poniedziałek, 23 września 2019.
Strona główna > Wiadomości > Konsultacje, uchwała, restrykcje. Śródmieście jak Piotrkowska w Łodzi?

Konsultacje, uchwała, restrykcje. Śródmieście jak Piotrkowska w Łodzi?

Konsultacje, uchwała, restrykcje. Śródmieście jak Piotrkowska w Łodzi?
Data publikacji: 2019-05-22 11:10
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:40
Wywietleń: 995 392552

Najpierw musimy mieć wizję, jak powinno wyglądać miasto – przekonywał wiceprezydent Wojciech Kasprzyk na wtorkowym (21 maja) spotkaniu w ratuszu z mieszkańcami Koszalina. Wszyscy zgadzali się, że należy poprawić estetykę w śródmieściu czy na drogach wylotowych.

To była druga tura konsultacji społecznych na temat wstępnego projektu dokumentu w sprawie ustalenia zasad i warunków sytuowania obiektów małej architektury, tablic reklamowych i urządzeń reklamowych oraz ogrodzeń, ich gabarytów, standardów jakościowych oraz rodzajów materiałów budowlanych, z jakich mogą być wykonane.

Magistrat podzielił miasto na pięć stref. Najwięcej zainteresowania i kontrowersji budzi śródmieście. Mieszkańcy podróżują, więc chcą adaptować pewne wzorce z kraju, np. wyglądu Piotrkowskiej – reprezentatywnej ulicy Łodzi. Tak Michał Kaczmarek widzi Rynek Staromiejski, a dalej ulicę Zwycięstwa do Dworcowej. Koszalinianin chciałby też, aby zachowana była estetyka kolorów w formatach reklamowych. Z kolei Kazimierzowi Andrzejewskiemu nie podoba się, że miasto jedynie na parterze zaproponowało obszar dla nośników reklamowych, bo jego wspólnota mieszkaniowa straci na tym finansowo.

- Od lat walczę o to, żeby więcej z nas gromadziło się na takich spotkaniach i o lepsze informowanie mieszkańców ze strony ratusza – miała pretensje do organizatorów Katarzyna Krzyżanowska.

Fakt, na pierwszym spotkaniu podczas konsultacji społecznej liczniej reprezentowani byli przedsiębiorcy, właściciele firm i obiektów usługowo – handlowych. Temat ilości i wielkości szyldów, gablot czy innych nośników reklamowych wciąż aktualny. Miasto zastrzegło sobie 30 miesięcy na dostosowanie nowych przepisów po wejściu w życie tzw. uchwały krajobrazowej. Padały pytania o wysokość restrykcji za obchodzenie przepisów, choć to nie temat tych konsultacji. Projekt dokumentu wejdzie pod obrady Rady Miejskiej najprawdopodobniej w listopadzie br. ©℗

Tekst i fot. (m)

Na zdjęciu: Są obawy, że nowe ograniczenia mogą wpłynąć na mały biznes w centrum Koszalina, gdzie zbyt często w pustych witrynach sklepowych widać napisy: „Na sprzedaż” lub „Do wynajęcia”, a zarazem brak przedsiębiorców chętnych do podjęcia działalności gospodarczej. 

Komentarze

dobra rada
Zapytajcie przew. rady kultury . Ona Wam przygotuje projekt - wszystko na tęczowo !
2019-05-22 20:17:00

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wokalne popisy na pl. Grunwaldzkim

Nekrologi

Sonda

Czy popierasz Marsz Równości?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie