środa, 17 lipca 2019.
Strona główna > Wiadomości > Kocie zagubienie. Buka, gdzie jesteś?

Kocie zagubienie. Buka, gdzie jesteś?

Kocie zagubienie. Buka, gdzie jesteś?
Data publikacji: 2018-08-22 12:08
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:18
Wywietleń: 1372 346958

"Uwaga! To nie jest kampania wyborcza. Buka nie kandyduje ani na fotel prezydenta Szczecina ani na radną"  - tak zaczyna się jeden z apeli facebookowych, którym internauci mobilizują ludzi dobrej woli do pomocy w poszukiwaniach na wszelkie możliwe sposoby zaginionej ponad tydzień temu ukochanej kotki Marzeny Białowolskiej, prezeski szczecińskiej Fundacji Na Rzecz Zwierząt Dzika Ostoja. W akcję poszukiwawczą zaangażowała się już co najmniej setka osób.

Trwa akcja ulotkowa i plakatowa na wielu osiedlach. Bunia - jak pieszczotliwie mówi sama o niej pani Marzena - to zwierzę o tyle szczególne, bo uratowane przez nią od niechybnej śmierci, znalezione w worku tuż po urodzeniu wraz z czwórką innych kociąt z miotu, przy zabitej matce. Odratowane i jedyne, które z tej gromadki przeżyło, traktowane jak członek rodziny. Stąd i arsenał środków nadzwyczajny, by doprowadzić do jej odnalezienia.

- Bunia jest ze mną od pierwszych swoich dni. Znalazłam ją wraz z pozostałymi kociakami (było ich w sumie pięć) 13 października ubiegłego roku. Wszystkie wtedy udało się mi wraz z wolontariuszami odratować, czwórka trafiła do adopcji, ale tamte nie przeżyły zbyt długo. Została ona, zawsze była przy mnie. Nigdy nigdzie nie wychodziła beze mnie, chodziłam z nią do pracy, chuchałam, zawsze była w pobliżu podczas karmienia innych zwierząt. Stała się towarzyszką mego życia. Obok pandy, którą udało się wcześniej także odratować i jest ze mną już dwa lata - opowiada pani Marzena zatroskana o los swej kotki, ale też pełna nadziei, że się odnajdzie.

Pani Marzena wspomina jak Bunia, czyli Buka, reagowała na próby podawania jej mleka, rozczapierzając przednie łapki z pazurkami i strosząc się na jego widok. Stąd skojarzenie z wiedźmą z bajki o Muminkach i tak już zostało. Zniknęła z domu 14 sierpnia, około godz. 22 w nowej Ostoi koło Mierzyna. Jak zaznacza pani Marzena wkoło hektary pól, krzaki, dalej coraz bardziej zabudowywane tereny - środowisko i niebezpieczeństw czyhających w nim wiele. Zwłaszcza w przypadku zwierzęcia, dla którego raczej tym naturalnym środowiskiem było środowisko i stała bliskość człowieka.

- Nocami już krzyczę "Buka". Szukam codziennie, od 22 do północy, wstaję o godz. 2 i dalej szukam do godz. 5-6, praca i dalej szukam. Szukają i inni. Martwię się. W tym czasie były już sygnały z różnych miejsc, ale jak dotąd nic. Efekt podczas tych poszukiwań - jak się okazało -  to trzy inne koty, które wcześniej zaginęły i szczęśliwie trafiły znów do swoich właścicieli. Ja wciąż mam nadzieję, że i moja Bunia do mnie wróci. Dla kogoś z boku to może wyglądać na jakieś dziwactwo, ale to po prostu członek rodziny. O pomoc prosiłam nawet jasnowidza i znawców od wahadełek. Jeśli do soboty nie trafimy na ślad kotki, to ruszy na poszukiwania też grupa z psem tropiącym. Nadal mam nadzieję, że znów nadejdzie czas naszego wspólnego tulenia i miziania - kończy Marzena Białowolska, która pomagając innym teraz sama pomocy potrzebuje.  potrzebie.

Stąd za każdy sygnał i kontakt jest i będzie wdzięczna. - Z góry dziękuje wszystkim za wsparcie, miejcie oczy i uszy otwarte - prosi każdego. ©℗

Mirosław WINCONEK

Fot. Mirosław WINCONEK

Na zdjęciu: Plakaty z apelem o pomoc w poszukiwaniu kotki Buki pojawiły się na wielu szczecińskich osiedlach od rogatek miasta przez Gumieńce po Żelechową. Jeden z nich przy ul. Zawadzkiego z informacją o kocim zagubieniu.

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Masowe bieganie nad morzem

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy uważasz, że w ostatnich latach Szczecin utracił swój akademicki charakter?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie