wtorek, 25 czerwca 2019.
Strona główna > Wiadomości > Koalicja Antysystemowa: Było 18 komitetów, jest siedem...

Koalicja Antysystemowa: Było 18 komitetów, jest siedem...

Koalicja Antysystemowa: Było 18 komitetów, jest siedem...
Data publikacji: 2018-09-18 16:04
Ostatnia aktualizacja: 2019-04-13 00:55
Wywietleń: 1371 351902

Cztery lata temu w wyborach samorządowych wystartowało 18 komitetów, w tym roku ta liczba zmniejszyła się do siedmiu. Taki problem poruszyła we wtorek na konferencji Koalicja Antysystemowa. Przyczynę oraz sposób rozwiązania tego problemu przedstawił Jakub Kozieł, kandydat na prezydenta Szczecina.

- Naszym zdaniem przyczyną jest bariera biurokratyczna, którą każdy z komitetów musi pokonać, żeby wystartować w wyborach - mówi Jakub Kozieł. - Prawo wyborcze, które obecnie obowiązuje jest swego rodzaju zabieraniem biernego prawa wyborczego wszystkim wyborcom.

Koalicja przygotowała program z propozycjami, jak zwiększyć rolę mieszkańców w zarządzaniu miastem.

- Jednym z punktów jest nadanie inicjatywy uchwałodawczej radom osiedlowym, które potrafią lepiej zareagować na to, co się dzieje w ich okolicy - mówi J. Kozieł. - Kolejna rzecz to referenda lokalne. Mieszkańcy będą mieli poczucie, że ich zdanie jest wysłuchane. Trzecia rzecz to tak zwany "i voting", czyli głosowanie przez aplikacje w telefonie komórkowym. Chcemy zachęcić młodych ludzi, którzy nie interesują się polityką. Czwarta rzecz to konsultacje społeczne.

Ponadto koalicja chciałaby wprowadzić system, w którym mieszkańcy sami składają się na jakiś projekt, a miasto im pomaga.

- W momencie uzbierania połowy kwoty, która jest wymagana, miasto dokłada brakujące pieniądze ze swojego budżetu - tłumaczy J.Kozieł. - Uważamy, że ludzie będą wówczas bardziej dbali i utożsamiali się z tym, co zrobili za własne pieniądze.

Polityk odniósł się też do głośnej ostatnio sprawy pani "Balbiny".

- Problem tkwi w charakterze tej pani, która nie chce dać sobie pomóc - powiedział J. Kozieł. - Myślę, że tutaj powinny zaangażować się służby za to odpowiedzialne, czyli Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie.

Ponadto zgłosił pomysł na zatrzymanie studentów w naszym mieście:

- Chcielibyśmy ściągnąć do Szczecina jak najwięcej firm, nowych technologii, aby młodzi mogli zostać w swoim rodzinnym mieście i dostać tu dobrą pracę w dobrej firmie. ©℗

(KoK)

Na zdjęciu (od lewej): Andrzej Śmieliński, Jakub Kozieł, Jakub Golon, Dariusz Olech z Koalicji Antysystemowej

Fot. Krystian KOWALCZUK

Komentarze

dfg
k-2:L jestes niewolnikiem? twoj tok myslenia jest 100% niewolniczy? dla twojej wiadomosci, niewolniku, za przedszkole, szkole placilem SAM, z komunikacji nie korzystam, bo stac nas na 2 samochody, bez zadnych dotacji, nie pracuje na panstwowej posadce jak przegrancy zyciowi, zadnych 500+, prosze nie zmuszajcie mnie do placenia danin innych niz policja, wojsko i straz pozarna, z reszta poradzimy sobie sami, bo nie jestesmy niewolnikami, tak jak ty, zlewaczaly oszolomie
2018-10-07 13:13:36
mario
W wyborach samorządowych chcą zmienić ordynację wyborczą!!! Odlot i żenada!!
2018-09-18 17:02:32
k-2
Kozieł to korwinowiec podszywający się pod Kukiza, który chce zlikwidować ZUS, sprywatyzować szkoły, przedszkola, komunikację, a na końcu sam magistrat. Antypespiranty z pampersami.
2018-09-18 16:32:32
abc
mutni panowie smutni panowie, tylko wąsów wam brakuje ,a gdzie kobieta która ostatnio była na ich konferencji -obiad gotuje i sprząta jak przykazał "krul" Janusz który woli głosować na Sld czy niż Pis buhahhahaha,gdzie macie konstytucje ?! czytaliscie w ogole to kiedys ?!
2018-09-18 16:27:23

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
22
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Widoki z wielkiego koła

Nekrologi

Sonda

Czy w Szczecinie powinien powstać pomnik Piotra Zaremby – pierwszego prezydenta Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie