czwartek, 27 czerwca 2019.
Strona główna > Wiadomości > Karambol pod Gardnem

Karambol pod Gardnem

Karambol pod Gardnem
Data publikacji: 2017-04-17 16:35
Ostatnia aktualizacja: 2019-04-13 00:11
Wywietleń: 1417 241921

Kilkanaście minut przed 13.00 za zjazdem na Gardno na ekpresowej drodze S3 odszło do karambolu. Najpierw zderzyła się skoda z mazdą a chwilę później nissan uderzył w hamujące gwałtownie audi. Sześć osób zostało rannych. Jedną z nich z urazem kręgosłupa śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego przetransportował do szpitala Przy ulicy Unii Lubelskiej w Szczecinie.

Jak nas poinformował Bogumił Prostak, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gryfinie do zdarzenia a właściwie dwóch zdarzeń, bo tak kwalifikuje je policja, doszło na nitce w kierunku Gorzowa tuż przed 12.50 w świąteczny poniedziałek. W czesie intensywnych opadów na śliskiej nawierzchni kierowca mazdy stracił panowanie nad pojazdem. Samochód uderzył w barierki energochłonne a następnie odbił się od nich i wjechał na środek jezdni. W mazdę uderzyła jadąca z tyłu skoda.

W tym samym czasie około 100 metrów wcześniej kierowca audi - widząc kraksę  i chcąc uniknąć zderzenia - zaczął hamować. Jadący z tyłu kierowca nissana nie zdążył wyhamować. Nissan wjechał w tył audi.

Jak podkreśla Bogumił Prostak oba zdarzenia choć zdarzyły się w tym samym czasie i niemal w tym samym miejscu policja traktuje jako dwa osobne zdarzenia drogowe. W pierwszym z nich ranne zostały trzy osoby. Dwie odwieziono do szpitali karetkami, trzecią z urazem kręgosłupa śmigłowce LPR przetransportowani do szpitala przy ulicy Unii Lubelskiej w Szczecinie. W drugim wypadku również ucierpiały trzy osoby. Na badania odwieziono także dwuletnie dziecko mimo, że nie stwierdzono u niego widocznych obrażeń.

Droga ekspresowa S3 w rejonie Gardna była całkowicie nieprzejezdna przez około 3 godziny. Wraki z jezdni usunięto dopiero po zakończeniu czynności prowadzonych przez policję.

(r.c.)

Fot. Ryszard Pakieser (arch.)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Widoki z wielkiego koła

Nekrologi

Sonda

Czy w Szczecinie powinien powstać pomnik Piotra Zaremby – pierwszego prezydenta Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie