sobota, 24 sierpnia 2019.
Strona główna > Wiadomości > Komitet Honorowy – mocny skład

Komitet Honorowy – mocny skład [GALERIA]

Komitet Honorowy – mocny skład
Data publikacji: 2018-09-27 13:43
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:21
Wywietleń: 3216 353274

- Nie możemy oddać PiS-owi samorządów - jednego z ostatnich bastionów demokracji - wzywał Andrzej Milczanowski, legenda Solidarności i jeden z członków wyborczego Komitetu Honorowego zachodniopomorskiej Koalicji Obywatelskiej.

W czwartek zachodniopomorska Koalicja Obywatelska (Platforma Obywatelska oraz Nowoczesna) zaprezentowały skład swojego wyborczego Komitetu Honorowego. W jego skład weszły 53 osoby.

- To wybitne autorytety, wybitni przedstawiciele miasta i regionu znane w Szczecinie oraz regionie. To ważne dziś, w czasach w których żyjemy, kiedy wiele osób nie chce wypowiadać się politycznie. Choć w tych wyborach nie chodzi o wielką politykę, ale o zwykłe sprawy bliskie ludziom - stwierdził Arkadiusz Marchewka, szczeciński poseł PO.

Wśród członków komitetu znaleźli się politycy, naukowcy, artyści, lekarze, PRL-owscy opozycjoniści, biznesmeni, wykładowcy akademiccy, m.in. Marek Adamkiewicz, Lucjan Bąbolewski, Adam Dzieciniak, prof. Piotr Gutowski, prof. Tomasz Grodzki, prof. Ryszard Handke, prof. Inga Iwasiów, Jacek Jekiel, prof. Ewa Kołodziejek, Stanisław Krzywicki, Andrzej Milczanowski, dr Andrzej Niedzielski, prof. Wojciech Olejniczak, Adam Opatowicz, Edward Radziewicz, Bohdan Ronin-Walknowski, Jerzy Stańczyk, Jan Tarnowski, Jan Wesołowski.

- Zamierzam głosować na KO, bo ma wizję zmiany i rozwoju Szczecina. Nie tylko pod względem infrastruktury. Bo to zawsze będzie, niezależnie od tego kto będzie rządził miastem. Chodzi o wizję miasta, jak będzie się w nim żyć, jak będziemy żyć ze sobą, czy każdy będzie mógł w nim znaleźć miejsce. I taką wizję mogę znaleźć w programie KO. Szczecina tolerancyjnego a nie ksenofobicznego, nie enklawy zastoju - mówiła prof. Inga Iwasiów.

- Nie oszukujmy się. Wybory samorządowe są w istocie plebiscytem. Powiedzmy to wprost: czy możliwe jest właściwe działanie samorządów sytuacji, gdy rządzący łamią konstytucję? Nie możemy oddać PiS-owi samorządów - jednego z ostatnich bastionów demokracji! Wierzę, że Pomorze Zachodnie wybierze Koalicję Obywatelską - uznał Andrzej Milczanowski. ©℗
(dar)

Fot. Ryszard Pakieser

Komitet Honorowy – mocny skład Komitet Honorowy – mocny skład Komitet Honorowy – mocny skład Komitet Honorowy – mocny skład Komitet Honorowy – mocny skład Komitet Honorowy – mocny skład Komitet Honorowy – mocny skład Komitet Honorowy – mocny skład Komitet Honorowy – mocny skład Komitet Honorowy – mocny skład Komitet Honorowy – mocny skład Komitet Honorowy – mocny skład

Komentarze

PiSzcząca bida
@ obserwator - "komuchy zrozumia"??? Jak piszesz komentarz, to nie podkreśla ci się na czerwono? Jest to informacja, że w słowie jest błąd! A może jesteś takim "antykomunistom", że lekceważysz kolor czerwony? Komentarze zwolenników PiS-u są pełne błędów ortograficznych i stylistycznych, co potwierdza fakt, że PiS popierają ludzie gorzej wykształceni.
2018-09-29 10:40:54
A moze lepiej bedzie...
PO-prawic naglowek art. na: Nie Honorowy Komitet w nocnym skladzie...!!
2018-09-29 00:36:31
Pytanie za 10 pkt.
A czy mozna bylo byc ( i w Sierpniu 1980 roku...!! ) w PRL-u Prokuratorem i to kilka lat... bez przynaleznosci do ktorejs z Lewackich Parti i wspol-pracy z owczesna MO i SB ??
2018-09-29 00:28:55
Komuch
A czy p.Milczanowski kiedykolwiek się wytłumaczył z oskarżenia o współpracę z SB SWOJEGO premiera Józefa Oleksego?
2018-09-28 10:02:14
obserwator
czy komuchy zrozumia ze jch narod niehce na sile pchaja sie do koryta niech jada do milera albo do bolka i rudego
2018-09-28 07:32:44
Lub inaczej
Jaki Komitet Honorowy... jak Wy jak PO-lityczne Lewactwo - Honoru Nie macie ???
2018-09-28 01:14:03
Milczenie jest Zlotem...
A Milczanowski jako owczesny Prokurator w PRL-u byl... ale tylko Lewicowym "dzialaczem" w Solidarnosci by... co jeszcze wyraznie PO-kazuje do dnia dzisiejszego ...!!
2018-09-28 01:10:26
" Nie polityk " - masz 100% racji.
.
2018-09-27 22:23:20
@Nie polityk
Cytat: "Po jest przeciwko własnego narodu". "Miszczostwo" świata. Spakuj tornister i do łóżeczka, bo jutro trzeba rano wstać do szkoły. I przyłóż się bardziej do języka polskiego.
2018-09-27 21:33:47
marek
Są także byli aktywiści PZPR - towarzysze Kazimierz Kozłowski, Stanisław Krzywicki.
2018-09-27 20:59:33
Stefan
Autorytet - Andrzej Milczanowski niedawno udzielając wywiadu w radio TOK FM na temat teczki "Bolka" rzekł, że dał mu teczkę, a gdy ten ją oddał to stwierdził w niej brak cześć dokumentów i poprosił by "bolek" je zwrócił. W odpowiedzi otrzymał od "Bolka" kopertę z jakimiś papierami na której była adnotacja "otworzyć tylko na wyraźne polecenie Prezydenta RP" i autorytet jej nie otworzył. Otworzono ją dopiero na polecenie Kwaśniewskiego i stwierdzono że "Bolek" dokumentów nie zwrócił. Rodzą się pytania: Na jakiej podstawie prawnej wskazany autorytet dał "Bolkowi" teczkę ? Na jakiej podstawie koperty nie otworzył ? No i dlaczego po stwierdzeniu czynu karalnego (usunięcia lub zniszczenia dokumentów) nie zawiadomił Policji lub prokuratora zgodnie z art. 304 par. 2 Kpk.? Wszystko wskazuje, że nie dopełnił ciążących na nim obowiązków, czyli popełnił czyn karany z art. 231 par. 1 lub 3 KK.
2018-09-27 20:10:14
Nie polityk
Po jest przeciwko własnego narodu
2018-09-27 19:52:12
aŁtorytet (ubeków)
Naczelny obrońca ubeków "autorytetem". Chyba dla was platfusy! Jak był ministrem, gdy była jeszcze szansa ścigania morderców Pyjasa, to nie mógł ujawnić akt, bo mu "prawo nie pozwalało". Widać już wtedy miał dobre serce dla ubectwa.
2018-09-27 19:04:38
PiSzcząca bida
@ Jan - odezwał się walczący szczeciniak - chyba o pieluchę w żłobku.
2018-09-27 18:58:11
Jakób
@ Nie polityk: Ogarnij się - nie na Polski Naród, tylko polski rząd, który tylko dlatego rządzi, że 3 lata temu otumaniono 18% Polaków.
2018-09-27 18:55:28
Viola
Najwięksi "opozycjoniści": Jerzy Stańczyk i Stanisław Krzywicki - zaraz pęknę ze śmiechu, kabaret.
2018-09-27 17:37:44
chester
Posiedzenie klubu ZBOWiDu.
2018-09-27 17:14:15
szczecinianin
Jak byli przy korycie nie zdążyli wszystkiego zniszczyć wiec nie dają za wygraną psie syny.
2018-09-27 17:05:33
Nie polityk
Jak Mozna brac pieniadze Polskich podatnikow I leciec ze skarga do Brukseli na Polski Narod
2018-09-27 16:27:25
obserwator
handke???? lucek z książnicy??? co wy wyrabiacie??? wstyd totalny. bo milczanowski to juz ma demencje i trzeba to zrozumiec..
2018-09-27 15:51:13
do kangur
Statystyki są tyle warte ile obietnice wyborcze pisu. Ostatni sądarz CBOS upewnił mnie w przekonaniu że ta organizacja zupełnie przestała być wiarygodna
2018-09-27 15:07:50
PZPR popiera PO
No proszę, jest i działaczka znana z takich wystąpień: https://audiovis.nac.gov.pl/obraz/45170/
2018-09-27 15:00:40
mocne
Na czym jadą?
2018-09-27 14:55:59
kangur
Oni to mogą sobie chcieć nie oddawać.To wyborcy zdecydują,że PZPO po raz kolejny wyląduje na śmietniku.Sondaże są nieubłagane.Polacy mają dosyć korupcji,złodziejstwa,malwersacji,kolesiostwa i jeżdżenia na skargi do tych co napadli na nasz kraj.Zrozumcie złodzieje,że to se ne wrati.
2018-09-27 14:18:03
.
Ta Pani z ręką na Księdze przysięga na Manifest WKPB ?
2018-09-27 14:05:03
Jan
"Szczecina tolerancyjnego a nie ksenofobicznego, nie enklawy zastoju - mówiła prof. Inga Iwasiów" Coś mi się zdaje, że ta Pani nie wie albo nie chce wiedzieć o co szczeciniacy walczyli w 1970 i 1980 r.
2018-09-27 14:03:50
.
Tych kilku zaawansowanych staruszków z jakimi stopniami szli do cywila ?
2018-09-27 14:00:26
Ta.....
Przejrzałem zdjęcia z sali: autoryrtety na tej sali som i nie ma co gadać.
2018-09-27 13:49:26