wtorek, 21 maja 2019.
Strona główna > Wiadomości > Jest nowy komendant szpitala wojskowego

Jest nowy komendant szpitala wojskowego

Jest nowy komendant szpitala wojskowego
Data publikacji: 2017-08-01 09:12
Ostatnia aktualizacja: 2019-04-13 00:18
Wywietleń: 2660 284341

Płk Krzysztof Pietraszko objął w poniedziałek (31 lipca) stanowisko komendanta 109 Szpitala Wojskowego z Przychodnią SP ZOZ przy ul. Piotra Skargi w Szczecinie. Uroczyste przekazanie obowiązków odbyło się zgodnie z wojskowym ceremoniałem.

Najpierw więc odczytano meldunek ministra obrony narodowej, potem odbyło się przekazanie obowiązków a następnie podpisanie protokołu. Przy okazji przedstawiciel ministerstwa - podsekretarz stanu w MON prof. Wojciech Fałkowski - mianował nowego komendanta na stopień pułkownika.

Krzysztof Pietraszko jest absolwentem Wojskowej Akademii Technicznej. Był uczestnikiem misji w Iraku i Afganistanie. Ukończył studia podyplomowe: Zarządzanie Wojskową Służbą Zdrowia oraz Psychologię Zarządzania.

 Ostatnio służył w Wielonarodowym Korpusie Północno-Wschodnim. Na stanowisku komendanta „sto dziewiątki" zastąpił płk Jarosława Narlocha, który przez ostatnie piętnaście miesięcy czasowo pełnił obowiązki szefa wojskowego zoz-u.

Czym już od jutra zajmie się nowy komendant? Remontami.

- Szpital nie tylko trwa, ale się rozwija - powiedział minister Fałkowski nawiązując do niedawnych planów rozwiązania placówki. - Ma bowiem pełnić dwie podstawowe funkcje: być zapleczem jednostek wojskowych stacjonujących w regionie, a zarazem pozostać ważną placówką medyczną w województwie.

Pomóc w tym mają nowe inwestycje. Pieniądze na nie już są. Dzięki temu jeszcze w tym roku ruszy remont dachu i wymiana okien. Ale to tylko początek. Jak się dowiedzieliśmy, w ciągu najbliższych trzech lat ma być gruntownie zmodernizowane wschodnie skrzydło szpitala, odnowiona apteka i kuchnie oraz węzeł sanitarny - jest na to przeznaczone 20 mln zł. Równolegle trwać będzie budowa nowego budynku, która (zgodnie z planem) ma się zakończyć w 2022 r. Koszt budowy szacuje się na 90 mln zł.

(lw)

Fot. Ryszard Pakieser

Komentarze

wujek rada :)
Proponuję wszystko zepchnąć na jedną kupę i wywieźć po czym postawić nowy budynek !! Obecny stan to miejsce na film " czterej pancerni i pies" , bez grama przesady !! Byłem widziałem i doświadczyłem łącznie z podziemiami .
2017-08-01 19:46:35
:)
Szpital jak i sam teren i okolica ma mega potencjał wiec dziwne ze jeszcze tego nikt nie wykorzystął i nie mowie tu tylko o leczeniu,szpital moglby wydzierzawic niezuzywane pomieszczenia na jakas restautracje od strony Piotra Skargi ,np tam gdzie jest Apteka, ludzi bedzie pełno,cały teren dookoła wymaga odnowienia,malowania, szczegolnie od strony Parku jest porażka
2017-08-01 09:39:29

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wielkie gotowanie nad Odrą
Teatralny przemarsz
Dzień Europy – balony poleciały w niebo
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Markowi Osajdzie

Sonda

Czy będziesz głosować w wyborach do europarlamentu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie