środa, 19 września 2018.
Strona główna > Wiadomości > Kolejny pomysł radnego Stankiewicza – palmiarnia na Wyspie Grodzkiej

Kolejny pomysł radnego Stankiewicza – palmiarnia na Wyspie Grodzkiej

Kolejny pomysł radnego Stankiewicza – palmiarnia na Wyspie Grodzkiej
Data publikacji: 2018-09-13 18:20
Ostatnia aktualizacja: 2018-09-14 16:47
Wywietleń: 1829 350967

Gigantyczna palmiarnia z oranżerią, restauracjami, fontannami i miejscami spacerowymi zamiast ogródków działkowych na Wyspie Grodzkiej. Taką propozycję zagospodarowania części atrakcyjnego terenu w centrum Szczecina opracował radny miejski Robert Stankiewicz (PiS).

Radny słynie z niebanalnych pomysłów mających podnieść atrakcyjność Szczecina. Wcześniej proponował m.in. rewitalizację Plaży Mieleńskiej – w tym molo, przy którym mogłyby cumować statki żeglugi pasażerskiej o długości 100 metrów, pomosty i przystanie dla kajaków i jachtów, szlaki spacerowe, drink bary etc. Radził też nawiązanie przez Szczecin partnerskiej współpracy z izraelską Hajfą, wybudowanie przy powstającym aquaparku wielkiego otwartego basenu ze sztuczną wyspą i palmami, uruchomienie na stałe na Łasztowni wielkiego „diabelskiego młynu” (jaki jest np. w Londynie) oraz przywrócenie wodnego połączenia, za pomocą katamaranów, Szczecina z Międzyzdrojami oraz Świnoujściem.

Teraz Stankiewicz ma pomysł, jak zagospodarować resztę Wyspy Grodzkiej – położonej naprzeciw Wałów Chrobrego. Jej część zajmuje już marina. Resztę – ogródki działkowe.

– Wyspa Grodzka położona w reprezentacyjnym miejscu Szczecina niewątpliwie wymaga rewitalizacji oraz kompleksowej koncepcji zagospodarowania. Na niezagospodarowanym obszarze wyspy rozciąga się prawdziwa terra incognita. Panują tam wszelkie formy chaosu w postaci walących się pomostów, rozpadających się altanek i wszechobecnego bałaganu. Wszystko to fatalnie wpływa na wizerunek miasta. Nie trzeba udawać się do Rio de Janeiro, by zobaczyć przysłowiowe „fawele”. Znajdują się one na miejscu, w Szczecinie, na Wyspie Grodzkiej – uważa radny.

Dodając efektowne pytanie: czy wyspa pozostanie skansenem czy też pływającym ogrodem w myśl koncepcji „Floating Garden”?

– Proponuję wybudowanie na niezagospodarowanej części wyspy palmiarni-oranżerii wraz z terenami rekreacyjnymi w postaci promenadowych ciągów spacerowych, fontann i zaplecza gastronomicznego. Sama palmiarnia usytuowana byłaby w środkowej części wyspy. Zostałaby wybudowana z trwałych – duraluminium i szkło kompozytowe, ale lekkich elementów konstrukcyjnych z licznymi przeszkleniami, których poszczególna część byłaby otwierana zależnie od warunków atmosferycznych w sezonie. W tej formie obiekt nie stanowiłby nadmiernego obciążenia gruntu oraz wpisałby się w otaczający krajobraz, stanowiąc jeden z symboli Szczecina. W palmiarni oprócz egzotycznych roślin znajdowałyby się miejsca odpoczynku i restauracje. W ten sposób obiekt publiczny spełniałby funkcje rekreacyjne, wypoczynkowe i restauratorskie, a także edukacyjne. Byłby to niewątpliwie i faktycznie pierwszy „pływający ogród” w Szczecinie – zapewnia Stankiewicz. ©℗

(dar)

Kolejny pomysł radnego Stankiewicza – palmiarnia na Wyspie Grodzkiej Kolejny pomysł radnego Stankiewicza – palmiarnia na Wyspie Grodzkiej

Komentarze

ròżowa landryna
Wydzierżawić radnemu Stankiewiczowi po cenach komercyjnych teren i niech splaca i inwestuje i zarabia na swoich "genialnych" pomyslach i myślę że już nic takiego ten prze-radny nie powie
2018-09-14 16:35:21
Rafał
Artykuł sponsorowany przez Komitet Wyborczy Solidarna Polska
2018-09-14 14:12:38
tollo
Tak , najpierw trzeba uporzdkowac srodmiescie a ogrotki dzialkowe sa czescia zieleni, lepiej nawiez piasku z plazy i uporzadkowac juz zajety teren przez miasto na tej wyspie.
2018-09-14 13:19:03
uio
Gdyby w takiej palmiarni zrobić schronisko dla zwierząt podejrzewam że cały świat by się zadziwił o przyklasnął. Ale kto wpadnie na taki pomysł? Nikt. Jeszcze tego nie rozumiecie, ale za kilkadziesiąt lat to będzie norma że bezdomne zwierzęta będą tak żyły. Ten kto pierwszy na to wpadnie będzie milionerem.
2018-09-14 13:04:48
tobago
Lepiej niech Stankiewicz wyjedzie do tej swojej Hajfy i tam sobie usiądzie w gaju oliwnym.
2018-09-14 12:43:39
many
A kto wpadnie na pomysł, żeby pomóc szczecińskim emerytom, żeby posprzątać miasto, żeby wybudować wspaniałe, nowoczesne schronisko dla zwierząt, żeby pozbyć się patologii, żeby posadzić tysiące nowych drzew, żeby zlikwidować o 70 procent sklepy alkoholowe, żeby w mieście było miło, ciepło i przyjaźnie. Wpadnie ktoś na taki pomysł? Czy nie bardzo?
2018-09-14 11:54:28
@miejscowy
Taka palmiarnia, to stosunkowo lekka konstrukcja i nie byłoby problemu z jej wybudowaniem na wyspie. Jej koszt byłby niski w porównaniu do np. stadionu, czy aquaparku.
2018-09-14 10:39:22
@rek
Ja proponuję jeszcze na wyspie Małpiarnię, w której mogą się odbywać obrady Rady Miasta ;)
2018-09-14 10:16:33
platformiak
w papierowym wydaniu też napisali... heheh
2018-09-14 09:53:25
Pablos
Osobiście pomysł uważam za bardzo dobry, brakuje takiego miejsca w Szczecinie, gdzie możnaby odpocząć w innych warunkach, niż w ogródku przy piwie. Sądzę jednak, że powinno to powstać raczej w parku Kasprowicza, niedaleko Jasnych Błoni, gdzie przyjeżdża dużo turystów, a i mieszkańcy chętnie spędzają czas. No i przede wszystkim powinno zostać sfinansowane z prywatnych pieniędzy jakiegoś inwestora, a nie z publicznych.
2018-09-14 09:15:23
czytelnik
jak można pisać o takich pomysłach, przecież każdy coś może rzucić za miliony albo setki, a wy piszecie i piszecie o Stankiewiczu przynajmniej raz na kwartał
2018-09-14 09:00:30
123
na leczenie wysłać radnego.. i "dziennikarza"
2018-09-14 08:29:30
miejscowy
pomijając aktywność radnego i zbliżające się wybory - to cały pomysł jest mocno nietrafiony. za nimi przemawiają logiczne argumenty: 1 ogromna budowa na wyspie grodzkiej wiąże się z jej palowaniem i umacnianiem co zapewne pomnoży koszty budowy razy dwa. jeśli tego nie zrobią to po niedługim czasie wyspa osiądzie. 2 finansowanie inwestycji - gdy miasto boryka się z problemami braku pieniędzy [wysokie wyceny przetargów] na przyznane już inwestycje unijne, wydawanie ich na rzeczy nie utylitarne jest bzdurą bo te pieniądze szczecin straci na zawsze. 3 myślę że ważniejszą sprawą dla turysty jest najpierw prosty chodnik, łatwość w poruszaniu się po mieście, a dopiero później palmiarnie/aquaparki/ inne szalone atrakcje
2018-09-14 08:22:51
Wiesław Paleta
UM już pewnie ma w planach zagospodarowanie tego terenu, spóźnił się radny.
2018-09-14 07:46:58
Anna - bezpartyjna
Bardzo dobry pomysl. Inne miasta tez maja takie ciekawe sprawy. Skoro ma to lezec odlogiem... Oczywiscie miasto bedzie to mialo gdzies, bo jest "wiele innych bardzo POTRZEBNYCH INWESTYCJI
2018-09-14 02:50:09
wacek
A DLACZEGO MIASTO MA WYKŁADAĆ KASĘ NA TĘ INWESTYCJĘ? JAK RADNY CHCE TO NIECH WYŁOŻY KASĘ ZE SWOJEJ KIESZENI I NIECH ZBIJA NA TYM KOKOSY. MIASTO MA INNE WYDATKI, NP. STADIOOOOOOOONNN :D PS. ŻARTOWAŁEM Z TYM STADIONEM.
2018-09-14 01:24:34
Obiektywnie patrząc
Taka palmiarnia byłaby tysiąc razy lepsza od szkaradnych ogródków działkowych, które teraz są w tamtej atrakcyjnej lokalizacji.
2018-09-14 00:00:25
hehehe
Bardzo fajny pomysł a ta krytyka w komentarzach to pewnie dlatego że napisali że autor pomysłu jest z PIS! Jakby napisali że on jest z Nowośmiesznej czy PO to by piali z zachwytu KODziarze!
2018-09-13 23:34:22
Jackson
Proponuję Neverland 😃
2018-09-13 22:41:28
uwaga
ten bezRADNY nie robi nic, mało kto go zna, przez 4 lata złożył 22 interpelacje, przecież radni od Krzystka składają więcej! z tych 22 połowa to idiotyczne pomysły, nie głosujcie na niego!
2018-09-13 22:35:02
radek
widzę to tak: - Stankiewicz wpada na idiotyczny pomysł - Stankiewicz idzie z debilnym pomysłem do grafika - Stankiewicz z głupim pomysłem i projektem graficznym idzie do Kuriera Szczecińskiego - Bezmyślny dziennikarz bierze temat o idiotycznym pomyśle Stankiewicza i kasę za zrobienie z tego artykułu
2018-09-13 22:01:09
;
Do wyborów jeszcze ponad miesiąc, więc pewnie usłyszymy o niejednym pomyśle z kosmosu :)
2018-09-13 21:27:19
Kamil
STANKIEWICZ NIE JEST Z PISU TYLKO Z SOLIDARNEJ POLSKI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2018-09-13 21:18:55
Krzysio
Zbudujmy tam kosmodrom
2018-09-13 21:05:44
Lol
oj jaki aktywny przed wyborami
2018-09-13 21:03:56
miki
szkoda, że radny nigdy nie zainteresował się tymi dzielnicami, gdzie wstawiono go na listę: Gumieńce, Pomorzany i Śródmieście-Zachód. Nic dla tyhc społeczności nie zrobił, przez 4 lata zero interpelacji, tylko brał diety, a teraz ma odloty. Najgorszy radny jakiego znam.
2018-09-13 20:46:53
szczecinianin
Dajcie to jeszcze na pierwszą stronę weekendowego wydania, niech się mieszkańcy w końcu dowiedzą że jest taki radny Stankiewicz! Właśnie teraz! Przed wyborami!
2018-09-13 20:44:56
pawel
kolejny pomysł Stankiewicza, no po prostu niesamowite!!!!!! Ale świetny radny. A tak serio to on coś bierze czy za dużo alkoholu?
2018-09-13 20:36:47
Ula z ZCDN
głupi pomysł, kiepsko to wygląda
2018-09-13 20:20:09
mjw
zgłaszam to do prokuratury
2018-09-13 20:18:10
Michał
Mam wrażenie że komentarze o nazwie Pavulon i bardzo fajny pomysł pisał radny Stankiewicz we własnej osobie
2018-09-13 20:14:53
Magda
wybory się zbliżają, radny nagle aktywny, żeby się nie zmęczył bo zawału dostanie
2018-09-13 20:10:40
Elo
Przecież Stankiewicz nie jest z pisu, na szczęście
2018-09-13 20:09:21
andrzej
nie, słabe
2018-09-13 20:07:35
mks
pomysł świetny naprawdę była by to atrakcja turystyczna !
2018-09-13 19:47:41
Hehe
Ale on tak na poważnie?
2018-09-13 19:37:34
Pavulon
Super pomysł!
2018-09-13 19:25:27
bardzo fajny pomysł
Mam wrażenie, że wszystkie negatywne komentarze napisała jedna osoba, bo aż się nie chce wierzyć, że tylu tu malkontentów. Wszystko na nie, bo nie i już. A pytanie o to, dlaczego Kurier pisze o takich projektach, bardzo mnie rozbawiło. Dlatego, drodzy komentujący, abyście klikali i pisali. Na tym między innymi zarabiają media :)
2018-09-13 19:24:09
marek
To jest radny bezradny, nie znam człowieka z działalności społecznej a tylko z tych idiotycznych projektów. Takie propozycje może rzucać prezydent, a nie radny.
2018-09-13 19:10:00
hi hi hi
pis na fali, a radny w niczym nie odbiega pomysłami od innych pomysłów pis-u. Oj przydałby się w Szczecinie duuuuuuży szpital psychiatryczny
2018-09-13 19:01:16
stefan
ciekawe jest nie to co radny zaproponuje, a to kiedy weźmie się do pracy, bo jest leniwym radnym
2018-09-13 18:57:47
mieszkaniec
radny chyba wam płaci za te "artykuły", kto by o takich bzdurach pisał.
2018-09-13 18:40:44
grażyna
żenująca propozycja, coś takiego w takim miejscu? pytanie co z tych jego pomysłów, jak nic nie zrobione...
2018-09-13 18:38:44
Waldek
no i co z tych jego pomysłów?! kurier ma wrzuca jego artykuły sponsorowane? Stankiewicz nic innego nie robi tylko rzuca jakieś megalomańskie projekty, przecież to śmieszne. Niech się chłop do porządnej roboty weźmie, bo po ilości jego interpelacji i zapytań nie widać żeby był aktywny.
2018-09-13 18:36:14