środa, 18 września 2019.
Strona główna > Wiadomości > Klub PiS chce rezygnacji Łongiewskiej-Wijas

Klub PiS chce rezygnacji Łongiewskiej-Wijas

Klub PiS chce rezygnacji Łongiewskiej-Wijas
Data publikacji: 2019-05-20 13:02
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:40
Wywietleń: 2144 392231

- Uważamy, że przewodnicząca Komisji do spraw Kultury Rady Miasta Szczecin powinna działać na rzecz kultury, a nie prowadzić do ideologicznych wojen oraz nie powinna dopuszczać się obrazy uczuć religijnych mieszkańców naszego miasta - powiedział Dariusz Matecki, który wspólnie z Agnieszka Kurzawą złożył w poniedziałek wniosek o odwołanie przewodniczącej komisji Edyty Łongiewskiej-Wijas.

Radny Matecki na spotkaniu z dziennikarzami przestawił zdjęcie, na którym Edyta Łongiewska-Wijas uczestniczy w proteście na placu Solidarności w Szczecinie. W ręce trzyma zniekształcony wizerunek Matki Boskiej.

- W ostatnich tygodniach doszło do licznych profanacji związanych z rozpowszechnianiem zniekształconego wizerunku Matki Boskiej, na którym umieszczony został logotyp ruchu lesbijek, gejów, transwestytów, biseksualistów - mówił Dariusz Matecki. - Ten sprofanowany wizerunek był umieszczany między innymi na śmietnikach, na szaletach miejskich, rozrzucany po chodnikach.

Radny zaprezentował analizę przygotowaną przez Instytut na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris. Wskazano w niej, że rozklejanie plakatów ze sprofanowanym wizerunkiem Ikony Jasnogórskiej oraz ich publikacja w internecie spełniają znamiona przestępstwa obrazy uczuć religijnych.

- Na fali tych profanacji pojawiły się szeroko rozpowszechniane, w tym przez radną Edytę Łongiewską-Wijas, wizerunki Matki Boskiej Częstochowskiej. Dla mnie i wielu katolików to symbol święty. Bardzo wielu szczecinian poczuło się dotkniętych tym, co zrobiła Edyta Łongiewska-Wijas jako przewodnicząca Komisji do spraw Kultury - argumentował Dariusz Matecki.

Radny z ramienia PiS stwierdził także, iż idee, które przyświecają marksistom kulturowym, znalazły się w programie Koalicji Europejskiej. - To aborcja na życzenie, legalizacja związków homoseksualnych, rozbijanie tradycyjnej rodziny, seksualizacja dzieci i młodzieży, niszczenie wspólnoty narodowej, odwracanie znaczenia pojęć, walka z religią katolicką. Bardzo wiele z tych punktów widzimy niestety w dzisiejszym programie Koalicji Europejskiej.

- To nie pierwszy taki wybryk Edyty Łongiewskiej-Wijas, ponieważ trzeba przypomnieć, że w marcu tego roku dopuściła się w pewnym sensie znieważenia jednego z żołnierzy wyklętych, człowieka który walczył o wolną Polskę. Nazwała majora Hieronima Dekutowskiego pseudonim "Zapora" per "wojak" umniejszając tym samym zasługi bohatera - powiedział Dariusz Matecki.

Wniosek o odwołanie będzie rozpatrywany na następnym posiedzeniu Komisji ds. Kultury.

(KaNa)

Na zdjęciu: - To nie pierwszy taki wybryk Edyty Łongiewskiej-Wijas - powiedział Dariusz Matecki z PiS.

Fot. Dariusz GORAJSKI

Komentarze

x
Pan coś mataczy. Czytać się tego nie da
2019-06-06 14:27:59
Patriota i katolik. Prawdziwy.
Jak widać Mateckiego nic przykład kościoła nie nauczył. Ani historia Nikodema Dyzmy. ani wiele innych. Oj, glebnie kiedyś chłopiec, glebnie. Pycha + głupota + wazelina = szybki przelot i wieloletni wstyd.
2019-05-21 15:36:50
za takie wybryki
ciekawe od kiedy będą palić na stosie?
2019-05-21 13:47:59
Mn
Czy tym powinni się zajmować urzędnicy?
2019-05-21 11:13:56
Jarun
Agnieszka Przyklejona-Kurzawa do PiS-u. Taki wypełniacz...bez własnego zdania.
2019-05-21 10:44:23
do zniesmaczony
Prosze udac sie do proboszcza/wikarego moze do dymera on juz bedzie wiedzial jak ulzyc Waszym frustracjom.Atak na kosciol ??? Dobre sobie Funkcjonarioiusze KK sami dzialaja na szkode instytucji.mam nadziej ze wyjda wszystkie ciemne strony polskiego KK i episkopat znajdzie sie na smietniku historii tak jak i cala ta czarnosukienkowa kasta wyjeta spod prawa
2019-05-21 09:00:34
gosc
urzad wojewodzki od lat: jedne oficjalne ogloszenia o prace na stronie : operator 112 lub sprzataczka ,ciagle aktualne, a tu nagle takie tuzy ,szybki awans
2019-05-20 22:38:46
:)))))))
Dlaczego od kilku lat Kosciol latajaceg potwora spaghetti nie ma legalizacji skoro na swiecie istnieje oficjalnie ok. 2,5 tys religii ? a w artykule jak maja problem to do papy franciszka reklamacje buhahha=w polsce go bardzo nie ubia, lewak ,liberal itd. a taki wlasnie powinien byc kosciol, wprowadzcie utrzymanie koscilow na rzecz podatku to nagle wierni znikna-tak jak w niemczech nasi janusze i grazyny sa niewierzace jak maja placic co roku z pitu procent buhahahhahaa,jaki kraj takie ludzie
2019-05-20 22:36:22
zniesmaczony
Ja Państwu tak krytycznym wobec wartości katolickich życzę jak najlepiej . Wasza oświecona postawa niech Was ku lepszej przyszłości prowadzi ! Życzę Wam szczęścia z wnukami orientacji wszelakiej - zawsze można kupić sobie jakieś niebieskookie , blond włos dzieci / gdyby wasze były homo/ i wychowywać je jak wnuki . One sobie kiedyś / 18, 28 lat?/ ustala płeć i przyniosą Wam kwiatki na grób poświęcony przez "mistrza ceremonii / / wiadomo - księży już nie będzie / Będzie tęczowo i te mendy Polacy znikną .
2019-05-20 21:03:59
Lepiej
Może Matecki niech opowie jak premier Morawiecki grunty kościelne kupował i za ile
2019-05-20 21:00:18
były wyborca PIS
Tacy jak Jojo , Matecki,Pacyna, to istne tuzy intelektu o IQ równym numerowi buta i "z buta" należy ich potraktować...przy urnie wyborczej , aby raz na zawsze trafili na śmietnik historii.
2019-05-20 20:41:00
Vera
Mateckiego w pasy i na Mączną. Tam jego miejsce.
2019-05-20 20:23:24
Tercja
Gdzie rzetelność dziennikarska? Pani Radna już wydała oświadczenie w tej sprawie. Gdzie jego publikacja? Proszę, aby Kurier trzymał się standardów medialnych, prawnych i zwykłej przyzwoitości zawodowej.
2019-05-20 20:19:26
Priam
Oto jak PiSowskie dzbany niszczą polską kulturę. Zapamiętajcie te twarze mądrością nie skalne. Będzie czas rozliczania ich uczynków, już wkrótce.
2019-05-20 20:06:20
Joens
co to są te, hmmm........ uczucia religijne? To jakiś sekciarski kanon, spis treści czy.....wykładnik "zasobów" intelektualnych?
2019-05-20 19:47:32
@ zniesmaczony
Jak można bronić narzuconej nam religii w X wieku . Słowianie przez poprzednie X wieków mieli swoją religię i było spokojnie. Chrześcijaństwo przyniosło nam tylko nieustające wojny , wojny i jeszcze raz wojny!!!
2019-05-20 19:42:13
obserwator
z twarzy to jakaś czarownica
2019-05-20 19:39:19
@jab
Was nie ma 90%, wy jesteście już w mniejszości. Niech katolicy raz na zawsze odczepią się od Polaków.
2019-05-20 19:38:26
Temida
Pani Edyta jest TAKA jaka jest i tu NIC NIKOMU do tego. Odeszly czsy kiedy trzeba bylo TAKOWAC -0 TAK-TAK na wszystko co kazali, bo inaczej "wynocha z pracy" czy Kolegium. Bardzo dobrze ze wreszcie sa tacy LUDZIE co otwieraja OCZY innym na RZECZYWISTOSC ZYCIA a NIE stanie ciagle w "ulotnosci" i klaszczac na kolanach!!! POMYSLCIE o dorastajacym POKOLENIU ktore zna SWIAT z Internetu, umie komunikowac sie z "tel-komorkowego i inne postepowe na czasie sprawy nie sa im obce!!!SWIAT IDZIE NAPRZOD a NIE WSTECZ!!! Jak sie komus NIE podoba to NIECH NIE uczestniczy w temacie!!! PANI EDYTO NAPRZOD I ZYCZE SUKCESOW.
2019-05-20 19:22:52
jab
Jestem za tym, aby tą Panią odwołać ze stanowiska. Nie godzi się, aby w kraju chrześcijańskim w którym jest 90 % katolików, jakieś mniejszości lewackie atakowały symbole naszej religii ! Liczę, że Pan Prezydent, który też jest katolikiem, poprze wniosek o odwołanie.
2019-05-20 18:30:18
yeti
Pan radny chyba zjadł za dużo paprykarza... Bidulek.
2019-05-20 18:26:34
Ja
Wydawało mi się,że najlepsze szczecińskie liceum wychowuje inteligentnych ludzi. A taka niespodzianka!
2019-05-20 18:20:42
zniesmaczony
Większość komentarzy napisali potomkowie komunistów , nienawidzący Kościoła i przyjażni dla sexu bez ograniczen . Brawo lewacki Szczecin , możecie żyć w g.. do śmierci !
2019-05-20 17:39:39
Ehh
Naczelny błazen Szczecina, Matecki znowu pajacuje
2019-05-20 16:45:44
Hubi
Po co promować taką mendę.Im mniej się o Nim mówi (i pisze) tym lepiej dla wszystkich, nawet dla Mateckiego.
2019-05-20 16:29:04
Y
A ja chcę, żeby Przewodnicząca Komisji d/s Kultury przestała promować idee komunistów i innych lewackich organizacji.
2019-05-20 15:44:12
cdn
Brawo panie Matecki ,SZczecin ,lubuskie,warszawka to komuna,postkomuna,marne nie zlustrowane srodowisko akademickie nie mowiac o sadach.Jeszcze pare lat itak jak winnych wyborach bedzie zwyciezal oboz patriotyczny.Teraz w szczecinie zwyciezaja komunisci,bronek,a wwarszawce wlodzin=mierz ,,iliczz'' cimoszewicz syn bandyty stalinowskiego,ktory zapisal sie do tej zbrodniczej organizacij w wieku u 20 lat.Pozniehj byl Tw.
2019-05-20 15:19:48
Szczecinianin
A mieszkańcy Szczecina domagają się rezygnacji Mateckiego z funkcji radnego
2019-05-20 14:42:53
Eaa
Wskazane aby uwzględniając uczucia Oszołoma z FB, którego opcja nie dostała się do Rady Osiedla Kijewo uwzględnił zdrowy rozsądek. Pikanteri dodaje fakt, że Oszołom sam udostępnia również antyklerykalne posty i nie widzi w tym nic niestosownego. Panie radny Matecki, chociaż trochę rozumu.
2019-05-20 14:31:56
Szczecinianin
A ja jestem wstrząśnięty, że taki typ jak MATECKi zasiada w radzie miasta. Wstrząsa to mną dogłębnie i apeluję aby MATECKI wziął się spakował i wyniósł na księżyc... ten co go nam dwóch takich ukradło...
2019-05-20 13:58:39
rob
A jakos nie slyszalem slow oburzenia gdy palono race i wznoszono kibolskie okrzyki przyspiewki nie tylko przed Jasna Gora ale i w Kaplicy MBCZ w Czestochowia.To juz nie byla profanacja tylko zdrowa sila narodu pokazywala swoje przywiazanie do wartosci ??? To jakos nikogo nie razi a obrazek grafika razi??? To tak jak szukanie mowy nienawisci u innych i braku uwagoi na to co sie mowi i jak sie mowi.Jak to w Pismie jest widzisz u brata swego zdzblo trawy a belki w swoim oku nie widzisz, czy jakos tak
2019-05-20 13:53:50
rob
Pan Jedrzej powiniem po mesku porozmawiac z Panem Mateckim. Swoja droga jak mozna zniewazyc jakas kartke, rozumiem gdyby Pani Radna wyniosla z Kosciola np. Katedry poswiecony obraz MBCZ i oplula go,,plamala ramy, oblala farba lub przepasala tecza to rozumiem oburzenie bo to przedmiot tzw."kultu" ale obrazek grafika przerobiona i tyle halasu o to.A ludzie stuknijcie sie w glowy
2019-05-20 13:46:45
???
Spec od wspierania wizerunku Ministra Sprawiedliwości za pieniądze
2019-05-20 13:36:58
X
A ja chcę, żeby radny Matecki przestał promować faszystów z ONR-u i z innych organizacji nacjonalistycznych, neofaszystowskich.
2019-05-20 13:20:08