedynaczki
Oczywiście, miasto zapewni wszystkim miejsca, a że ktoś z Osiedla Bukowego dostanie je na Stołczynie, to taki szczegół. Proszę się bardziej przyłożyć do tematu i napisać artykuł oparty na faktach, a nie na pobożnych życzeniach. Przykład - punkt przedszkolny na ulicy Grodzkiej, za 2 miesiące ma przyjąć maluchy? Na dzień dzisiejszy kompletny brak sal przedszkolnych, koparki zamiast placu zabaw i nikt do końca nie wie, jak to będzie wyglądało. Punkty przedszkolne widmo to jest rzeczywistość!
2017-06-27 08:58:03
Mama
Niestety w tym roku z naborem jest koszmar. Dla dzieci nie ma przygotowanych miejsc w przedszkolach, a dopiero na szybko będzie się tworzyło miejsca w punktach przedszkolnych - szkołach po gimnazjach, podstawówkach. Proszę napiszcie, jak to będzie wyglądało, jak będą placówki przygotowane, kiedy, kto będzie się zajmował dziećmi. Problem jest ogromny. Naprawdę warto o tym napisać.
2017-06-19 22:34:12
Zawiedziona
Wolne miejsca-kpina. Efekt dobrej zmiany😡
2017-06-19 18:43:49
Zawiedziona
Witam,Może podacie Państwo gdzie te 900 miejsc jest? Bo jakoś trudno dostać się do przedszkola...
2017-06-19 16:18:20
mama
Po pierwsze, w przedszkolach zostało raptem 8 miejsc. Pozostałe to punkty przedszkolne w szkołach podstawowych, które dopiero będa dostosowywane i przy założeniu kompletu dzieci - 25. Na prawobrzeżu (Majowe, Bukowe, Słoneczne-osiedla gdzie głównie mieszkają młode rodziny z dziećmi) ok. 150 dzieci nie dostało sie do przedszkoli. W punkatch przedszkolnych proponowanych jest na ten moment 27 miejsc na całe 3 osiedla. Oczywiście, że znajdą się jakieś wolne miejsca - na drugim końcu Szczecina :) Więc chyba nie ma czym sie chwalić. To jest po prostu przykre, że takie artykuły mają miejsce i wprowadzają w błąd opinię publiczną.
2017-06-19 15:45:01

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
23
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy