wtorek, 17 września 2019.
Strona główna > Wiadomości > Koalicja Obywatelska przedstawia drużynę. Sygnał do pełnej mobilizacji

Koalicja Obywatelska przedstawia drużynę. Sygnał do pełnej mobilizacji [GALERIA]

Koalicja Obywatelska przedstawia drużynę. Sygnał do pełnej mobilizacji
Data publikacji: 2019-08-21 14:22
Ostatnia aktualizacja: 2019-08-23 07:36
Wywietleń: 1359 409489

Lider szczecińskiej listy Koalicji Obywatelskiej w wyborach do sejmu, Arkadiusz Marchewka, nietypowo rozpoczął prezentację swojej drużyny. Przy pomocy syreny pożarowej dał Polakom sygnał do pełnej mobilizacji w nadchodzących wyborach.

- Od czterech lat obecna władza podpala nam Polskę i dlatego musimy się zmobilizować i wygrać te wybory - mówił Arkadiusz Marchewka, lider szczecińskiej listy Koalicji Obywatelskiej w październikowych wyborach do sejmu. - Nigdy bym nie pomyślał, że po 30 latach życia w wolnym państwie będziemy musieli znowu wychodzić na ulice w obronie demokracji.

Ważną kwestią poruszaną przez lidera listy była także edukacja. Według niego, za 10 dni uczniowie wrócą do szkół pełnych niepewności, gdzie głos nauczycieli nie liczy się dla władzy centralnej. Wyliczył również, że za kwotę, jaką w Szczecinie wydano na reformę edukacji - czyli 60 mln zł - można by wybudować 4 przedszkola, jedną dużą szkołę lub nowoczesny basen.

Głos zabrał również senator Tomasz Grodzki, który będzie się ubiegał o reelekcję. Z kolei jego zdaniem te wybory będą decydować, czy Polska pozostanie w kręgu cywilizacji zachodniej czy pójdzie w stronę wschodnich autorytaryzmów. W gabinecie cieni KO Grodzki jest odpowiedzialny za sprawy ochrony zdrowia. Przekonywał więc, że Koalicja Obywatelska ma bardzo dobry program poprawy sytuacji w polskich szpitalach, jego szczegóły mają zostać wkrótce przedstawione.

- Każde z nas ma taką kartkę ze swoim imieniem i nazwiskiem - mówił kandydujący z szóstego miejsca na liście Grzegorz Napieralski. - I ja swoją chciałbym symbolicznie przekazać Magdalenie Kochan, bo moja misja w senacie się już kończy i mam nadzieję, że ona mnie zastąpi.

Liderka Komitetu Obrony Demokracji, Magdalena Filiks, kandydująca z 5. miejsca na liście, podkreśliła,że w Polsce prawie 60 proc. ludzi jest niezaangażowanych politycznie. Za swoją misję w zainaugurowanej właśnie kampanii wyborczej uznała dotarcie właśnie do tych niezdecydowanych. Na zakończenie konferencji Arkadiusz Marchewka ponownie dał syreną sygnał do pełnej mobilizacji, a jego drużyna zaczęła skandować hasło: zwyciężymy.

(AK)

Fot. Dariusz Gorajski

Na zdjęciu: Arkadiusz Marchewka, lider szczecińskiej listy Koalicji Obywatelskiej, zaprezentował drużynę, z którą powalczy o zwycięstwo w październikowych wyborach parlamentarnych.

 

Koalicja Obywatelska przedstawia drużynę. Sygnał do pełnej mobilizacji Koalicja Obywatelska przedstawia drużynę. Sygnał do pełnej mobilizacji Koalicja Obywatelska przedstawia drużynę. Sygnał do pełnej mobilizacji Koalicja Obywatelska przedstawia drużynę. Sygnał do pełnej mobilizacji Koalicja Obywatelska przedstawia drużynę. Sygnał do pełnej mobilizacji Koalicja Obywatelska przedstawia drużynę. Sygnał do pełnej mobilizacji Koalicja Obywatelska przedstawia drużynę. Sygnał do pełnej mobilizacji

Komentarze

były wyborca PO
KOledzy mówili po cichu że piąte miejsce jest niebiorące.Z Senatem też nic nie wiadomo bo Stasiu może coś podebrać głosów
2019-08-23 06:14:03
Prawdziwa Lewica
Czekamy na deklarację w sprawie równości małżeńskiej osób nieheteronormatywnych oraz obecności na marszu tolerancji 14 września. Nie wstydźcie się tęczy
2019-08-22 22:48:25
PISdzielnio zajmijcie się swoim Trollem wam podobnym
Radny Matecki PIS https://wiadomosci.wp.pl/kontrowersyjny-bloger-pis-nadal-pracuje-dla-resortu-sprawiedliwosci-6415893981275777a
2019-08-22 16:46:45
PO na śmietnik historii Polski
Nigdy na PO czy na PO KO
2019-08-22 14:34:27
Juz cala Polska...
Z Was sie Smieje... POKO-nywane ZLO i PO-stkomunistyczno/Lewackie dzieje...!!!
2019-08-22 11:04:54
Partia Oszustów
liczyłem na program Cela+ ale zdaje się że PiS stosuje zasadę by nie "sra3 we własne gniazdo" - oni (POPiS) krzywdy sobie nie zrobią ale wam na pewno tak.
2019-08-21 23:53:29
Precz z PO-stkomuna... i reszta Lewactwa ! !
No wlasnie, Ciekawe Kto... od 4 lat PO-dpala nam Polske ?? A wiec Panie Marchewka i POKO-nywane KO-mpany - juz to 1-sze Wasze Zdanie jest tak "GLUPKOWATE"... ze nie ma najmniejszego sensu dalej czytac !!
2019-08-21 22:34:49
dr Pietruszka
Cieszy że mieszkańcy zostali ostrzeżeni syreną że jedzie polityczna straż pożarna ratować Polskę i demokrację.W obronie demokracji wychodzą po 30 latach na ulicę co akurat oznacza że chyba demokracja ma się dobrze.Co prawda Polacy woleliby żeby demokrację umacniać w Sejmie na co mieli 30 lat ale chyba słabo to wychodziło. Senator Tomasz Grodzki martwi się czy zostaniemy w sferze cywilizacji zachodniej ale w Szczecinie powinien martwić się mniej zawsze można wyjechać do Pasewalku albo Schwedt,tam to z już z pewnością jest krąg cywilizacji zachodniej.W gabinecie cieni odpowiada za sprawę służby zdrowia którą pragnie uzdrowić.Bardzo to cieszy Polaków że chce usprawnić ma do pomocy ministra zdrowia Arłukowicza Bartosza to we dwóch łatwiej im będzie uzdrowić służbę zdrowia.Tylko dlaczego jej nie uzdrawiali przez 8 lat rządów PO?Bardzo dobry program poprawy sytuacji w szpitalach.Czekamy na ten program.30 lat czekamy w demokracji którą obalono zaledwie wczoraj.I jeszcze szkoły.Biedny ten uczeń który martwi się czy głos nauczyciela jest słyszany dla władzy centralnej,ciekawe czy dlatego że się przebrał? Grzegorz przekazał kartkę Magdzie.A co to jest jakiś przechodni stolec w Senacie?Wyborcy decydują gdzie kto się dostanie.Suweren.Podmiot.Elektorat.
2019-08-21 21:56:45
Program pierwsza praca
Pani Magdaleno! Wszyscy trzymamy kciuki, żeby się udało. W morzu kasjerek, magazynierek, salowych będzie pani (jak się uda) wisienką na naszym torcie.
2019-08-21 21:55:10
warzywnik
A marchewka to z natką czy bez ?
2019-08-21 21:47:35
Antoni
Wyborcy PO, przedstawcie plan partii którą popieracie i proszę jakieś powiedzmy 5 powodów dla których miałbym oddać głos za Waszą partią? Nie interesują mnie jakieś wiadomości cieknace nienawiścią z TVNu, dodam dla utrudnienia ;)
2019-08-21 21:44:09
Coś o waszym guru...
Jak ustaliła Wirtualna Polska, kontrowersyjny radny PiS, uważany za skrajnie prawicowego blogera Dariusz Matecki nadal pracuje dla resortu sprawiedliwości. Oficjalnie "wspomaga resort w mediach społecznościowych”, nieoficjalnie ma za zadanie chwalić działalność ministerstwa. Dostaje za to co miesiąc 3 tysiące złotych. Coś jeszcze trzeba , żeby oświecić Pisie otumanione głowy ??
2019-08-21 21:03:26
@ @robotnik ?
W tym mieście kierownikiem zostaje się z POwołania przez partyjnych KOlegów
2019-08-21 19:54:22
po samo zlo
TA tepa kodziara dostala od grzech ''zniszcze'' zchetyna miejsce na liscie.Boze bron Polske.
2019-08-21 19:41:06
afera ministra Piebiaka
Apel do wszystkich takich "Emilii S" w całej Polsce, będących teraz na służalczych usługach rządzącego PiS-u. Ratujcie się, bo jest jeszcze czas. Ale tylko do wyborów, nie zapominajcie o tym! Bo teraz macie jeszcze czas w jakiejś mierze się oczyścić ze swoich bezeceństw czynionych wobec niewinnych ludzi na zlecenie pisowców, czym prędzej się ujawniając i przekazując wszelkie informacje o ich niegodziwościach dziennikarzom i politykom opozycji. Jeszcze przed wyborami, bo wtedy zostaną wam te grzechy wybaczone. Ale pamiętajcie, że każda władza kiedyś przemija, po czymn zawsze następuje okres kiedy "rewolucja zjada własne dzieci", a właśnie to was nieuchronnie czeka. Kiedy władza się zmieni, już nigdy z siebie tego brudu nie zmyjecie i wasze życie zamieni się w koszmar ostracyzmu. BO PRZYZWOITYM WARTO BYĆ ZAWSZE!!!! Zeszmaciliście się, będąc hejterami, donosicielami czy pomagierami pisowców lub kleru, ale macie jeszcze okazję wrócić do grona ludzi porządnych. Zastanówcie się i nie brnijcie dalej w zło!
2019-08-21 19:25:02
@robotnik ?
A kto ci kazał rzucać na szkołę kamieniami ?? Byłbyś teraz może kierownikiem za 10tys. na 2 zmiany Pisi pachołku...
2019-08-21 19:07:40
Brawo PIS :)))
2015 – wystarczy nie kraść 2016 – my nie kradniemy nam się po prostu należy 2017 – inni też kradli 2018 – inni kradli więcej 2019 – kradniemy ale zgodnie z prawem 2020 – (jak wygrają) kradniemy i co nam zrobicie?
2019-08-21 19:03:24
@jab
No ale naprawdę wierzyć się nie chce, że tyle rzeczy udało się zrobić. Wymiar sprawiedliwości udało się naprawić, wrak Tupolewa sprowadzić, winnych zamachu osądzić, winnych ukradzenia 300 mld zł też, kwota wolna od podatku 8000zł , tak jak obiecano, w końcu wzrosła, Polska wstała z kolan i jest szanowana na całym świecie a suwerena stać nawet na konia z Janowa! Jak dobrze jest, ja chyba śnię!!! Kuchciński travel:To są jaja. Traktuje samolot opłacany z naszych podatków (4mln zł) jako prywatną taksówkę dla rodziny, podczas gdy ma darmowe przeloty liniami rejsowymi, które na trasie Warszawa - Rzeszów są nader często. Mieszkanie opłacane z naszych podatków zajmuje syn tego osobnika. Czy to program PIS "Rodzina na państwowym"? Wyborco PiS - nie przeszkadza ci to? Miała być pokorą, umiar i służba, jest gorzej niż było, ale wóda po 15pln i 500 na koncie TO SIĘ LICZY NIE ROZWÓJ KRAJU...
2019-08-21 18:59:01
Na zdjęciu przy nagłówku w lewym górnym rogu jest taki siwy, sympatyczny starszy pan.
Ciekawym gdzie pracował mając 25, 30, 40 lat?
2019-08-21 18:51:37
robotnik ?
Co może wiedzieć o POtrzebach sPOłeczeństwa osoba, która ani jednego dnia nie przepracoawała fizycznie na 2 zmiany za 1500 zł na rekę ? Świat zza biurka zdecydowanie różni się od rzeczywistości milionów ciężko pracujących ludzi
2019-08-21 18:38:33
syrena związkowa
Ja tam sądzę że wygra Magda,ona ma gadane i bardzo bardzo bardzo chce wejść do sejmu.Koledzy nie nadążą.Wejdzie nawet z 5 miejsca.A 6 generalnie są niebiorące w ogóle ;)
2019-08-21 18:31:22
jab
Rząd Prawa i Sprawiedliwości w ostatnich 4 latach zmienił Polskę i zrobił ogromny krok naprzód w jej rozwoju. Oto 30 przykładów, niepodważalnych faktów, które mówią same za siebie. Zatem nie zmienia się drużyny, która wygrywa do przerwy 30:0, 1). 500+ na drugie i następne dziecko, 2). 500 + na pierwsze dziecko, 3). obniżenie wieku emerytalnego . 4). podniesienie mini. stawki godz. w 2016, 5). umocnienie wschodniej flanki NATO (wojska USA w Polsce). 6). mieszkanie +, 7). likwidacja gimnazjów, 8). podniesienie mini. stawki godz w 2017, 9). podniesienie mini stawki godz w 2018, 10). rewaloryzacja emerytur za 2018, 11). Tzw. 13 emerytura, 12). podniesienie minimalnej płacy w 2016, 13).podniesienie minimalnej płacy w 2017, 14).podniesienie minimalnej płacy w 2018, 15). obniżenie podatku PIT, 16). obniżenie podatku CIT w 2017, 17).obniżenie podatku CIT w 2018, 18). wyprawka szkolna dla każdego dziecka, 19). zniesienie obowiązku szkolnego dla 6 latków, 20).początek uszczelniania dziury vat w 2016, 21). Dalsze uszczelnienie dziury vat w 2017, 22). Dalsze uszczelnienie dziury vat w 2018, 23).zniesienie podatku PIT dla osób do 26 roku, 24). dywersyfikacja dostaw gazu, 25).repolonizacja banków, 26). podwyżki dla nauczycieli 15 % w 2019, 27). podwyżki dla policji, 28).podwyżki dla żołnierzy, 29). podwyżki dla lekarzy rezydentów, 30). 500 + dla niepełnosprawnych. Natomiast przeciwna drużyna (PO) zajmuje się ideologiami, które nic nie wnoszą do poprawy i rozwoju państwa. Strzela sobie samobóje, takie jak podwyższenie wieku emerytalnego do 67 lat dla kobiet i mężczyzn, fatalne zarządzanie finansami i instytucjami państwa, wzniecanie awantur i donoszenie na własne państwo.
2019-08-21 18:30:20
Test cenzury Kuriera i PISich Trolli
Afera Piebiaka. Pełnomocnik Emilii: Wszelkiego rodzaju instrukcje wychodziły z ministerstwa Na pewno osobą inicjującą tę sytuację nie była pani Emilia. Wszelkiego rodzaju instrukcje wychodziły z ministerstwa - powiedział Konrad Pogoda, pełnomocnik kobiety, która miała brać udział w rozpowszechnianiu nieprawdziwych opinii dyskredytujących sędziów przeciwnych reformom PiS w sądownictwie. Po ujawnieniu sprawy wiceszef resortu sprawiedliwości Łukasz Piebiak podał się do dymisji. Opozycja domaga się dymisji Zbigniewa Ziobry.
2019-08-21 18:20:55
kibic
lider marchewka buhahaha
2019-08-21 18:11:37
syrena
Ału , ału to będą zamiast syreny sami wyć jak PIS wygra
2019-08-21 17:58:51
dno
same aborcjonistki
2019-08-21 17:28:21
ogrodnik
A to feler westchnął seler
2019-08-21 16:54:39
Józef Bąk
Akurat syrena alarmowa to domena zadymiarzy, którzy palą opony na protestach, więc skojarzenie z podpalaniem Polski jest jak najbardziej trafne. Zwłaszcza w świetle hasła "ulica i zagranica". Przynajmniej się nie kryją z podejściem.
2019-08-21 16:41:50
Jazon
Ta marchewka wyborcza jest robaczywa.
2019-08-21 16:26:36
tak !
Syrena oznajmia ratujcie nas ! Figa ! Ratunek nie nadejdzie .
2019-08-21 16:10:27
Do roboty do roboty
a może tak do uczciwej pracy zamiast żyć kolejne lata z pieniędzy coraz biedniejszego podatnika? Młodzi ludzie w pełni sił idźcie do pracy budować Polskę, a nie z niej ciągnąć kasę!!!! a ci co osiągnęli wiek- na emeryturę!!!! Od lat ci sami ludzie ciągną kasę z podatników, ile można?
2019-08-21 16:06:33
ja tylko pytam
To ma być informacja prasowa? Czysta kpina! Osoba podpisująca się (AK) chyba należy do sztabu wyborczego PO-KO, bo przecież bezstronny dziennikarz nie napisałby "ważną kwestią poruszaną przez lidera listy". A już zakończenie artykułu brzmi jak wyjęte z zeszytu partyjnego aktywisty. Kurier strasznie obniża loty.
2019-08-21 16:02:59
@Do poniższych dyżurnych trolli
A gdzie te spotkania wyborcze? PiS przynajmniej informuje w mediach społecznościowych o swoich spotkaniach. Platformerzy przyklejają się do gminnych imprez i są przeganiani przez zwykłych ludzi. Pracę posłów POKO widać podczas transmisji sejmowych. To, co wyprawiają na posiedzeniach komisji, woła o pomstę do nieba. Oby jak najmniej ich weszło do przyszłego Sejmu. Nie pracują, tylko torpedują działania innych.
2019-08-21 15:57:28
Wyborca PO-Ko -spoko
Tusk na prezydenta, Schetyna na premiera, Rostowsky na ministra finansów, Kopaczowa na ministra zdrowia i będzie cacy. A i niech Nowak ten od zegarków wraca do Polski drogi budować. No i Gut!
2019-08-21 15:46:36
kasia
Wobec braku wyboru zagłosuję na Korwina. Lepiej może nie bedzie , ale skowyt PIS i PO jak wygra Korwin będzie wart wszystkich pieniędzy
2019-08-21 15:31:59
pytanie
Od rana atak ,,niezaleznych niemieckich portali'' i tvn/tusk vision network/a kiedy jedna z nielicznych polskich gazet zada pytanie co u pana panie neuman i ile lat bedzie przeciagana sprawa gawlowskiego,piniora,majatku budynia z gdanska.Sady do dziela a nie czekac na wynik wyborow.
2019-08-21 15:26:15
Do poniższych dyżurnych trolli
Jeśli chce się poznać program "konkurencji partyjnej" trzeba się pofatygować na spotkanie wyborcze, a nie słuchać reżimowej stacji TVPIS, Radio z Ryjem i wszystkich innych zależnych od kasy Kaczafiego .Posłuchajcie innych i sami przeanalizujcie , kto was oszukuje..Wy pracujecie za takie same SREBRNIKI JAK JUDASZ , który zdradził Jezusa. Włączcie myślenie i nie łykajcie tej populistycznej papki jaką serwuje PIS!!
2019-08-21 15:08:54
jan bury
Zalosni niudacznicy,ktorzy dsoprowadzili do tego ze dzieciiwnukowie zbrodniarzy stalinowskich /hubner z domu cegielska,cimoszewicz/komuchy;belka,muller,liberadzki beda doic kase w eurokolchozie.
2019-08-21 15:08:04
HAK
A co ze Staszkiem?
2019-08-21 15:06:15
karol
Nie mają łatwej sytuacji. POprzedznicy POzamykali prawie wszystkie zakłady pracy .Nie ma już prawie co POzamykać i POdlizać się Niemcom .Ale coś na pewno POzamykają
2019-08-21 14:42:03
dante
Ale tłumy i papugowanie pełne sloganów bez pokrycia A o programie biedacy zapomnieli ????
2019-08-21 14:41:29
Piotrek
Czy mial zezwolenie ten Pietruszka na zaklocanie spokpju